Jak pomóc partnerowi w problemach? Czyli trudna sztuka bycia w związku

W każdym związku pojawiają się trudniejsze okresy. Nie zawsze polegają one na kryzysie łóżkowym, czy uczuciowym, ale ich źródłem mogą być problemy naszego partnera. Kłopoty w pracy, ze zdrowiem, problemy rodzinne, czy finansowe – powodów może być bardzo wiele. Jak zachowywać się, gdy widzimy, że nasz partner jest nieszczęśliwy, nie radzi sobie w życiu? Jak pomóc partnerowi w problemach? Jak nie doprowadzić do tego by odbiły się na Waszych relacja?

 Problemy z wytryskiem

Zrozum i nie krytykuj

Jest duża różnica pomiędzy byciem wyrozumiałym słuchaczem, a osobą, która zdaje się wiedzieć najlepiej jak postąpić i dawać cenne, ale nie zawsze chciane rady. Przede wszystkim nie możesz go osądzać. Ok, nie radzi sobie  w pracy, zawalił duży projekt, ale pamiętaj, że Twoim obowiązkiem jako partnerki jest podtrzymać go na duchu. Nie krytykuj i nie staraj się przejmować kontroli nad sytuacją. Mężczyźni bardzo rzadko mówią o swoich problemach i jeśli już uda Ci się je z niego wyciągnąć pamiętaj, że partnerstwo przede wszystkim polega na wsparciu, bez względu na wszystko. Nie doradzaj dopóki nie zostaniesz o to poproszona. Mężczyźni sami szukają rozwiązań z sytuacji, a w domu chcą odpocząć i oderwać się od trosk i znaleźć zrozumienie u partnerki.

Pokaż mu, że jest ważny

Nawet jeśli problemy powstały z jego własnej winy pamiętaj, że może czuć się niedowartościowany przez chwilowe porażki. Pokaż mu, że jest ważny, nie zalewaj go nadmiernie czułościami, ale pochwal za naprawienie cieknącego kranu, powiedz, ze go kochasz i przede wszystkim bądź przy nim. Niech czuje, że nadal jest Twoim mężczyzną , którym masz oparcie.

Nie obwiniaj się

Problemy często przynosimy do domu. Partner może czuć się zmęcozny, przygnębiony i nie mieć ochoty na rozmowę, seks, czy wieczorne wyjścia. Może tez trzymać względem Ciebie dystans, być zamyślony. Przede wszystkim nie obwiniaj się o to i nie zadręczaj pytaniami, czy jeszcze Cię kocha, czy dalej mu się podobasz. Kryzys w związku to ostatnie, czego oboje potrzebujecie.

związek platoniczny

Spędzaj z nim czas

Spędzaj z nim czas, ale przede wszystkim w wesoły sposób. Pozwól mu na naładowanie baterii. Obejrzyjcie dobry film, idźcie na kręgle, czy w weekend urządźcie wycieczkę rowerową, albo zagrajcie w ulubioną planszówkę. Bądźcie ze sobą i cieszcie się tym. Jemu pomoże to oderwać się od stresu, a Tobie przekonać się, że jego przygnębienie nie ma z związku z Tobą.

Nie zawieszaj życia intymnego

Prawdopodobnie partner w obliczu problemów może mieć mniejszą ochotę na seks, nie narzucaj się, ale jeśli uważasz, że to może pomóc odrobina kokieterii i uwodzenia nie zaszkodzi. Nie zapominajmy też, że seks to świetny sposób na rozładowanie napięcia a także wzrost poziomu endorfin! Nie bój się więc wyciągnąć z szuflady seksownej bielizny i zapalić kilu świec, szczególnie że posiadasz własne potrzeby, których nie możesz zaniedbywać.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (238 głosów, średnia: 4,74 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. martucha180  19 września 2015 13:01

  Taka pomoc działa w obie strony.

  Odpowiedz
  • Patriszia  20 września 2015 21:08

   Dokładnie

   Odpowiedz
 2. basiaj  19 września 2015 17:47

  Bardzo mądre rady.

  Odpowiedz
 3. lilkawodna  21 września 2015 06:22

  Dobre rady. O związek trzeba dbać!

  Odpowiedz
 4. Aneta  21 września 2015 14:01

  Związek to nie tylko same szczęśliwe chwile, ale i problemy, którymi musimy stawić we dwoje – a wtedy wychodzimy z tego tylko mocniejsi 🙂

  Odpowiedz
 5. efffciaa  14 marca 2016 13:43

  Ja w końcu znalazłam miłość swojego życia i mimo niejednokrotnie problemów jakie nas otaczają zawsze jesteśmy dla siebie wsparciem w trudnych chwilach .

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany