Jak nakładać podkład bez efektu maski? Tutorial krok po kroku

Mogłoby się wydawać, że nałożenie podkładu to prosta sprawa a najważniejsze rozróżnienie to lekkie podkłady na wiosnę i cięższe na zimę.  Jednak ilość kobiet spotykanych na co dzień, których podkład, jak i cały makijaż jest wykonany nieprawidłowo jest przytłaczająca. Dlaczego tak się dzieje? Podczas aplikowania podkładu musimy pamiętać o kilku zasadach. Jak nakładać podkład, by nie mieć efektu maski? Prawidłowo nałożony podkład powinien być niewidoczny i niewyczuwalny na skórze twarzy i szyi. Podczas nakładania należy pamiętać o okolicach oczu, uszu oraz szyi. Tam nieprawidłowo rozprowadzony podkład będzie najbardziej widoczny i sprawi, że zamiast pięknej cery ujrzymy teatralną, brzydką maskę. Pamiętajmy także by makijaż na zakończenie wykończyć pudrem sypkim

jak prawidłowo nakładać podkład

fot. pixabay.com

 

Jak wykonać perfekcyjny make-up twarzy krok po kroku 

Jak nakładać podkład bez efektu maski – krok 1

WYBÓR PODKŁADU

Przed nałożeniem właściwego dla odcienia skóry podkładu, pamiętaj o użyciu kremu nawilżającego jako bazy pod podkład. Krem musi być odpowiedni dla twojego rodzaju cery, a podkład nałożony na krem trzyma się znacznie dłużej na twarzy i wygląda o wiele lepiej. Do cery tłustej można używać specjalnego podkładu, który wchłania nadmiar tłuszczu.

Rodzaj podkładu należy dobrać indywidualnie, w zależności od  rodzaju skóry i potrzeb. Na rynku są dostępne także pudry w kremie, są mocno kryjące i służą do tuszowania niedoskonałości i defektów skórnych, takich jak popękane naczynka krwionośne czy chociażby piegi. Podobne właściwości ma również podkład kompaktowy. Jednak ani puder w kremie, ani podkład kompaktowy nie nadaje się jednak do skóry porowatej i pomarszczonej, ponieważ znacznie bardziej uwydatniają nierówności, co nie wygląda estetycznie. Płynne podkłady posiadają niedużą ilość barwnika, dlatego dodają skórze przezroczystości i wyglądają naturalniej od zwykłych podkładów.

 

Jeśli Twoja cera jest sucha najlepiej jest używać podkładu w kremie dodatkowo wzbogaconego o substancje pielęgnujące. Do cery tłustej lub mieszanej najlepiej używać  podkładu matującego, który w znacznym stopniu zapobiega przenikaniu wydzielanego przez skórę tłuszczu i kryje znacznie mocniej niż płynny podkład. Istnieje produkt pośredni między podkładem a kremem na dzień, tak zwany krem tonizujący, którego najlepiej używać w lecie, kiedy Twoja skóra jest opalona, ponieważ zawiera on niewiele pudru i pigmentów i wygląda naturalnie na muśniętej słońcem skórze.

Wybierając odpowiedni dla siebie podkład pamiętaj by jego odcień odpowiadał odcieniowi twojej cery, ponieważ nieodpowiednio dobrany podkład powoduje efekt zupełnie odwrotny od pożądanego. Jeśli masz wątpliwości, wybierz odcień delikatnie jaśniejszy od koloru skóry. Jeśli to możliwe, wypróbuj w sklepie kolor podkładu nanosząc go bezpośrednio na twarz lub poproś o próbkę podkładu, w dobrych drogeriach na pewno ją dostaniesz.

Jak nakładać podkład bez efektu maski – krok 2

NAKŁADANIE PODKŁADU

Podkład nanosi się na skórę twarzy stopniowo, najlepiej jest nałożyć go niewiele na wierzch dłoni i stąd nakładać go delikatnie na twarz, lekko wklepując opuszkami palców. Pamiętaj, żeby  co jakiś czas rozcierać podkład opuszkami palców, w kierunku w jakim rośnie mieszek na twarzy. Lepszą, ale trochę trudniejszą  metodą aplikacji jest nabieranie opuszkami palców niewielkich ilości podkładu z powierzchni dłoni i wklepywaniu go w skórę szybkimi i kolistymi ruchami.

 

 

Podkład możesz również zaaplikować na twarz za pomocą gąbki kosmetycznej, która zbiera z twarzy nadmiar podkładu. Pamiętaj aby delikatnie wklepać podkład w skórę, zwłaszcza w zagłębienia nosa i brody. Możesz również nałożyć podkład bezpośrednio na gąbkę i przyciskając rozprowadzić go po twarzy, a następnie delikatnie go wklepać, jednak nigdy smaruj. Subtelny i naturalny efekt otrzymasz jeśli wcześniej zwilżysz nieco gąbkę wodą (najlepiej mineralną) i dobrze ją wyciśniesz.

 

Aby uniknąć dużego kontrastu kolorystycznego w miejscach, w których Twój makijaż styka się z włoskami, uszami czy szyją zatrzyj linie w których się styka gąbką kosmetyczną.

 

W okolicach oczu nie nakładaj podkładów silnie pudrujących, ponieważ osadzają się one w zmarszczkach. Ciemniejszą skórę pod oczami możesz zatuszować korektorem, w odcieniu jaśniejszym niż podkład. Pamiętaj by nakładać podkład małymi kleksami i delikatnie wklepywać go opuszkami palców w skórę twarzy. Jeżeli wszystko wykonasz podobnie jak w tym artykule będziesz się cieszyć trwałym makijażem i osiągniesz naturalny i piękny efekt.

 

 

 

 

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (277 głosów, średnia: 4,51 z 5)
zapisuję głos...