Jak pielęgnować skórę noworodka?

Skóra tak małego dziecko, jakim jest noworodek, jest nadzwyczaj delikatna i wrażliwa, dlatego tak ważne jest jej odpowiednie nawilżanie, unikanie chemicznych substancji, a także ochrona przed promieniowaniem słonecznym. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy lato jest coraz gorętsze, a my sami ciężko możemy znaleźć ochronę przed słońcem. Jest to niezwykle ważna kwestia, dlatego przygotowaliśmy specjalny artykuł, w którym przedstawiamy, w jaki sposób możemy dbać o skórę noworodka.

Jaka jest skóra dziecka? – charakterystyka

Fakt, iż jest delikatna, jest dość powszechny, jednak warto znać inne cechy niemowlęcej skóry, aby wiedzieć, jak się z nią obchodzić. Jej wrażliwość wiąże się przede wszystkim z wyjątkowo cienkim naskórkiem ze względu na słabo wykształconą jeszcze skórę. Wszystko ze względu na znacznie mniejszą ilość lipidów oraz skład, który nie jest jeszcze wzbogacony o tak wiele minerałów odżywczych co skóra osoby dorosłej. Również istotny jest aspekt pH, które w przypadku tak wczesnego okresu życia jak etap niemowlęcy jest narażony na rozwój bakterii. Może przyczynić się to do wystąpienia alergii na poszczególne składniki lub po prostu na wysypkę, podrażnienia skóry. Niezwykle ważna jest odpowiednia pielęgnacja i korzystanie z dopasowanych kosmetyków i kremów Mustela.pl. Konieczne jest używanie specjalistycznych preparatów przeznaczonych do skóry niemowlęcej oraz z naturalnym składem, pełnym witamin i składników, które głęboko nawilżają skórę dziecka.

O jakie części ciała dbać szczególnie?

Zastanawiasz się, które części ciała dziecka wymagają szczególnej pielęgnacji  i nawilżenia? Konieczna jest kontrola skóry uszu. Do jej pielęgnacji należy przyłożyć szczególną uwagę i pamiętać, by każdego dnia czyścić wyłącznie zewnętrzną część ucha. Wnętrze małżowiny nie musi być tak często oczyszczane, ponieważ występuje tam mechanizm samooczyszczania się uszu. Dopiero gdy zauważymy widoczne nadmiary woskowiny, możemy usunąć je za pomocą kropli zmiękczających. Nigdy nie używaj do tego patyczków ani wacików kosmetycznych.

Jakie kosmetyki dla dziecka są odpowiednie?

Oczywiście te z naturalnym składem i bez zawartości substancji chemicznych. Warto zwrócić uwagę na konkretne składniki, w tym tlenek cynku, który pełni bardzo istotną funkcję w pielęgnacji. Mianowicie ma on właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne, a także przyspieszające gojenie i regenerujące. Równie wartościowa okaże się witamina E w składzie, która uelastycznia skórę, sprawia, iż wygląda ona na promienną i odżywioną. Natomiast zawartość filtrów UV są idealne nie tylko na letnie upały, ale i na mrozy.

Podsumowanie

Pielęgnacja skóry noworodka jest szczególnie ważna, ponieważ jej delikatność i wrażliwość spowodowana jest brakiem całkowitego rozwinięcia. To z tego względu tak ważne jest dostarczanie wszystkich składników i witamin, aby warstwa naskórka mogła się prawidłowo rozwijać.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (22 głosów, średnia: 4,77 z 5)
zapisuję głos...