Jak podtrzymać namiętność w związku?

W długich związkach zazwyczaj przychodzi taki moment, kiedy seks przestaje być tak częsty jak kiedyś i jakbyśmy tego chcieli. Zaczynamy denerwować się, że jest to oznaka problemów w związku, jednak nie wiemy jak temu zaradzić. Po pierwsze jest zupełnie naturalne, że namiętność w długoterminowym związku nieco słabnie i nie musi oznaczać to problemów. Dopóki oboje jesteście usatysfakcjonowani – wszystko jest w porządku. Jednak jeśli przeczuwasz, że pomimo zapewnień Twój partner nie jest zadowolony i Tobie doskwiera to ochłodzenie w sypialni warto zacząć działać! Jak podtrzymać namiętność w związku?

miłość-w-związku

Nic nie przychodzi łatwo dlatego warto zupełnie na poważnie wziąć do siebie powiedzenie, że małżeństwo/związek to ciężka praca. Nic nie zmieni się z dnia na dzień, ale małymi krokami możecie przywrócić dawną namiętność i ponownie sprawić, by seks stał się emocjonujący!

Jak podtrzymać namiętność w związku?  – Zastanów się nad tym czego chcesz i… częściej się masturbuj

Wydaje się, że masturbacja nie pomoże w Waszych relacjach intymnych? Błąd! To świetny sposób na to, by przyjrzeć się swoim potrzebom, upodobaniom, a także pragnieniom. To właśnie w intymnych chwilach ze sobą możesz odkryć co jest Twoją fantazją, jak lubisz być dotykana i na co tak naprawdę masz ochotę!

 

Jak podtrzymać namiętność w związku?  – Spełniaj swoje fantazje

Skoro wiesz już, czego chciałabyś spróbować – powiedz o tym partnerowi. Wspólnie je zrealizujcie, omówcie i rozmawiajcie o swoich seksualnych zachciankach i fantazjach. Wstydzisz się o nich rozmawiać? Napisz je na kartce lub wyśli smsem jak tylko na jakąś wpadniesz!

jak-rozmawiać-o-seksie-z-dziecmi

Jak podtrzymać namiętność w związku?  – Postaw na spontaniczność

Często seks w długoterminowych związkach zaczyna przypominać rutynę. To samo miejsce, ta sama pozycja, te same pieszczoty, nawet ta sama pora dnia – można się znudzić. Do tego wszystkiego dochodzą obowiązki, poranne wstawanie, zmęczenie. Dlatego warto przełamać się i być nieco bardziej spontanicznym. Proponuj seks partnerowi, gdy tylko najdzie Cię na niego ochota, a nie tylko wtedy gdy będzie Wam wygodnie i będziecie mieć na niego czas. Możesz zaproponować seks podczas porannego prysznica, wspólnego gotowania obiadu, czy oglądania serwisu informacyjnego. Zaraz po przebudzeniu, w środku dnia? Nie musicie iść do sypialni – stół w salonie, czy dywan w przedpokoju też się sprawdzą w spontanicznym seksie.

Jak podtrzymać namiętność w związku?  – Gra wstępna to nie tylko pieszczoty

Warto o tym pamiętać, gdy jesteśmy zabiegani i zestresowani. Gra wstępna czasami może rozpocząć się wiele godzin przed samym stosunkiem. Chodzi o czas, uwagę i odpoczynek. Jeśli przez cały dzień zajmujecie się pracą, obowiązkami, szarym codziennym życiem ciężko jest odnaleźć w sobie namiętność i odpowiadać na pieszczoty. Dlatego warto planować wspólny czas, być blisko siebie, robić coś relaksującego lub podniecającego wspólnie. Możecie iść do teatru, obejrzeć film, uprawiać sport, iść na masaż – zrobić coś co Was relaksuje lub sprawia Wam radość. Jeśli znajdziemy dla siebie czas w ciągu dnia, z pewnością znajdziemy również czas i ochotę na seks!

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (170 głosów, średnia: 4,69 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany