Jak poprawić owal twarzy?

Spis treści:

Z biegiem czasu skóra twarzy traci swoją sprężystość i gładkość. Jej kontur przestaje być idealny i widoczny staje się drugi podbródek. Co zrobić, aby zredukować te objawy i przywrócić twarzy młody wygląd? Utrata elastyczności i jędrność skóry to problem, który nasila się wraz z wiekiem. Owal twarzy nie jest już tak wyraźny i pojawiają się liczne niedoskonałości. Aby spowolnić zachodzące zmiany i poprawić swoje samopoczucie, warto poznać metody, które skutecznie opóźnią procesy starzenia. Nie zapominajmy także o takich codziennych rytuałach jak joga twarzy czy masaż twarzy. Tutaj może okazać się pomocny na przykład roller jadeitowy.

Jak poprawić owal twarzy?

 

Dlaczego skóra traci sprężystość?

Pogorszenie kondycji cery to wynik zmian zachodzących w tkance łącznej, zawierającej m.in. kolagen i elastynę. Zmniejszenie sprężystości tych włókien powoduje widoczne osłabienie naskórka, który  staje się zwiotczały. Na zmianę owalu twarzy może wpływać zła postawa ciała, częste garbienie się i pochylona głowa, czemu sprzyja siedzący tryb pracy. Widoczne osłabienie napięcia skóry może również pojawić się w odpowiedzi na zmiany hormonalne zachodzące w organizmie, stres, a nawet niewłaściwą dietę. Delikatnej cerze nie służą także używki, takie jak: alkohol i palenie papierosów. Dodatkowo, niekorzystnie na jej wygląd wpływają niektóre czynniki zewnętrzne takie jak: zanieczyszczenie środowiska, silny wiatr, mróz i długie opalanie. Szkodliwe działanie promieni słonecznych sprawia, że naskórek szybko traci naturalną ochronę, staje się przesuszony i szorstki w dotyku. Długie godziny spędzone na plaży bez odpowiedniej ochrony w postaci kremu z wysokim filtrem UV przyspieszają proces powstawania zmarszczek, które są głębsze od tych powstających naturalnie w wyniku upływu lat. Jak spowolnić ten proces?

 

Domowe sposoby pielęgnacji

Podstawą troski o skórę twarzy jest jej codzienna pielęgnacja. Pierwszym krokiem do zredukowania widocznych zmian powinna być odpowiednia profilaktyka w postaci preparatów ujędrniających o właściwościach liftingujących, pobudzających produkcję kolagenu. Kosmetyki powinno zmieniać się w zależności od pory roku i indywidualnych potrzeb skóry. Raz w tygodniu warto wykonać oczyszczający peeling, który można połączyć z delikatnym masażem. W ten sposób pobudzimy krążenie krwi odpowiedzialnej za dostarczenie tlenu do każdej komórki skóry. Szybką poprawę napięcia naskórka twarzy przyniesie także domowa maseczka wykonana z ubitego białka z dodatkiem kilku kropli cytryny, którą po 20 minutach spłukujemy letnią wodą. Dzięki temu  nasza twarz będzie świeża i gładka.

Innowacyjne zabiegi

Z biegiem lat kiedy skóra twarzy traci swoją naturalną elastyczność domowe sposoby pielęgnacji mogą okazać się niewystarczające. Warto wtedy zastanowić się nad rozwiązaniami z zakresu medycyny estetycznej. Najlepsze efekty poprawy konturu twarzy przyniosą zabiegi oparte na technologii elõs, na której bazuje np. platforma eTwo™.  – Cały zabieg jest dwufazowy. Pierwsza jego część ma na celu objętościowe przemodelowanie kolagenu w głębszych warstwach skóry. Procedura ta polega na równoczesnej emisji światła o wyjątkowo szerokim spektrum oraz prądu RF o dużej energii. Druga część oparta jest na subablacyjnym zabiegu frakcyjnym, czyli silnym działaniu na skórę za pomocą frakcyjnego bipolarnego prądu RF, który punktowo podgrzewa jej warstwy. Połączenie obydwu procedur pozwala na widoczne podniesienie owalu twarzy i ujędrnienie obszarów, które najczęściej tracą elastyczność: żuchwy, fałdy nosowo-wargowej, okołooczodołowej, brwiowej i nadczołowej. Atutem tej metody jest niewielkie uszkodzenie naskórka, a co za tym idzie niedługi okres rekonwalescencji. – tłumaczy Urszula Sztwiertnia, konsultant medyczny z firmy SHAR-POL, specjalizującej się w technikach laserowych z zakresu medycyny estetycznej.

    Profesjonalne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej pozwalają wymodelować owal twarzy         i przywrócić skórze młody wygląd.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (148 głosów, średnia: 4,14 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Alyssa  27 sierpnia 2012 18:52

  ciekawe

  Odpowiedz
 2. m258  27 sierpnia 2012 19:36

  wszystko tylko nie medycyna estetyczna!

  Odpowiedz
 3. Natalia z Clinica Cosmetologica  7 sierpnia 2018 14:31

  Z wiekiem skóra traci jędrność skóry a co za tym idzie owal twarzy zaczyna opadać. Istnieje sporo zabiegów na rynku które mogą przeciwdziałać procesom starzenia sie skóry oraz poprawić zmiany które już zaszły. Wartym polecenia zabiegiem jest Venus Legacy oraz Maximus. Oba urządzenia emitują falę radiową która powoduje obkurczanie włókien kolagenowych, poprawe napięcia skóry, poprawę owalu oraz gęstości i sprężystości skóry. Zabiegi nie sa inwazyjne i nie wymagają okresu rekonwalescencji. Można je wykonywac przez cały rok.

  Odpowiedz
 4. Justyna  19 lutego 2019 14:10

  ciekawy artykuł… u mnie najlepiej sprawdził się dobrze wprowadzany (masaż twarzy) kolagen z witaminami od doppelherz. może warto spróbować. pozdrawiam :)))

  Odpowiedz
 5. Jędrna38  25 lutego 2019 06:53

  Ten kolagen od doppelherz się pije, a nie wprowadza masażem twarzy haha

  Odpowiedz
 6. kartolcia  28 lutego 2019 11:40

  Ja uwielbiam ten kolagen od doppelherz! Serio najlepsza rzecz na plytkie zmarszczki to reagowanie odpowiednio wczesniej i suplementowanie wlasnie kolagenu,

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany