Jak nawilżyć skórę zimą?

Spis treści:

Zima to z jednej strony czas pełen magii, a z drugiej bardzo wymagający moment dla pielęgnacji naszej skóry. Duże wahania temperatur, mróz i przebywanie w miejscach z suchym powietrzem, bijącym od grzejników, sprawiają, że skóra zaczyna się łuszczyć i wyglądać nieciekawie. Co robić, aby temu zaradzić?

Jak nawilżyć skórę zimą?

Dlaczego warto zadbać o pielęgnację zimą?

Zima to trudny czas dla naszej skóry. Większość ciała chronimy pod grubymi warstwami ubrań, które mogą sprawiać, że cyrkulacja powietrza w tych miejscach jest nieco utrudniona. Należy bacznie obserwować stan swojej cery, czy nie pojawiają się na niej jakieś zmiany. Buzia jest szczególnie narażona na podrażnienia i utratę wody, dlatego należy szczególnie o nią zadbać za pomocą masek nawilżających i zdrowej diety bogatej w witaminy (szczególnie C i E).

W artykule https://gemini.pl/poradnik/uroda/jak-dbac-o-cere-zima/ znajdziesz więcej informacji na ten temat.

Chroń skórę przed zimowym słońcem!

Słońce działa podczas każdej pory roku, nawet tej chłodnej. Zimą siła słonecznego oddziaływania potrafi być równie potężna, co podczas letnich dni. Ochrona przed szkodliwymi dla skóry promieniami UV to podstawa. Warto zaopatrzyć się w wysoki filtr SPF, zabezpieczający włókna kolagenowe skóry przed degeneracją. Pomoże to w utrzymaniu nawilżenia, pozbyciu się przebarwień, i najważniejsze – zmniejszy ryzyko rozwoju chorób nowotworowych. Odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną należy aplikować po oczyszczeniu twarzy i nałożeniu kremu nawilżającego na dzień.

Oczyszczanie skóry również jest bardzo ważne, wieczorem należy odpowiednio zmyć nałożony wcześniej krem z filtrem. Dobrze się tutaj sprawdzi mycie dwuetapowe. Pierwszym etapem jest demakijaż, do którego można zastosować specjalne masełka lub oleje (pomagają one w odżywieniu cery). Następnie należy zaaplikować substancję, przeznaczoną do mycia buzi, taką jak pianka lub odpowiednia emulsja.

Nawilżaj skórę od zewnątrz i wewnątrz!

Stosowanie wysokiej jakości kremu nawilżającego to najważniejsza zasada pielęgnacyjna w tym trudnym czasie. Odpowiedni specyfik powinien być dobrany do danej cery. W końcu inne wymagania ma młoda skóra naczynkowa, a inne dojrzała cera mieszana. Ponadto warto zaopatrzyć się w kosmetyk, którego składniki sprzyjają utrzymaniu nawilżenia w organizmie, takie jak ceramidy i kwasy tłuszczowe. Alantoina i antyoksydanty łagodzą podrażnienia, o które tak łatwo w zimowym czasie.

Poza podstawowym nawilżaniem kremem warto skórę olejować. Olej arganowy bogaty jest w kwasy tłuszczowe i witaminę E, które są bardzo cenione w pielęgnacji. Olej jojoba opóźnia proces starzenia się skóry i pomaga w utrzymaniu optymalnego poziomu nawilżenia.

Zalecane jest nakładanie balsamu do całego ciała na wilgotną skórę po prysznicu, dzięki temu lepiej wchłoną się dobroczynne substancje nawilżające. Natomiast żadne kremy nie zastąpią spożywania odpowiedniej ilości wody. Należy pamiętać, że podczas mrozów, warto dostarczać organizmowi pożywną wodę.

Zadbaj o miejsca szczególnie wystawione na trudne zimowe warunki

Zaopatrzenie się w krem do rąk i kojący balsam do ust to ważne kroki w zimowej pielęgnacji. Noszenie rękawiczek powinno pomóc w ochronie dłoni przed podrażnieniami. Ochrona delikatnej skóry przed mrozem i suchym powietrzem to podstawa!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (36 głosów, średnia: 4,72 z 5)
zapisuję głos...