Jak pielęgnować długi związek?

Nawet największe uczucie, największa i najbardziej namiętna miłość może nie przetrwać próby czasu. Miłość przychodzi sama, ale niestety nikt nie powiedział, że zostanie z nami na zawsze, bez „wkładu własnego”. Jest nim ciężka praca nad związkiem, dbanie o wspólny czas, zrozumienie, komunikację. O tym jak pielęgnować długi związek, by przetrwał zawirowania losu i szarą codzienność dowiecie się z teksu poniżej. Zapraszamy!

zakochana para

fot. freepik

Jak pielęgnować długi związek? – Doceniaj swój związek i partnera

Związki długoterminowe trzeba pielęgnować i doceniać je. Z pewnością Twój partner wiele razy Ci pomógł, Wasze wspólne życie jest łatwiejsze, możecie na siebie liczyć, jesteście dla siebie wsparciem. Dobrze jest czasami wyrazić to wszystko na głos i wspólnie z ukochanym rozmawiać o tym co Was cieszy!

Jak pielęgnować długi związek?- Wspierajcie się tak samo

Czy to podczas choroby, problemów w pracy, w rodzinie, przyjaźni, w kłopotach finansowych powinniśmy liczyć na siebie równie mocno. Jesteście partnerami więc wparcie należy się obojgu z Was.  Nie myśl, że on jest silniejszy, bardziej odporny, że nic go nie jest w stanie wzruszyć, sama również staja się jasno komunikować swoje problemy!

Jak pielęgnować długi związek? – Komunikacja!

Pozytywna, sprawna komunikacja w związku to jego podstawa, solidny fundament.  Jasne komunikowanie swoich potrzeb, kompromisy, ale również komplementy, wyrazy miłości, troski, to wszystko składa się na szczęśliwy związek! Rozmowa to podstawowa forma komunikacji, ale również nie jest jedyna. Do tego dochodzi ton w jakim się do siebie zwracamy, gesty, trzymanie się za ręce, pocałunki na dzień dobry, pozostawiane na lodówce wiadomości. Drobne rzeczy mają znaczenie!

Jak pielęgnować długi związek? – Krytyka

Powinniśmy doceniać, to gdy partner podejmuje się krytyki naszego postępowania. Musimy pamiętać, że krytyka wynikia z troski. Jeśli jest uważna, wyważona i obiektywna ma nam pomóc dostrzec to, czego nie widzimy. Każdy z nas posiada wady,  a to właśnie miłość i ukochana osoba sprawiają, że stajemy się lepszymi ludźmi!

Jak pielęgnować długi związek? – Zadbajcie o intymność

 

Z czasem płomień namiętności zaczyna przygasać, ale nie możemy dopuścić by wygasł całkowicie. Czasami mogą to zapewnić eksperymenty w łóżku, czasami dobra zabawa, czasami romantyczna kolacja. Wbrew pozorom utrzymanie pożądania w związku jest ciężką pracą, która wymaga zaangażowania od obojga partnerów. Przede wszystkim wszystko zależy od pozytywnego nastawienia i poświęcenia  dla siebie nawzajem czasu.

Czasami dobrze jest odłożyć wszystko na bok, wyłączyć telefon, komputer, telewizor i zwyczajnie się do siebie przytulić. Zacząć żartować, wygłupiać tak samo, jak na początku związku, kiedy  żadnemu z Was nigdzie się nie spieszyło i byliście skoncentrowani jedynie na sobie nawzajem!

A jakie Wy dałybyście rady dla długoterminowych związków?  

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (207 głosów, średnia: 4,60 z 5)
zapisuję głos...