Jak pielęgnować w córce miłość do piękna od najmłodszych lat?

Dziewczynki już w wieku kilku lat przejawiają zainteresowanie „damskimi tematami”. Naśladują swoją mamę w wielu czynnościach. Przymierzają jej biżuterię, przeglądają kosmetyki, próbują chodzić w butach na wysokim obcasie. Warto zatem dać młodej damie odpowiednie narzędzia. Miłość do piękna należy bowiem pielęgnować już od najmłodszych lat.

Jak pielęgnować w córce miłość do piękna

 

Toaletka dla małej księżniczki

Pierwszym i podstawowym elementem jest elegancka toaletka. Znajdziesz ją w niejednym sklepie z zabawkami. Jej rozmiar będzie oczywiście dostosowany do wzrostu i potrzeb dziecka. Zwróć zatem uwagę na opis produktu. Tam będzie bowiem napisane, jakie dzieci mogą z niej korzystać. Warto też stawiać na toaletki drewniane. To ponadczasowe, wysokiej jakości produkty. Drewno jest pokryte bezpiecznymi, nieuczulającymi farbami. Toaletka nie ma też żadnych ostrych zakończeń, ani drobnych, mogących się odczepić, elementów. Toaletka, taka (jak np. https://www.hoplik.pl/zul_m_ZABAWKI_Zabawki-dla-dziewczynek-akcesoria_Toaletka-dla-dziewczynki-1422.html ) pozwoli młodej damie na przymierzanie swojej biżuterii, naukę robienia makijażu albo fryzury. Najczęściej produkt ten posiada również wygodne szufladki, w których można schować wszystkie swoje skarby.

Znane Barbie – silne kobiety z całego świata jako lalki. Mamy chcą, aby ich córeczki czerpały właściwe wzorce

Znane Barbie – silne kobiety z całego świata jako lalki. Mamy chcą, aby ich córeczki czerpały właściwe wzorce

Mistrzynie sportu, podróżniczki, aktywistki - świat pełen jest inspirujących kobiet, z których chcemy brać przykład. Co więcej, chcemy go dawać przede wszystkim naszym pociechom, które uczą się od najmłodszych lat - również prze zabawę. Dlatego powstała kolekcja wyjątkowych Barbie, będących odbiciem wyjątkowych kobiet.

Kuferek małej damy

Innym pomysłem na prezent dla małej księżniczki, jest kuferek z akcesoriami. Można w nim znaleźć między innymi lusterko, szczotkę do włosów, różnego rodzaju spinki, gumki, perfumy oraz pachnącą pomadkę. Oczywiście wszystko jest w pełni bezpieczne dla dziecięcej skóry. Kuferki z dziecięcymi kosmetykami wykonywane są również w przyciągających wzrok kolorach. Młoda dama może korzystać na przykład z różowego, fioletowego, turkusowego albo błękitnego kuferka. Zresztą taki gadżet nie tylko będzie kształtował w dziecku zamiłowanie do piękna. To również funkcjonalny przedmiot na wszelkie wyjazdy i wakacje. Można w nim bowiem schować wiele, potrzebnych elementów.

 

Kosmetyczka na pierwsze kosmetyki

Nieco mniejszym, ale również bardzo praktycznym gadżetem, może być również kosmetyczka. Otrzymanie takiego prezentu od swojej mamy albo innej bliskiej osoby będzie z pewnością wielkim wydarzeniem. To wielki dzień dla każdej młodej damy. Otrzymując kosmetyczkę może bowiem poczuć się, jakby wkraczała w kobiecy świat. Oczywiście początkowo w dziecięcej kosmetyczce znajdzie się co najwyżej delikatny błyszczyk albo pachnąca pomadka, ewentualnie lusterko albo kolorowa szczotka do włosów. Niewątpliwie jednak każda mała księżniczka ucieszy się z takiego, oryginalnego prezentu.

 

Szkatułka na błyskotki

Dziewczynki już w najmłodszych latach zaczynają też zbierać różnego rodzaju błyskotki. Drobne kolczyki, bransoletki, wisiorki, łańcuszki, pierścionki – to elementy, które lubi każda, mała księżniczka. Warto więc sprezentować jej gadżet do przechowywania wszelkich, posiadanych skarbów. W sklepach z zabawkami dostępne są różnorodne szkatułki na błyskotki. Najczęściej wykonane są w przyciągających wzrok kolorach. Często też zawierają motywy bajkowe. Takie szkatułki wyposażone są w wygodne przegródki, w których można przechować wszystkie swoje skarby oraz odpowiednio je posegregować.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (58 głosów, średnia: 4,29 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany