Jak pielęgnować długi związek?

 

Nawet największe uczucie, największa i najbardziej namiętna miłość może nie przetrwać próby czasu. Miłość przychodzi sama, ale niestety nikt nie powiedział, że zostanie z nami na zawsze, bez „wkładu własnego”. Jest nim ciężka praca nad związkiem, dbanie o wspólny czas, zrozumienie, komunikację. O tym jak pielęgnować długi związek, by przetrwał zawirowania losu i szarą codzienność dowiecie się z teksu poniżej. Zapraszamy!

jak rozmawiać o przeszłych związkach

Jak pielęgnować długi związek? – Doceniaj swój związek i partnera

Związki długoterminowe trzeba pielęgnować i doceniać je. Z pewnością Twój partner wiele razy Ci pomógł, Wasze wspólne życie jest łatwiejsze, możecie na siebie liczyć, jesteście dla siebie wsparciem. Dobrze jest czasami wyrazić to wszystko na głos i wspólnie z ukochanym rozmawiać o tym co Was cieszy!

Jak pielęgnować długi związek?- Wspierajcie się tak samo

Czy to podczas choroby, problemów w pracy, w rodzinie, przyjaźni, w kłopotach finansowych powinniśmy liczyć na siebie równie mocno. Jesteście partnerami więc wparcie należy się obojgu z Was.  Nie myśl, że on jest silniejszy, bardziej odporny, że nic go nie jest w stanie wzruszyć, sama również staja się jasno komunikować swoje problemy!

Jak pielęgnować długi związek? – Komunikacja!

Pozytywna, sprawna komunikacja w związku to jego podstawa, solidny fundament.  Jasne komunikowanie swoich potrzeb, kompromisy, ale również komplementy, wyrazy miłości, troski, to wszystko składa się na szczęśliwy związek! Rozmowa to podstawowa forma komunikacji, ale również nie jest jedyna. Do tego dochodzi ton w jakim się do siebie zwracamy, gesty, trzymanie się za ręce, pocałunki na dzień dobry, pozostawiane na lodówce wiadomości. Drobne rzeczy mają znaczenie!

życie-w-związku-po-2-latach

Jak pielęgnować długi związek? – Krytyka

Powinniśmy doceniać, to gdy partner podejmuje się krytyki naszego postępowania. Musimy pamiętać, że krytyka wynikia z troski. Jeśli jest uważna, wyważona i obiektywna ma nam pomóc dostrzec to, czego nie widzimy. Każdy z nas posiada wady,  a to właśnie miłość i ukochana osoba sprawiają, że stajemy się lepszymi ludźmi!

Jak pielęgnować długi związek? – Zadbajcie o intymność

mięśnie kegla sex związek

Z czasem płomień namiętności zaczyna przygasać, ale nie możemy dopuścić by wygasł całkowicie. Czasami mogą to zapewnić eksperymenty w łóżku, czasami dobra zabawa, czasami romantyczna kolacja. Wbrew pozorom utrzymanie pożądania w związku jest ciężką pracą, która wymaga zaangażowania od obojga partnerów. Przede wszystkim wszystko zależy od pozytywnego nastawienia i poświęcenia  dla siebie nawzajem czasu.

Czasami dobrze jest odłożyć wszystko na bok, wyłączyć telefon, komputer, telewizor i zwyczajnie się do siebie przytulić. Zacząć żartować, wygłupiać tak samo, jak na początku związku, kiedy  żadnemu z Was nigdzie się nie spieszyło i byliście skoncentrowani jedynie na sobie nawzajem!

A jakie Wy dałybyście rady dla długoterminowych związków?  

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (196 głosów, średnia: 4,61 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Gocha  12 grudnia 2015 08:18

  Wszystko się zgadza. Ważne w długim związku jest to, aby robić jak najwięcej rzeczy razem, pomagać sobie możliwie jak najwięcej. No i nic tak nie zbliża jak wspólne rozwiązywanie problemów

  Odpowiedz
 2. martucha180  12 grudnia 2015 10:10

  Komunikacja powinna być na 1 miejscu

  Odpowiedz
 3. lilkawodna  12 grudnia 2015 10:22

  Te wszystkie rady są dobre. Ważne żeby spędzać że sobą dużo czasu i interesować się sprawami partnera. Pytać, doradzać itp.

  Odpowiedz
  • Żanett  12 grudnia 2015 19:56

   I od czasu do czasu pozwolić mu na trochę prywatności – to też jest ważne 🙂

   Odpowiedz
 4. AnnaKwasniak  13 grudnia 2015 09:30

  Długie związki potrafią być piękne, jeśli oboje się starają 🙂

  Odpowiedz
 5. bbo  14 grudnia 2015 21:17

  Warto też wspomnieć, że w każdym związku wato mieć trochę czasu tylko dla siebie – z korzyścią dla obojga.

  Odpowiedz
 6. Aneta  15 grudnia 2015 15:10

  Trzeba cały czas podsycać „ogień” w związku, a także szanować swoją prywatność 🙂

  Odpowiedz
 7. Patriszia  15 grudnia 2015 21:04

  Z wszystkimi radami zgadam się w 100%.

  Odpowiedz
 8. Marysia  27 grudnia 2015 11:37

  Super rady bardzo mądre

  Odpowiedz
 9. Jaworka  30 grudnia 2015 15:19

  Rady bardzo przydatne warto dbać o siebie nawzajem czasem wspólny nieplanowany wypad zbliża

  Odpowiedz
 10. kobiecymokiem  4 stycznia 2016 12:40

  Nie zamykać się w domu, wychodzić do ludzi, spędzać czas aktywnie, motywować się nawzajem i szukać wspólnych pasji 😉 Ciężka praca, ale się opłaca 😉

  Odpowiedz
 11. Anita  7 stycznia 2016 21:05

  chyba najważniejsze to rozmowa 🙂

  Odpowiedz
 12. ewalub  7 września 2016 12:34

  Rozmowa zbliża ludzi, więc rozmawiajmy o wszystkim. Szanujmy zdanie drugiej strony, okazujmy sobie czułość. Czasem zróbmy sobie „wychodne”. Nie ma w 100% sprawdzonej recepty na udany długi związek, ale trzeba się starać dopasować coś do siebie.

  Odpowiedz
 13. stokrotkapolna  9 listopada 2016 04:44

  Dobre rady.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany