Jak mężczyźni manipulują kobietami? Nie daj się tym trickom!

Wszyscy mężczyźni mają skłonność do – przynajmniej drobnych – manipulacji … zaczynając od wyszukanych tekstów na podryw na początku znajomości. Nawet jeżeli na co dzień są uczciwi i kochają swoje dziewczyny czy żony, chętnie stosują różne sztuczki, na przykład niespodziewane namiętne pocałunki, by nieco ułatwić sobie życie z nami i wymigać się od niektórych domowych obowiązków. Dziś przenikamy dla Was ich niechlubne tricki w krótkim artykule. Mamy nadzieję, że dostrzegając, w jaki sposób mężczyźni manipulują kobietami, nie dacie się już tak łatwo nabrać na ich chwyty!

mężczyźni manipulują kobietami

źródło: www.pixabay.com

Jak mężczyźni manipulują kobietami? Nie daj się tym trickom!

Zobacz także: Dlaczego kobiety kochają niegrzecznych chłopców?

 

1) „Kochanie, zrobiłbym to, ale Ty… robisz to lepiej!”

Wielu mężczyzn tak bardzo nie lubi wykonywać domowych obowiązków, że zrobi wiele, byś raz na zawsze im tego zabroniła. W tym celu, kiedy już się za coś zabiorą, starają się zrobić więcej szkód niż pożytku. Czy myjąc naczynia zdarzyło mu się stłuc Twoją porcelanową filiżankę? „Przypadkiem” wstawił pranie białe razem z kolorowym? Myjąc lustro pozostawił na nim mnóstwo smug? A może wytarł podłogę w łazience Twoim ulubionym puchatym brzoskwiniowym ręcznikiem, który teraz przypomina szmatę? Uważaj – to może nie być przypadek! 

 

2) „Przecież mogłabyś zrobić to dla mnie…”

Wielu mężczyzn wywiera na partnerkach presję, wywołując w nich poczucie winy. Nic dziwnego, uczą się tego przecież już od dzieciństwa, robiąc smutną minę albo płacząc, kiedy mama odmawia im zakupu kolejnej zabawki. To dlatego, jako dorosła kobieta nieustanie słyszysz od nich jakieś prośby (np. związane z seksem), a jeśli nie chcesz albo zwyczajnie nie masz siły czegoś dla nich zrobić, musisz wysłuchać całej litanii krzywdy, jaka się z tym wiąże, albo przez resztę dnia patrzeć na zasmuconą/obrażoną minę swojego wybranka. Wielu mężczyzn stosuje także szantaż w postaci wyjścia na piwo z kumplami  (zrobienie tego ma dać Ci do zrozumienia, że postąpiłaś źle) lub stawania się oziębłym. Ciepłe uczucia są wtedy rodzajem nagrody za dobre sprawowanie.

fot. redakcja

Jak mężczyźni manipulują kobietami? Nie daj się tym trickom!

Polecamy również: Kiedy zakończyć związek – 7 sygnałów, że nadszedł ten moment

 

3) „Pamiętasz, jak…”

Niektórzy mężczyźni, dążąc do wygrania kłótni, przy której brak im argumentów, zaczynają wypominać partnerkom sytuacje, które rzekomo dawno im wybaczyli. To kolejna forma wywołania poczucia winy, bazująca jednak na nieaktualnych czy nawet nieistniejących przewinieniach. Nie dajcie zwieść się starym wypominkom – ten rodzaj powracania do przeszłości w najmniej oczekiwanych sytuacjach jest jedną z najgorszych męskich manipulacji!

 

4) „Twoja przyjaciółka tak świetnie się ubiera!”

Zdarza się, że nasi mężczyźni próbują zmienić nasz styl ubierania, otwarcie chwaląc stroje czy dodatki naszych koleżanek. Natrętnie powtarzają uwagi o ich stroju zwracając się do nas lub bezpośrednio do naszych koleżanek (oczywiście tylko w naszej obecności), licząc na to, że z zazdrości i chęci przypodobania się im, już następnego dnia wyskoczymy do centrum handlowego po nowy „zestaw startowy” i przejdziemy całkowitą metamorfozę. Nie dajcie się na to nabrać! Wasz strój to wyłącznie Wasza sprawa i powinnyście zawsze dobrze się w nim czuć!

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (231 głosów, średnia: 4,60 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Hidari11  31 lipca 2017 05:51

  Facet, który kocha, rzadko kiedy stosuje te tricki. Bywa czasem tak, że mu przestaje zależeć, staje się zbyt wygodny i traktuje dom jak hotel, w którym sprząta, gotuje, pierze magiczna, niewidzialna różdżka, czyli ręce kobiety.

  Odpowiedz
 2. gosia141088  31 lipca 2017 09:32

  faceci jak i kobiety są leniuchy zdarzają się zawsze wyjątki ale ważne aby się dogadywali jeśli komuś pasuje to nie będzie miał problemu w tym że musi posprzątać ewentualni moga robić to zawsze razem 🙂

  Odpowiedz
 3. nungal  31 lipca 2017 10:32

  Zastanawia mnie jak punkt 4 a zwłaszcza „Wasz strój to wyłącznie Wasza sprawa i powinnyście zawsze dobrze się w nim czuć!” odnosi się to artykułu sprzed kilka dni, o tym jak nakłonić partnera do zmiany stylu, aby ubierał się tak jak podoba się kobiecie 😉 Jak widać tricki i manipulacje to nie tylko domena facetów 😛

  Odpowiedz
  • Agnieszka Moroz  31 lipca 2017 20:05

   To prawda, ale artykuł o którym Pani wspomina dotyczy raczej dość beznadziejnych przypadków (np. noszenia przez dorosłych już mężczyzn koszulek zakupionych jeszcze w liceum czy spodni z mocno powypychanymi kolanami), a nie opisanych sytuacji z kobietami, które często ubierają się ładnie, jednak np. – zdaniem ich partnerów – niewystarczająco seksownie.

   Odpowiedz
 4. ava  31 lipca 2017 11:05

  Tekst zdecydowanie za krótki 🙂 Można wieeeeeeeeele punktów jeszcze dopisać ^^

  Odpowiedz
 5. martucha180  31 lipca 2017 18:02

  Tzw. odwracanie kota ogonem

  Odpowiedz
 6. Aldona81  31 lipca 2017 22:05

  Niestety ale mój mąż z domu wyniósł egoizm z którym po 14tu już latach potrafię sobie wyśmienicie radzić. Śpiewki podobne do tych przedstawionych w artykule są dla mnie powodem do wybuchów śmiechu😀😀😀. I jestem z tego owodu z siebie dumna👍👍👍

  Odpowiedz
 7. agasam9  31 lipca 2017 23:30

  co beznadziejni faceci używają takich tekstów 😉

  Odpowiedz
 8. Jaworka  7 sierpnia 2017 08:31

  Chyba by się nie zdecydował na zbicie mojej ulubionej filiżanki ani wytarcie podłogi moim ulubionym ręcznikiem wie że nie opłaciło by mu się ale zgodzę się ze zdaniem „kochanie ty to robisz o wiele lepiej i bardziej się znasz na tym” to robienie zakupów i kupno kosmetyków dla niego

  Odpowiedz
 9. Weronika.G  20 października 2017 11:34

  Znam jeszcze mnóstwo innych manipulacji jakie faceci przeprowadzają na kobietach 🙂
  Np to:
  – Widzisz, tamten to ma dobrze, tamten nie musi. Ona jemu pozwala.
  znam jeszcze:
  – W moim rodzinnym domu mama robiła takie rzeczy, a nie facet.
  i jeszcze:
  No powiedz że on Ci się nie podoba.
  Faceci tacy są, kochają poczucie winy u kobiet niestety.

  Odpowiedz
 10. efffciaa  29 marca 2018 15:39

  Kobiety manipulują facetami dokładnie w taki sam sposób 🙂 więc jeśli ktoś chce się wykręcić od czegoś używa tych samych trików i jest to niezależne od płci .

  Odpowiedz
 11. as_sa  10 maja 2018 21:57

  hahaha jak wiemy i jesteśmy świadome tych manipulacji to nawet są one zabawne 😉

  Odpowiedz
 12. Skosa Sandra  25 sierpnia 2020 09:10

  Takie triki manipulator lacyjne działają w obie strony. Czasem ludzie nawet nie robią tego świadomie.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany