Jak oświadczyć się w Święta Bożego Narodzenia?

Wybór najlepszego momentu na zaręczyny bywa sporym dylematem. Jak się okazuje, kuszących opcji w kalendarzu jest całe mnóstwo, a do najciekawszych należy Boże Narodzenie. Te Święta – choć ostatnio trochę rzadziej tak naprawdę białe – mają w sobie wiele magii. To czas, kiedy większość osób zatrzymuje się na chwilę, aby cieszyć się byciem razem. Wydaje się więc całkowicie naturalne, że zakochani zaręczają się najczęściej w okresie świąteczno-noworocznym. Dlatego właśnie oświadczyny w tym okresie będą tematem naszego artykułu. Poznaj pomysły na zaręczyny, które Cię zainspirują!

Czy to na pewno dobry moment?

Oświadczyny w Boże Narodzenie budzą różne odczucia. Jedni o nich marzą, drudzy akurat do tej daty są mniej przekonani – ponieważ, jak twierdzą, „w Święta zaręczają się prawie wszyscy”. Znajdą się też i tacy, którzy wybiorą inny termin, żeby mieć… dodatkowy dzień w kalendarzu do celebrowania. Jednak statystyki pokazują niezmiennie od lat, że grudzień – a konkretnie okres między Wigilią a Sylwestrem – to zdecydowanie szczyt sezonu na oświadczyny. Planujesz właśnie w tym czasie wręczyć pierścionek zaręczynowy swojej Ukochanej, ale wciąż zastanawiasz się, czy na pewno wybierasz dobre rozwiązanie? Możesz być spokojny – to bardzo dobry pomysł!

W Święta świat ogarnia swojego rodzaju magia. Biały puch i bajkowe iluminacje, bożonarodzeniowe jarmarki, unoszący się wokół zapach choinki i korzennych przypraw – świąteczna atmosfera wyjątkowo sprzyja zakochanym. Ten moment chętnie wybierają zarówno pary, dla których ważne są tradycje rodzinne, jak i te, które marzą, żeby przeżyć tę chwilę tylko we dwoje. Jak widzisz, oświadczyny mogą odbyć się przy wigilijnym stole, lecz wcale nie muszą – możesz zaplanować wszystko tak, aby wręczyć pierścionek w kameralnej atmosferze.

Jak oryginalnie wręczyć pierścionek zaręczynowy?

To prawdziwe pole do popisu dla Twojej kreatywności. Pierścionek zaręczynowy możesz na przykład: zapakować w pudełeczko, które owiniesz w ozdobny papier jak prezent gwiazdkowy, a następnie ukryć je w gałązkach jemioły.

Jednym z zaręczynowych hitów cieszących się dużą popularnością jest umieszczenie pudełeczka z pierścionkiem w nieco większym pudełeczku, a tego w kolejnym… Otwieranie tak pomysłowo zapakowanego prezentu to zawsze ogromne zaskoczenie i mnóstwo pozytywnych emocji.

Tylko we dwoje czy rodzinnie?

Czasy obowiązkowych oświadczyn przy rodzinie, kiedy wybranek prosił również rodziców przyszłej panny młodej o rękę ich córki, dawno już minęły. Choć od tamtej pory wiele się zmieniło, to jednak wciąż istnieją domy, gdzie obecność rodziców jest częścią tradycji. Zaręczyny przy świątecznym stole w gronie bliskich często wybierają też pary, dla których bardzo ważne są więzi z najbliższymi.

Wolicie przeżyć ten moment tylko we dwoje? Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy nadarza się ku temu mnóstwo okazji. Poproś partnerkę o rękę w domowym zaciszu – w wigilijny poranek albo wieczorem, gdy wrócicie do siebie z rodzinnej kolacji. Możesz też zaprosić ją na zimowy spacer w miejsce, z którym oboje macie miłe wspomnienia.

Wesołych Świąt na nowej drodze życia!

Bożonarodzeniowe zaręczyny mogą mieć wiele scenariuszy. Każdy z nich jest inny – a wszystkie wyjątkowe! Każdy opowiada prawdziwą historię pisaną emocjami. Aby oświadczyny odbyły się zgodnie z tradycją, potrzebujesz pierścionka. Podobno wybór biżuterii na tę specjalną okazję to prawdziwy test dla mężczyzny. Ile w tym prawdy? Wbrew pozorom, to prostsze niż się wydaje.

Oferta zaręczynowa jest bardzo szeroka, więc z łatwością znajdziesz pierścionek idealny. Najpiękniejszą ręcznie robioną biżuterię dostaniesz w jubilerskich manufakturach – i to właśnie tam warto zajrzeć w pierwszej kolejności. W ACLARI czeka na Ciebie wyjątkowa kolekcja zaręczynowa. Postaw na klasykę – oszlifowany diament oprawiony w żółte albo białe złoto wysokiej próby to wspaniała pamiątka na lata!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (88 głosów, średnia: 4,84 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Dobrusia  3 grudnia 2020 11:11

    W tamtym roku mój narzeczony oświadczył się mi w Boże Narodzenie. Przyjechał z 3 wielkimi bukietami kwiatów z poczty kwiatowej i już wiedziałam co się świeci. Przyszedł do mnie, klęcząc zapytał czy zostanę jego żoną. Zgodziłam się. Mama aż się popłakała ze wzruszenia.

    Odpowiedz
  2. janka1312  6 grudnia 2020 20:02

    mój mąż oświadczył mi się w całkowicie niespodziewanym dla mnie momencie, niedługo przed Świętami, a czułam, że może to nastąpić właśnie w Boże Narodzenie

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany