Skuteczne sposoby, jak poczuć się sexy

Jak poczuć się sexy, gdy trafia się nam jeden z tych dni – gdy budzimy się rano i po prostu czujemy się okropnie, nieatrakcyjnie – nie wspominając już o całej naszej inteligencji, która gdzieś wyparowała!  Czy to dlatego, że jadłyśmy wieczorem pizzę i lody? Albo sprawiło to te kilka dodatkowych kieliszków wina? A może właśnie dostałyśmy miesiączkę i to jest ten powód? Wiadomo wszystkie przechodzimy przez takie dni. Ale można temu zaradzić.

jak poczuć się sexy

fot. pixabay.com

Kiedy budzisz się czując się znacznie mniej sexy niż zazwyczaj, to mamy dla Cibie kilka prostych trików, by znowu poczuć pozytywne wibracje. Gdy masz ten dzień i wszystko wkoło jest po prostu fatalne – jak ze zdjęć z hasztagiem #iwokeuplikethis, przeczytaj tych kilka porad. Mamy nadzieję, że któraś z nich pomoże Ci poczuć się  atrakcyjniej i stawić czoła całemu światu!

Jak poczuć się sexy – Poranne dance party

jak poczuć się sexy

fot. pixabay.com

Nieważne jakie są Twoje umiejętności taneczne – a nawet ich brak. Jest jedna rzecz, którą można zrobić od razu po przebudzeniu, kiedy masz zły dzień. Włącz dobrą muzykę taneczną lub ulubione piosenki do których lubisz tańczyć  – zaproś sama siebie 🙂 lub partnera czy dzieciaki i potańczcie dłuższą chwilę przy muzyce.

Taniec bardzo dobrze robi dla poprawy nastroju. Wykazano, że taniec pomaga zmniejszyć depresję, niepokój i stres oraz zwiększyć poczucie własnej wartości, aprobatę swojego ciała oraz powoduje przypływ ogólnego dobrego samopoczucia.

Jak poczuć się sexy – Ubierz się lepiej, niż zazwyczaj

Nie znaczy to, że trzeba wybrać z szafy najładniejszą, wieczorową sukienkę. Mamy na myśli wprowadzenie do swojej codziennej stylizacji czegoś, co sprawi, że czujesz się piękna, seksowna i pewna siebie. Rozumiemy ten stan, gdy nie czujesz się najlepiej – to najłatwiej sięgnąć po parę legginsów, dużą bluzę a włosy zebrać w kucyk, aby jak najbardziej „ukryć” swoje ciało. Ale takie  zachowanie w niczym Ci nie pomoże. Zamiast sięgać po ponad gabarytowe t-shirty, chwyć zalotny i dziewczęcy top, dżinsy i swoją ulubioną parę butów. Włóż może nieco więcej biżuterii, dodaj do całości apaszkę, skrop się swoimi najlepszymi perfumami. Od razu będziesz się sama sobie podobać, a to ma wpływ na to, jak będą postrzegali Cię  inni.

 

Jak poczuć się sexy – Zrób coś z włosami

Masz długie włosy, ale zamiast nosić je rozpuszczone zawijasz je codziennie w ciasny koczek? Tym razem rozpuść je. Użyj lokówki lub prostownicy, by nadać im nowy wygląd. Z pewnością zaskoczysz swoje otocznie.

A może potrzebujesz odświeżenia fryzury?  Kiedy ostatni raz byłaś u fryzjera na podcięciu włosów lub na zabiegu pielęgnacyjnym? Jeśli dawniej niż trzy miesiące temu – czas się tam wybrać. Nic nie poprawia nastroju i nie powoduje, że czujemy się lepiej niż nowa fryzura czy zmieniony kolor włosów.

Jak poczuć się sexy – Ubierz bieliznę, która sprawi, ze poczujesz się wyjątkowo

 

Nosisz na co dzień swoją lekko zużytą bieliznę? Tutaj mała plamka, tam nieco rozciągnięta? POŁÓŻ TEMU KRES! Chcąc zmienić się na zewnątrz – trzeba zacząć od środka! Jeśli kobieta ma na sobie coś pięknego pod ubraniem, to wysyła o tym silną informację na zewnątrz. Wtedy też jest postrzegana jest przez innych jako osoba pewna siebie i swojej kobiecości.

Wystarczy pomyśleć o tych dniach, gdy wiesz, że Twoja bielizna idealnie pasuje do stanika, a jednocześnie masz świadomość, że nikt nie będzie tego oglądał, że robisz to sama dla siebie. Ta wiedza wywołuje podświadomy uśmiech na twarzy i sprawia, że czujesz radość życia.

 

Jak poczuć się sexy – Spróbuj Pole Dance

Zwolenniczki tej akrobatycznej formy dobrze wiedzą, że Pole Dance to specyficzne połączenie tańca, sztuki, sportu i rekreacji ruchowej. Zajęcia Pole Dance wyzwalają adrenalinę i poprawiają kondycję. Ponadto taniec ten kształtuje mięśnie pleców, pośladków, a przede wszystkim doskonale rzeźbi sylwetkę.

Taniec na rurze to zabawa i inne podejście do siebie samej i własnego ciała. Pole Dance przekierowuje energię od tego, jak twoje ciało wygląda w kierunku tego, co możesz z nim zrobić – jest to o wiele zdrowszy sposób na zachowanie dobrej kondycji. A do tego poprawia humor. Spróbujcie chociaż raz!

Jak poczuć się sexy – Bądź spontaniczna

 

To tak łatwo jest wpaść w rutynę dnia codziennego. Pobudka, krótka gimnastyka, zjeść śniadanie, iść do pracy, wrócić do domu, sprawdzić pocztę, zrobić obiad, położyć dzieci do łóżka, a potem …. po prostu padamy. Kiedy utknęłyśmy w takiej przerażającej rutynie, może być trudno czuć się sexy. Jeśli masz dzieci lub miałaś ciężki dzień w biurze, seksapil może być ostatnią rzeczą jaką masz w  głowie, gdy twój partner obejmuje ramionami Twoją talię. W takiej sytuacji nie myśl jednak o zaśnięciu w spokoju na kanapie, ale daj się ponieść chwili – nawet jeśli nie jest to racjonalne, a w głowie masz długą listę rzeczy do zrobienia tego wieczoru! Pomimo pozostałości kolacji dzieci we włosach i sińców pod oczami z niewyspania – dla NIEGO  jesteś sexy! I to się liczy w związku. 

 

Jak poczuć się sexy – Praktykuj miłość własną

Myśl o sobie i o swoich potrzebach – szczególnie, jeśli mamy na myśli jeden z tych paskudnych dni, gdy czujemy się zdołowane. Ćwiczmy akceptację i pokochanie samej siebie – takimi, jakimi jesteśmy – niedoskonałymi i nieperfekcyjnymi. Oczywiście jest to proces – a nie jednorazowe działanie. Ale im częściej będziemy to robić – tym lepiej będziemy się czuć, zmieni się świat wokół nas a my same będziemy się czuć atrakcyjne

Łącz, zestawiaj i powtarzaj!

To, co działa na jedne kobiety – może nie działać  na inne. Coś, co zadziałało jednego  dnia – może nie być rozwiązaniem dnia następnego. Wypróbowanie, co sprawia, że ​​czujesz się sexy na co dzień – a nie tylko podczas wielkiego wyjścia – na pewno zajmuje ci trochę czasu i wymaga metody prób i błędów.  Łącz ze sobą wymienione wyżej pomysły, dodawaj swoje – aby  niezależnie od dnia i nastroju w jakim jesteś – czuć się zawsze wyjątkowo, jako niezwykła, pewna swej wartości kobieta!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (288 głosów, średnia: 4,66 z 5)
zapisuję głos...