Jak połączyć naukę z zabawą – tablice magnetyczne dla dzieci

Co tu dużo ukrywać – tradycyjny model nauczania rzadko kiedy przynosi pożądane efekty. Podawanie suchych faktów, niezliczonej ilości definicji do zapamiętania a następnie rozwiązywanie zadań – to coś, co ciekawi wyłącznie te młode osoby, które już są przekonane do danej dyscypliny wiedzy. Według dzisiejszych poglądów na pedagogikę, znacznie lepsze rezultaty uzyskuje się wtedy, gdy nauka jest połączona z zabawą. Mogą w tym pomóc rozliczne, nowoczesne akcesoria edukacyjne, np. tablice magnetyczne dla dzieci.

tablice magnetyczne dla dzieci

 

 

Rozmiar i kolor

Panuje tutaj duża różnorodność – ograniczona w istocie tylko wyobraźnią producenta. Najczęściej spotykamy jednak średniej wielkości prostokąty lub kształty owalne. Dla młodszych dzieci możemy wybrać tablicę mniejszych rozmiarów w kształcie np. chmurki. Zawsze też istnieje opcja złożenia specjalnego, spersonalizowanego zamówienia w zakładzie danego dostawcy.

Kolorystyka takich tablic magnetycznych, przeznaczonych dla dzieci to z reguły biel lub czerń. Zdarzają się jednak nieliczne wyjątki – w takich przypadkach dominują ciemniejsze kolory, by jasne magnesy z literami lub cyframi były dobrze widoczne na takim tle.

Wykorzystanie

Tablica magnetyczna dla dziecka pomoże przede wszystkim w nauce rozpoznawania podstawowych znaków i symboli – tak językowych, jak i matematycznych. To tablic z reguły dołączone są kolorowe litery oraz cyfry, które dziecko będzie mogło przyczepiać do powierzchni. Siła i zasada działania magnesu jest zwykle czymś bardzo frapującym maluchy.

 

Gdy nasza latorośl już nieco podrośnie – również może czerpać wiele radości z korzystania z tablicy magnetycznej dla dzieci. W ofercie dzisiejszych dystrybutorów znajdziemy także propozycje dla starszych pociech. Tutaj, zamiast przemieszczania i układania magnesów właściciel korzysta już z kolorowych mazaków, przy pomocy których może ćwiczyć rysunek lub ręczne pisanie.

Tablica magnetyczna dla dzieci sprawdzi się także jako pomoc przy wspólnych rodzinnych zabawach, np. w popularną grę kalambury.

 

Zalety posiadania tablicy magnetycznej dla dzieci

Tego typu nabytek to nie tylko ciekawy dla dziecka sposób na stymulację rozwoju intelektualnego. To także narzędzie, które można wykorzystać stricte do zabawy. Jeżeli uda nam się zbudować u naszego malucha pozytywne skojarzenia z tablicą, prawdopodobnie będzie bardziej skłonny do tego, by również uczyć się z jej pomocą.

Jest to także dobry sposób na nauczenie dziecka, jak należy rozpoznawać kolory. Jeżeli okaże się, że nasza pociecha lubi rysować (co jest dosyć typowe u większości z nich) tablica przyczyni się także do znacznej oszczędności papieru. Po nieudanej próbie plastycznej można po prostu zetrzeć rysunek, bez konieczności sięgania po nową kartkę.

Tablice magnetyczne dla dzieci mogą więc mieć całkiem różnorodne zastosowanie. Zarówno jako zabawka edukacyjna, jak i przedmiot przeznaczony wyłącznie do zabawy. Czyni to z nich bardzo atrakcyjny produkt na nasyconym rynku akcesoriów, wspomagających rozwój dzieci.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (84 głosów, średnia: 4,29 z 5)
zapisuję głos...