Jak nie przytyć w tłusty czwartek?

Dzisiaj Tłusty Czwartek. Każda kobieta zadaje sobie to samo pytanie : „Co zrobić,żeby nie przytyć?” Gdyby chodziło o Środę Popielcową odpowiedź byłaby prosta, ale przecież w takim dniu trudno oprzeć się pysznemu pączkowi czy faworkowi. Poniżej zamieszczam kilka porad , co zrobić, żeby w tym dniu  „załapać” jak najmniej kalorii.

 

Ile kalorii ma pączek?

Najważniejsza kwestia Tłustego Czwartku: ile kalorii ma pączek. Odpowiadamy: 1 pączek to 340 kcal. Jeśli ktoś woli w ten dzień pałaszować faworki (znane również jako chrust) odpowiadamy:  1 faworek to 38 kalorii. Ale ponieważ mamy nikłe szanse, że zakończymy tłustoczwartkowy deser na 1 faworku od razu wykonujemy szybką kalkulację: 10 faworków to prawie 380 kalorii, a więc mniej więcej tyle co 1 pączek.

Jednak zamiast martwić się o dietę i nadprogramowe kilogramy skorzystaj lepiej z uroków łakomstwa –Tłusty Czwartek to jedyny taki dzień w roku! Poza tym podczas ostatkowych szaleństw i karnawałowych tańców jesteśmy w stanie zrzucić jednego pączka już po godzinie intensywnego krążenia biodrami!

Dorota Borysiak

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (128 głosów, średnia: 4,13 z 5)
zapisuję głos...