Jak nakładać brokat na powieki? Wykonaj wieczorowy makijaż bez pudła!

Brokatowy makijaż oczu to kwintesencja wieczorowego looku. Wystarczy odrobina złotego pyłu rodem z flakonika bajkowej wróżki, by rozświetlić swoje spojrzenie, dodając oczom iskier i podkręcić każdą, nawet najprostszą stylizację. Sprawdź, jak go wykonywać, by uzyskany efekt był trwały i spektakularny!

Brokatowy make up to ten rodzaj wizażu, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Niestety jego wykonanie nie jest łatwą sztuką, bo niesforne lśniące drobinki lubią wędrować po skórze. Z myślą o tych z Was, które spróbują dziś w pośpiechu znaleźć wartościową poradę na temat tego. jak nakładać brokat na powieki. by nie rozmazał się po całej twarzy, przygotowaliśmy krótki poradnik. Zapraszamy po garść porad dla miłośniczek makijażowego blichtru!

jak nakładać brokat na powieki

Fot. Depositphotos

Jak nakładać brokat na powieki? Wykonaj wieczorowy makijaż bez pudła!

Zadajesz sobie pytanie, jak nakładać brokat na powieki, by uniknąć osypywania się lśniących drobinek? Cóż, z pewnością nie jest to łatwe zadanie, dlatego należy sięgnąć po odpowiednie narzędzia i bazy, a także postarać się zachować maksymalne skupienie. Niektóre wizażystki radzą aplikować brokaty na warstwę fluidu, mokre cienie czy preparat duraline. Zdecydowanie odradzamy jednak takie praktyki, ponieważ substancje te nie są w stanie utrzymać drobinek pyłku „w ryzach” przez wiele godzin. Znacznie lepiej sprawdzi się specjalny klej lub profesjonalna baza do brokatu, na przykład Sephora Glitter Guard. Glitter Gel Kryolan czy Glitter Primer od NYX. Kiedy już wybierzesz odpowiedni „podkład”, wyszukaj w kosmetyczce cienki pędzelek o syntetycznym włosiu, ściętym po skosie lub prosto jak od linijki. Na koniec trzeba pamiętać, że aby uniknąć osypania się brokatu na pomalowane już policzki, najlepiej odwrócić kolejność nakładania makijażu i zacząć od powiek. Gotowa?

A zatem wykonuj krok po kroku:

  1. Nałóż na powieki zwykłe cienie, dopasowane odcieniem albo ciekawie komponujące się z kolorem brokatu.
  2. Jeśli zależy Ci na wykonaniu jedynie brokatowej kreski weź teraz pędzelek, a jeśli zamierzasz pokryć brokatem całą powiekę użyj palca. Za pomocą pędzelka lub palca nałóż cienką warstwę specjalistycznej bazy na wybrany obszar powieki.
  3. Wklep brokat w miejsce, gdzie zaaplikowałaś bazę. Pamiętaj, by każdorazowo otrząsać jego nadmiar z pędzelka, przed zbliżeniem włosia do powieki. By dodatkowo ochronić twarz przed osypującym się pyłkiem, możesz drugą ręką przytrzymywać pod okiem kawałek ręcznika papierowego.
  4. Teraz zmyj z twarzy brokat, który osiadł w niepożądanych miejscach i przejdź do wykonania reszty makijażu twarzy. Gotowe!

 

A oto kilka najpiękniejszych instagramowych inspiracji z brokatowym makijażem oczu:

 

Powodzenia!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (107 głosów, średnia: 4,61 z 5)
zapisuję głos...