Jak połączyć modę z nauką? Melissa Felderman zna odpowiedź!

Kobiety zajmujące się nauką i nowoczesną technologią często są postrzegane jako oderwane od rzeczywistości nudziary w wielkich swetrach i okularach z grubą oprawką. Melissa Felderman – technolog kreatywna w amerykańskiego koncernu SparkFun i blogerka – przełamuje ten stereotyp, pokazując dziewczynom z całego świata za pomocą tutoriali, jak połączyć modę z nauką, konstruując ubrania i dodatki idealne na festiwal czy wieczorny clubbing! Zobaczcie same!

jak połączyć modę z nauką

źródło zdjęć: www.pinterest.com; piny zostały stworzone przez Sparks n’ Crafts

Jak połączyć modę z nauką? Melissa Felderman zna odpowiedź!

Zobacz także: Bajkowy pokaz Evy Minge

 

W swoich pracach Feldi wykorzystuje proste technologiczne rozwiązania, tak aby dały się one odtworzyć przez każdą z nas. W blogowych i youtube’owych tutorialach pokazuje ona między innymi, jak wykorzystać ledowe światła do wykonania oryginalnej bransoletki, sneakersów mieniących się tęczowymi kolorami (wiemy, że możecie je kupić, ale satysfakcja z samodzielnego wykonania zawsze jest dużo większa), zabawnej tiary ze świecących pomponików, sukienki z ledowym kołnierzem lśniącym jak diamentowa biżuteria czy imprezowego plecaka np. na koncerty. Wyjaśnia także szczegółowo, jak wykorzystać małe panele świetlne, by zamienić ulubioną kopertówkę w imprezową torebkę migającą w rytm muzyki i wyświetlającą dowolne napisy niczym elektroniczny słup ogłoszeniowy. Zobaczcie projekty Feldi z bloga prowadzonego na Cargocollective! Nauka jeszcze nigdy nie była tak seksowna!

 

Kilka projektów Feldi, które wykonacie samodzielnie, śledząc instrukcje na jej blogu:

 

Gwiezdna bransoletka

 

Ledowe sneakersy – idealne na parkiet!

Plecak na nocne koncerty

Tiara na imprezy

Torebka migocząca do muzyki i wyświetlająca napisy (na tym filmiku w wersji tylko migoczącej)

Jak podobają Wam się crafty Feldi i to, jak łączy świat nauki ze światem klubowej i festiwalowej mody? Jaki napis wyświetliłybyście na swojej torebce? Jesteśmy bardzo ciekawe!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (206 głosów, średnia: 4,52 z 5)
zapisuję głos...