Jak polepszyć relacje z teściową?

Relacje z teściową nie zawsze są proste. Napięta sytuacja pomiędzy dwoma najważniejszymi kobietami w życiu mężczyzny jest powodem wielu stresujących sytuacji dla całej rodziny. Jak polepszyć relacje z teściową? Mamy dla Was kilka rad!

Dwie dorosłe kobiety

fot. freepik

 

 

Jak polepszyć relacje z teściową – Powinnyście grać do tej samej bramki

A tą „bramką” jest dobro Twojego partnera, a jej syna. Każda mama nie będzie pałać sympatią do osoby, która daje powody do zmartwień jej synowi. Dlatego jeśli pojawiają się między Wami spięcia (a w każdym związku się pojawiają) pozostawcie je do omówienia na osobności. Nie skarż się teściowej na jej syna, nie obrażaj na niego w jej obecności. Niech widzi, że jest z Tobą szczęśliwy.

Jak polepszyć relacje z teściową – Nie neguj każdej jej rady

Teściowe mają w zapasie pełno rad. Jak doprawić pomidorówkę, jak zwiesić firanki, jak wychowywać Twoje dzieci, jak prasować koszule Twojego męża. Wszystkie te rady zazwyczaj idą z chęci pomocy, a nie złośliwego wtrącania się. Oczywiście, gdy jest zbyt częste jest irytujące, jednak stwierdzenie „być może masz rację, przemyślę to” brzmi o wiele lepiej niż „nie”.  I gdy okaże się, że ma z czymś rację – powiedz jej o tym i podziękuj!

 

Jak polepszyć relacje z teściową – Nie jesteście naturalnymi wrogami

Wbrew obiegowej opinii teściowa i synowa wcale nie muszą być rywalkami. Z teściową warto się zaprzyjaźnić choćby po to by mieć w niej sojusznika, pomoc i babcię, która będzie obecna w życiu Twoich dzieci. Pamiętaj, ze w gruncie rzeczy chodzi Wam dokładnie o to samo i postaraj się pozbyć uprzedzeń i nie rywalizuj z nią!

 

Jak polepszyć relacje z teściową – Czasami dalej to lepiej

Wiele par decyduje się na początku wspólnego życia na mieszkanie z rodzicami. O ile jest to wyjście, które pozwala zaoszczędzić pieniądze, o tyle nie zawsze nerwy. Dlatego warto zastanowić się, czy warto ryzykować swoje relacje z teściami na próbę.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (215 głosów, średnia: 4,73 z 5)
zapisuję głos...