Jak oszczędzać na codziennych zakupach?

Banki zwracają klientom część poniesionych wydatków przeprowadzonych z użyciem karty płatniczej. Cashback to coraz popularniejsza usługa bankowa, która polega nie tylko na wypłatach gotówki podczas zakupów. Jest to mechanizm, który pozwala sporo zaoszczędzić. – bank przelewem raz w miesiącu zwraca wydatki klientowi w wysokości określonego procenta od wartości wszystkich transakcji.

Cashback i moneyback, czyli możliwość uzyskania zwrotu wydatków za zakupy

Usługi cashback i moneyback wprowadza do swojej stałej oferty coraz więcej banków. Standardowa usługa cashback jest mechanizmem polegającym na wypłacaniu środków pieniężnych z konta podczas płacenia za zakupy. Natomiast zwrot środków za przeprowadzane transakcje określany jest mianem moneyback. Wówczas klient każdego miesiąca otrzymuje przelew od banku, będący ekwiwalentem w wysokości określonego procenta od wszystkich dokonanych w poprzednim miesiącu transakcji. Procent zwrotu wynosi zwykle od 1% do 5%. Warto zapoznać się ze szczegółowym regulaminem usługi, ponieważ niektóre wydatki wyłączone są ze zwrotu.

Banki oferują także inne mechanizmy pozwalające na zaoszczędzenie na zakupach. Są to między innymi ekwiwalenty pieniężne wypłacane w zamian za realizację przelewów w określonej kwocie lub korzystanie z aplikacji mobilnej. Dzięki mechanizmom zwrotów można uzyskać nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie, a informacji o ofertach największych serwisów cashback można szukać na https://wskoczpokase.pl/. W rankingu zestawione są najważniejsze dane, takie jak średnie oprocentowanie, ilość sklepów w całej Polsce objęte usługą cashback i moneyback oraz informacje promocjach czasowych.

Czy warto korzystać z serwisów cashback i moneyback?

Usługi cashback i moneyback to usługi całkowicie bezpłatne. Serwisy cashback należą do największych banków i są skutecznym narzędziem przyciągającym klientów. W wybraniu właściwego konta osobistego obługującego serwisy moneyback i cashback pomogą dostępne w internecie rankingi i porównywarki. Moneyback świetnie sprawdza się przy większych transakcjach, a im więcej wydamy, tym więcej zyskamy. Comiesięczny zwrot zależny jest bowiem od dokonanych transakcji.

Moneyback działa wyłącznie podczas płatności bezgotówkowych i jest to mechanizm, który powstał, aby zachęcić klientów do korzystania z kart płatniczych i rozpowszechnić tę metodę płatności. Promowane są zarówno płatności dokonywane w internecie, jak i w sklepach stacjonarnych. Aby korzystać z moneyback, nie trzeba zawierać żadnych umów, co dodatkowo wpływa na popularność tego rozwiązania.

Chcąc skorzystać z moneyback i cashback warto dokładnie przestudiować warunki serwisów. Różna może być bowiem kwota uzyskiwana w ramach zwrotu i różne mogą być limity objęte mechanizmem. Ponadto nie wszystkie transakcje mogą być rozliczane na tych samych warunkach, a niektóre zakupy wyjęte są z promocji. Wypłata większych kwot często uzależniona jest od usług dodatkowych dostępnych w ofercie banku. Niekiedy można liczyć na atrakcyjne rabaty i vouchery, które można wykorzystać w sieciach partnerskich.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (22 głosów, średnia: 4,73 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Magdalena  15 marca 2023 17:50

  Ja płacę tylko gotówką

  Odpowiedz
 2. Hidari11  16 marca 2023 18:44

  Inflacja sprawiła, że w sklepach jest drogo. Szczególnie artykuły spożywcze zaczynają mieć absurdalne ceny.

  Odpowiedz
 3. Contigo  22 marca 2023 14:05

  Polecam któregoś miesiąca policzyć, ile pieniędzy wydajemy na jedzenie, na przyjemności, na ubrania. Spisywać każdy paragon. Dzięki temu zobaczymy, ile kasy idzie nam miesięcznie oraz na czym można byłoby zaoszczędzić.
  Jeśli macie w zwyczaju picie kawy na mieście, warto jest zastanowić się nad zakupem kubka termicznego na kawę. Dzięki temu kawę będziecie mogli robić sobie w domu i zakup takiego kubka szybko Wam się zwróci.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany