Jak odróżnić oryginalną, markową torebkę od podróbki?

Modne, markowe i bardzo drogie torebki to dla niektórych synonim luksusu. Planujesz zakup drogiej torebki? Uważaj, żeby nie zapłacić krocie za produkt, który okaże się podróbką. Jak odróżnić oryginalną, markową torebkę od podróbki? Mamy dla Was 7 wskazówek, którymi powinniście się kierować, jeżeli nie chcecie zostać oszukane. Podrabiane torebki to wbrew pozorom bardzo łatwo dostępny towar. Czy wiesz, jak spośród tysięcy funkcjonujących na rynku torebek wybrać oryginał? Nie daj się oszukać!

Spis treści:

Wymarzony model Louis Vuitton, Chanel czy Prady to dla wielu kobiet obiekt wetschnień. Często odkładają miesiącami, by wreszcie móc sobie zakupić tę jedną, jedyną torebkę. Jeżeli jesteś w gronie osób, które marzą o oryginalnej torebce, sprawdź, jak odróżnić oryginalną, markową torebkę od podróbki i kupić na pewno oryginalny model. Sprawdź nasze wskazówki na to jak kupić oryginał i nie zostać oszukanym!

jak odróżnić oryginalną markową torebkę od podróbki

Photo by Jonathan J. Castellon on Unsplash

Podobne produkty w sklepach

Jak rozpoznać oryginał?

Torba CHRISTIAN LOUBOUTIN

fot. moliera2

Ceny niektórych oryginalnych torebek zwalają z nóg, dlatego są osoby, które miesiącami – a nawet latami! – oszczędzają pieniądze po to, żeby kupić wreszcie swój wymarzony model. Oryginalne, markowe torebki Chanel, od Prady, Louis Vuitton, czy jeszcze inne, zachwycają designem i jakością. Zazwyczaj są ponadczasowe i trwałe, zostają z nami na lata. Część modeli zyskuje nawet status kultowych, a ich ceny z roku na rok jeszcze bardziej rosną! Być może dlatego niektórzy szukają promocji i okazji, by kupić taką torebkę w jak najniższej cenie. Często kupują u nieautoryzowanych sprzedawców, czy na popularnych serwisach aukcyjnych. Czeka tam jednak na nich pewien haczyk. Podrabiane modele z wyglądu niewiele się różnią od oryginalnych. Tylko wprawione oko od razu spostrzeże różnicę. Jak odróżnić oryginalną, markową torebkę od podróbki? Mamy dla Ciebie najważniejsze wskazówki!

Torebka na telefon tej wiosny zastąpi Ci kopertówkę! Wybraliśmy 8 najładniejszych modeli

Torebka na telefon tej wiosny zastąpi Ci kopertówkę! Wybraliśmy 8 najładniejszych modeli

Torebki to ulubiony rodzaj akcesoriów wielu kobiet. Wybrane z wyczuciem smaku, mogą odmienić wygląd całej naszej stylizacji, a dodatkowo są jak miniaturowe bagaże, mieszczące wszystkie niezbędne przedmioty. Nadchodzący sezon zrewolucjonizuje jednak nasze postrzeganie torebek jako skarbnicy bez dna. Pierwszy plan będzie bowiem należał do miniaturowych etui... na smartfony. Pozwólcie, że przedstawimy Wam Wasz nowy ulubiony dodatek!

Jak odróżnić oryginał od podróbki?

Torba VERSACE JEANS COUTURE

fot. moliera2

Jeżeli nie jesteśmy wprawionymi, stałymi klientami markowych butików, możemy łatwo się “naciąć” na podróbkę. Zdarza się, że torebka markowa i oryginalna jest tak bardzo do siebie podoba, że właściwie trudno jest rozpoznać, że mamy do czynienia z towarem podrabianym. Internet niestety ułatwia działalność osób zajmujących się sprzedażą podróbek. Wszystko mamy na wyciągnięcie ręki, ale przed samym zakupem, nie jesteśmy w stanie zapoznać się z produktem. Wizja zaoszczędzenia kilkuset, czy nawet kilku tysięcy zł jest bardzo kusząca, dlatego szukamy okazji. Po otwarciu przesyłki wszystko wydaje nam się w porządku, torebka jest niemal identyczna z oryginałem. Nie zagłębiając się w temat, możemy nosić podróbkę nie będąc tego nawet świadomym. Często dowiadujemy się o tym dopiero od znajomych, którzy mają wprawniejsze oko. Zderzenie z rzeczywistością jest wtedy bolesne. Zapraszamy więc na krótki przewodnik o tym, jak odróżnić oryginalną, markową torebkę od podróbki!

Podrabiane torebki

Rynek galanterii co roku jest zalewany tysiącami podrabianych torebek. Jak się okazuje są też osoby, które świadomie decydują się na taki zakup. Warto wspomnieć, że sprzedaż podrabianych towarów w Polsce jest nielegalna, a noszenie ich niekoniecznie jest zgodne nie tylko z etyką, ale i z etykietą. Warto o tym pamiętać mając np. wysokie stanowisko zawodowe. Osoba na stanowisku dyrektora, czy prezesa w firmie, która przyjdzie na spotkanie biznesowe z podrabianą torebką może nie tylko nie wzbudzić sympatii, ale i kojarzyć się z niewiarygodnością i brakiem zaufania.

jak odróżnić oryginalną markową torebkę od podróbki

Photo by Laura Chouette on Unsplash

Podobne produkty w sklepach

Jak sprawdzić oryginalność torebki Michael Kors?

Jednymi z najpopularniejszych oryginalnych, markowych torebek są torebki Michaela Korsa. Do rozpromowania ich najbardziej przyczyniły się influencerki i blogerki modowe. W Polsce marka Micheal Kors była jedną z tańszych propozycji wśród markowych torebek, być może stąd tak silna popularność marki. Torebki stawały się coraz bardziej dostępne w sieci, a co za tym idzie sprzedawało je coraz więcej nieautoryzowanych sklepów lub serwisów aukcyjnych. Jak odróżnić oryginalną, markową torebkę od podróbki? Jeżeli chodzi o markę Michael Kors, to nie jest to szczególnie trudne – zazwyczaj wystarczy spojrzeć na emblemat marki, który znajduje się idealnie na górnym środku torby. Logo jest idealnie równe, oba człony występują jako dwa oddzielne emblematy, literki się nie łączą. Logo marki powinno znajdować się na wszystkich zapięciach, również na suwaku. Podszewka torebki Michael Kors posiada delikatny wzór z logo i zazwyczaj jest w kolorze dopasowanym do torebki. Zwróć więc uwagę, czy jakiś sprzedawca nie oferuje, np. czarnej torebki z bardzo jasną podszewką. 

 

Skóra w torebce Michael Kors

Dodatkowym, ważnym elementem jest skóra, z jakiej wykonane są torebki Michael Kors. Jest to wyjątkowy, bardzo specyficzny materiał. Jest gruba i solidna, nie odkształca się, łatwo się ją czyści, trudno ją porysować. W dotyku przypomina sieć niteczek. Wisienką na torcie jest kod wewnątrz torebki. Za jego pomocą najszybciej zweryfikujesz oryginalność towaru, jednak nie zawsze, zwłaszcza przed zakupem, masz możliwość dotarcia do niego. Kod znajduje się na podszewce, w środku torby. Liczby na nim są wyraźne i czytelne, nad kodem znajduje się adnotacja, gdzie wyprodukowano torebkę. W salonie Michael Kors za pomocą tego kodu możesz zweryfikować autentyczność produktu.

 

Jak rozpoznać podróbkę YSL?

Torebki YSL w zależności od modelu, mogą kosztować nawet 12 tys. zł. Nie warto więc oszczędzać kilku tys. nie mając pewności, że masz do czynienia na pewno z oryginalnym  produktem. Oryginalna torebka YSL to produkt najwyższej jakości. Wszystko w takich torebkach jest dopracowane w najmniejszym detalu. Jakość szycia, szwy, zamki – wszystko jest na najwyższym poziomie. Na pierwszy rzut oka mając do czynienia z oryginałem i podróbką szybko zorientujesz się, który jest oryginałem. We wnętrzu worka ochronnego znajdziesz tag Manufacturera € ™ s, który zapewni Ci, że masz do czynienia z oryginalną torebką. Zwróć też uwagę na to, gdzie produkt został wyprodukowany. Markowa torebka YSL jest produkowana we Włoszech lub Francji.

 

Prada – jak rozpoznać oryginał?

Weryfikację, czy mamy do czynienia z oryginałem czy podróbką można zacząć od zwrócenia uwagi na logo Prady. W większości modeli (oprócz w torbach płóciennych) powinno ono znajdować się na metalowej płytce, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz torebki. Nóżka litery “R” jest lekko wykręcona, nie do końca prosta. Wewnątrz torebki blaszka jest dopasowana do podszewki. Oryginalne skórzane torebki są dość ciężkie i na pierwszy rzut oka widać ich jakość. Materiał podszewki ponadto również został wykonany z najwyższej jakości tkanin – nie wystrzępia się, ejst przyjemny w dotyku. Wszystkie metalowe wykończenia zazwyczaj są w tym samym kolorze, dopasowane do koloru wybranej torebki. Suwaki Prady pochodzą zazwyczaj z tych samych źródeł – na wewnętrznej stronie zamka są wybite nazwy określonych marek Lampo, Ykk, Riri, Opti, Ipi. W środku torebki, jak w innych markach, również jest nadrukowany numer seryjny, którego autentyczność można potwierdzić w salonie.

oryginalna markową torebka a podróbka marki Prada

Photo by Laura Chouette on Unsplash

Torebka Louis Vuitton oryginał a podróbka

Torebki Louis Vuitton to jedne z najczęściej podrabianych torebek. Jeżeli zastanawiasz się więc jak rozróżnić oryginalną, markową torebkę od podróbki, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Bardzo łatwo jest rozpoznać podróbkę torebki Louis Vuitton. Wystarczy wiedzieć kilka szczegółów na temat tych torebek. Marka Louis Vuitton przykłada ogromną wagę do detali i jakości. Oryginalna torebka Louis Vuitton nigdy nie będzie klejoną – torebki te są zszywane grubymi nićmi, mają wyraźne szwy. w każdym modelu występuje taka sama liczba szwów, w tym samym miejscu.

jak rozpoznać oryginalną torebkę Louis Vuitton i podróbkę

Photo by Christian Wiediger on Unsplash

W oryginalnych egzemplarzach uchwyty przyszyte są charakterystycznym pięciokątnym szwem, po 5 na każdy bok (może się to różnić w starszych modelach Louis Vuitton). Logo na torebce rozmieszczone jest symetrycznie i w wyraźnie określonym stosunku do uchwytu, rombu i kółek (szczegóły można znaleźć na stronie marki). Czcionka z logo jest wybita dokładnie według wzorca, nie ma mowy o krzywych literkach, czy innych defektach. Oryginalna torebka nie ma papierowych metek – są one wszyte wewnątrz. Widnieje na nich informacja, gdzie torebka została wykonana, z jakiego materiału, numer kupionego modelu, jego francuska nazwa i kod paskowy. Każda torebka ma oczywiście swój kod, za pomocą którego można zweryfikować autentyczność oryginału.

Aplikacja do rozpoznawania podróbek

Torebka BURBERRY

fot. moliera2

Pomimo tego, że różnice pomiędzy oryginałem a podróbką każdej znanej marki są dość oczywiste, to nie zawsze nasze oko je wychwyci. Z pomocą może przyjść aplikacja, która pomoże Ci zweryfikować oryginalność kupionego towaru. Entrupy to aplikacja, która działa za pomocą sztucznej inteligencji i dzięki ogromnej bazie danych jest w stanie porównać zdjęcia badanego produktu z oryginałem. Aplikacja skanuje ogólne zdjęcie torebki, rozpoznaje skórę, logo, okucia i szwy. Według pomysłodawcy, aplikacja daje 99,1% gwarancji na rozpoznanie podróbek najpopularniejszych marek.

Jak odróżnić oryginalną, markową torebkę od podróbki? 7 zasad

Na koniec mamy dla Ciebie najważniejsze zasady, dzięki którym możesz być pewna, że kupujesz oryginał. Pamiętaj, że nawet przy tak wysokiej kwocie zaoszczędzenie kilkuset złotych jest opłacalne. Może się skończyć tym, że za miast wymarzonej, oryginalnej torebki otrzymasz niewiele wartą podróbkę. Trzymaj się kilku zasad i nie daj się oszukać!

oryginalna torebka a podróbka w torebce Prada

Photo by Laura Chouette on Unsplash

1.Prześwietl sprzedawcę

Najlepiej oczywiście jest kupić w autoryzowanym salonie markowym, ale czasami nie mamy okazji, czy szansy się tam wybrać albo po prostu wolimy zakupy w Sieci. Przed dokonaniem zakupu, dokładnie prześwietl swojego potencjalnego sprzedawcę. Zobacz jego historię sprzedaży, opinie. Czasami kupujący, którzy dodają opinię zostawiają swoje adresy mailowe, może warto do takiej osoby napisać? Najlepiej kupować w sprawdzonym źródle. Dobrze, gdyby ktoś mógł polecić Ci danego sprzedawcę, wtedy będziesz mieć pewność, że nie sprzedaje on podróbek.

2. Podejrzanie niska cena!

Nie wierz w gigantyczne promocje i wielkie obniżki. Szanujące się, wielkie domy mody i cenieni projektanci rzadko kiedy robią wyprzedaże i ich projekty, zwłaszcza torebki, można kupić w bardzo niskich cenach. To niemal niemożliwe. Wprost przeciwnie! Często w miarę upływu czasu cena torebki rośnie, bo model jest produkowany w limitowanych edycjach, dlatego niektórzy uważają, że kupowanie drogich markowych torebek jest inwestycją.

3. Brak hologramu jakości

Każda oryginalna torebka posiada hologram jakości, wszyty wewnątrz torebki. Markowe, luksusowe modele nie są dopuszczane do sprzedaży, nie mogą mieć żadnych wad. Nie licz więc, że znajdziesz swoją wymarzoną torebkę w outlecie w super niskiej cenie. Torebki z wadami nie są sprzedawane, marka ich nie wypuszcza poza produkcję.

4. Sprawdź charakterystyczne cechy torebki

Większość marek luksusowych ma na stronie internetowej informacje o cechach charakterystycznych danych modeli. Jeżeli nie ma, można skontaktować się mailowo. Sprawdź dokładnie, czy wszystko się zgadza (szwy, zamki, podszewka). O oryginalności często decydują detale, szkoda, żebyś je przeoczyła.

5. Numer seryjny

Niemal wszystkie marki luksusowe produkują torebki z kodami seryjnymi, które znajdują się wewnątrz torebki. Sprawdź, czy znaleziony przez Ciebie model posiada taki numer. Możesz poprosić sprzedawcę o zdjęcie i we własnym zakresie zweryfikować jego autentyczność.

6. 100% oryginalności

Jeżeli kupujesz torebkę na serwisie aukcyjnym, przyjrzyj się opisowi. Być może sprzedawca nieco przesadził z podkreśleniem oryginalności torebki? Bądź czujna i tym bardziej to sprawdź. Zdarza się, że osoby, które mają coś do ukrycia nadmiernie eksponują to, by odwrócić uwagę i uśpić czujność kupujących.

7. Dokładnie obejrzyj torebkę

Jeżeli zdecydowałaś się na zakup i torebka jest już u Ciebie, dokładnie się jej przyjrzyj. Sprawdź, czy wszystko się zgadza, czy wszystko jest dopracowane tak, jak powinno. Pamiętaj, że sprzedaż podrabianymi produktami jest w Polsce nielegalna i zawsze możesz to zgłosić. Najwięcej podróbek pochodzi z rynku chińskiego. Jeżeli sprzedawca jest zlokalizowany właśnie w Chinach, to na wstępie bądź ostrożna – raczej trudno będzie Ci odzyskać pieniądze.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (86 głosów, średnia: 4,52 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. agasam9  10 lipca 2021 20:10

    ja chyba jednak bym nie rozpoznała 🙂

    Odpowiedz
  2. magda  7 sierpnia 2023 12:25

    jak jest dobrze zrobiona to każda jest dobra.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany