Jak naprawić pokruszony puder, róż lub cień do powiek? Poznaj prosty, domowy sposób

Upadła Ci torebka albo kosmetyczka, dziecko potrąciło Cię przy robieniu makijażu… i Twój ulubiony puder, róż lub cień do powiek rozsypał się na kawałki. Nie musisz go jednak wyrzucać! Zobacz, jak naprawić pokruszony puder prostym, domowym sposobem.

Na pewno nieraz wpadłaś w złość, kiedy niedawno kupiony puder w kamieniu spadł Ci na ziemię lub pokruszył się podczas podróży. Nic dziwnego, że nie chcesz go wyrzucać – puder w kamieniu to jeden z trwalszych kosmetyków. Zazwyczaj jego termin ważności to około 2-3 lat. Jeżeli więc nowy puder się pokruszył, trudno jest pogodzić się z koniecznością jego wyrzucenia. Jak naprawić pokruszony puder? Przedstawiamy prosty, domowy sposób, który jest zarazem ekonomiczny i bezpieczny!

jak naprawić pokruszony puder

źródło: pexels.com

Zanim przystąpisz do naprawy kosmetyku, pamiętaj, że dotyczy to pudru, który nie przekroczył jeszcze terminu ważności. Używanie kosmetyków po terminie może mieć nieprzyjemne konsekwencje, takie jak chociażby uczulenie czy podrażnienie skóry.

Jak naprawić pokruszony puder, cień lub róż?

1. Pokrusz kosmetyk… w drobny mak

Przygotuj małą miskę oraz zakraplacz lub strzykawkę. Pokruszony kosmetyk wsyp do miski i… rozdrobnij go jeszcze bardziej! Najlepszy efekt uzyskasz, gdy rozdrobnisz kosmetyk na proszek. Użyj do tego celu końcówki pędzla do pudru czy różu.

Możesz również rozdrobnić puder bez wyjmowania go z opakowania. W tym celu otwórz opakowanie, po czym owiń otwarty puder folią spożywczą i rozdrabniaj kosmetyk przez folię.

2. Dolej alkoholu

Do zakraplacza wlej 10 kropli 70-procentowego alkoholu lub spirytusu rozrobionego z wodą w proporcji 2 do 1. Niektóre blogerki urodowe polecają dodanie do alkoholu kropli naturalnego oleju, np. jojoba, lub odrobiny gliceryny. Dzięki temu puder nie będzie pękał po wyschnięciu.

Wlej alkohol do miski lub opakowania z pudrem, po czym wymieszaj całość, aż uzyskasz gładką masę.

3. Dobrze ugnieć i wyrównaj

Kosmetyk przełóż z powrotem do puderniczki i dokładnie wyrównaj, aby powierzchnia była jak najgładsza. Do wyrównania brzegów możesz użyć pędzelka do cieni. Odstaw kosmetyk i poczekaj, aż wyschnie.

W ten sposób możesz naprawić nie tylko puder, ale także róż, bronzer czy cień do powiek. Nie przejmuj się, jeżeli przypadkowo dodasz do kosmetyku za dużo alkoholu – wystarczy zostawić go na odrobinę dłużej, a alkohol na pewno odparuje.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (173 głosów, średnia: 4,06 z 5)
zapisuję głos...