Jak nie zwariować w święta last minute!

Wielki Tydzień już trwa – a Ty dopiero masz czas, żeby pomyśleć o świętach? A może właśnie dowiedziałaś się, że przyjedzie do Ciebie pół rodziny? Spokojnie! Mamy kilka rad jak nie zwariować w święta last minute.

last-minute-wielkanoc

Jak nie zwariować w święta last minute – Planuj  i notuj

Zorganizowanie świąt wymaga planowania. Masz na to jeszcze chwilkę. Weź kartkę, długopis i rozpisz co chcesz , by znalazło się na świątecznym stole w ciągu najbliższych dni. Wybierz dania, które łatwo i szybko będzie można przygotować, ewentualnie podgrzać – w końcu kuchnia polska jest pełna dań jednogarnkowych!

Zakupy na ostatnią chwilę? Nie panikuj, zamiast tego zrób porządną listę!

Jak nie zwariować w święta last minute – Elastyczność

Święta last minute to zawsze duży stres. Dlatego musisz postarać się o elastyczność. Miej plan B, jeśli nie znajdziesz czegoś na sklepowej półce. Pamiętaj też o pomocy rodziny (możesz podzielić obowiązki wśród gości!) i życzliwości sąsiadów. Zazwyczaj kupujemy przed świętami więcej, więc może sąsiadka poratuje Cię i podzieli się zakwasem na żurek wielkanocny, którego już zabrakło w sklepie?

Jak nie zwariować w święta last minute – Święty spokój

Nie, nie musisz myć okien przed świętami. Możesz to zrobić, gdy będziesz miała więcej czasu i mniej na głowie.  Rób to, co jest niezbędne i nie rozdrabniaj się.  W święta najważniejsza jest rodzinna atmosfera i nie psuj jej swoim zdenerwowaniem, że coś nie wyszło idealnie. Nie musisz być kucharką, kelnerką, sprzątaczką. Nie wymieniaj co godzinę talerzyków i nie gotuj jak dla całej armii wojska. Zamiast biegać od kuchni do salonu spędź czas z rodziną i gośćmi. Zamiast zabierać się za sprzątanie, lub podawanie kolejnej ciepłej potrawy zaproponuj wspólny spacer.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (184 głosów, średnia: 4,89 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany