Jak polepszyć relacje z teściową?

Relacje z teściową nie zawsze są proste. Napięta sytuacja pomiędzy dwoma najważniejszymi kobietami w życiu mężczyzny jest powodem wielu stresujących sytuacji dla całej rodziny. Jak polepszyć relacje z teściową? Mamy dla Was kilka rad!

Yves Rocher

kobiety

 

Jak polepszyć relacje z teściową – Powinnyście grać do tej samej bramki

A tą „bramką” jest dobro Twojego partnera, a jej syna. Każda mama nie będzie pałać sympatią do osoby, która daje powody do zmartwień jej synowi. Dlatego jeśli pojawiają się między Wami spięcia (a w każdym związku się pojawiają) pozostawcie je do omówienia na osobności. Nie skarż się teściowej na jej syna, nie obrażaj na niego w jej obecności. Niech widzi, że jest z Tobą szczęśliwy.

Jak polepszyć relacje z teściową – Nie neguj każdej jej rady

Teściowe mają w zapasie pełno rad. Jak doprawić pomidorówkę, jak zwiesić firanki, jak wychowywać Twoje dzieci, jak prasować koszule Twojego męża. Wszystkie te rady zazwyczaj idą z chęci pomocy, a nie złośliwego wtrącania się. Oczywiście, gdy jest zbyt częste jest irytujące, jednak stwierdzenie „być może masz rację, przemyślę to” brzmi o wiele lepiej niż „nie”.  I gdy okaże się, że ma z czymś rację – powiedz jej o tym i podziękuj!

Jak polepszyć relacje z teściową – Nie jesteście naturalnymi wrogami

Wbrew obiegowej opinii teściowa i synowa wcale nie muszą być rywalkami. Z teściową warto się zaprzyjaźnić choćby po to by mieć w niej sojusznika, pomoc i babcię, która będzie obecna w życiu Twoich dzieci. Pamiętaj, ze w gruncie rzeczy chodzi Wam dokładnie o to samo i postaraj się pozbyć uprzedzeń i nie rywalizuj z nią!

Tesciowa

Jak polepszyć relacje z teściową – Czasami dalej to lepiej

Wiele par decyduje się na początku wspólnego życia na mieszkanie z rodzicami. O ile jest to wyjście, które pozwala zaoszczędzić pieniądze, o tyle nie zawsze nerwy. Dlatego warto zastanowić się, czy warto ryzykować swoje relacje z teściami na próbę.

 

Yves Rocher

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (193 głosów, średnia: 4,72 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. kasia87g  3 czerwca 2016 08:59

  Moja rada na dobre relacje z teściową to przede wszystkim cierpliwość i poszanowanie drugiej osoby, czasami trudno o to ale lepiej dla dobra męża żyć z jego mamą w zgodzie

  Odpowiedz
 2. szoszeni  3 czerwca 2016 13:05

  Te rady zadziałają tylko jak obie strony chcą się dogadać…

  Odpowiedz
 3. macierzanka  3 czerwca 2016 17:35

  Musi być dobra wola z obu stron.

  Odpowiedz
 4. monicitia  4 czerwca 2016 00:26

  Ostatnio widziałam kosmetyki z jadem żmiji, to bym teściówce na urodziny kupiła:)

  Odpowiedz
 5. nataliaa  4 czerwca 2016 01:18

  a ja z moją przyszłą (mam nadzieję!) teściową mam bardzo dobre relacje. jeździmy razem na wakacje i się dogadujemy, jest tylko jedna rzecz która mnie denerwuje – mówi przy mnie do mojego chłopaka teksty w stylu „przecież to ja Ciebie najmocniej kocham”

  Odpowiedz
  • monicitia  13 lipca 2016 21:39

   Hhahaahhah no to kicha:)

   Odpowiedz
 6. Tara  5 czerwca 2016 15:01

  Ciekawostka – każda z nas będzie teściową 😉
  A poważnie, to najważniejszy punkt jest ten ostatni – osobne mieszkanie!!!

  Odpowiedz
 7. Uśmiechnij się :)  6 czerwca 2016 15:09

  Moja przyszła teściowa jest ze mnie zadowolona i darzy mnie sympatią. Najbardziej wzięłam sobie do serca jej słowa – podziękowała mi, że dzięki mnie, jej syn jest szczęśliwy, bo jego byłe dziewczyny były zwyczajnie mówiąc głupie i tylko go wykorzystywały.

  Odpowiedz
  • Aneta  6 czerwca 2016 16:33

   Na pewno musiałaś poczuć się wspaniale! 🙂

   Odpowiedz
 8. Aneta  6 czerwca 2016 16:32

  Bez dobrej woli i chęci pójścia na kompromis z OBYDWÓCH stron nie da rady.

  Odpowiedz
 9. amina  7 czerwca 2016 01:49

  fajny artykuł

  Odpowiedz
 10. passa  7 lipca 2016 08:49

  Jestem w na tyle komfortowej sytuacji, że z teściową widuję się raz, do dwóch razy w roku. Szybka kawa, mały obiad… Nawet nie ma czasu na jakieś spiny. 🙂

  Odpowiedz
 11. gosia141088  12 lipca 2016 12:34

  moja teściowa jest dziwna

  Odpowiedz
 12. marrika  17 lipca 2016 18:09

  Co innego rada, a co innego wtrącanie się. Rada jest wtedy, gdy o nią prosimy, lub zwierzamy się z problemów. A wtrącanie, wszystkie pozostałe… Moim zdaniem, gdy ktoś się wtrąca, najlepiej powiedzieć stanowczo, że dziękujemy za pomoc, ale gdy będziemy potrzebować o poradę, to o nią poprosimy. A jak ktoś się obrazi, no cóż, jego problem.

  Odpowiedz
 13. princess2585  6 marca 2017 18:30

  dalej lepiej ot i tyle w temacie 😉

  Odpowiedz
 14. dobratesciowa.pl  25 marca 2019 21:53

  Ja też mam bardzo fajną teściową, opisuję czasem nasze wspólne przebywanie pod jednym dachem, bo serio nie musi to być przepis na katastrofę 😉 Ale podstawa to dobra wola obu stron.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany