Jak mężczyźni manipulują kobietami? Nie daj się tym trickom!

Wszyscy mężczyźni mają skłonność do – przynajmniej drobnych – manipulacji … zaczynając od wyszukanych tekstów na podryw na początku znajomości. Nawet jeżeli na co dzień są uczciwi i kochają swoje dziewczyny czy żony, chętnie stosują różne sztuczki, na przykład niespodziewane namiętne pocałunki, by nieco ułatwić sobie życie z nami i wymigać się od niektórych domowych obowiązków. Dziś przenikamy dla Was ich niechlubne tricki w krótkim artykule. Mamy nadzieję, że dostrzegając, w jaki sposób mężczyźni manipulują kobietami, nie dacie się już tak łatwo nabrać na ich chwyty!

mężczyźni manipulują kobietami

źródło: www.pixabay.com

Jak mężczyźni manipulują kobietami? Nie daj się tym trickom!

Zobacz także: Dlaczego kobiety kochają niegrzecznych chłopców?

 

1) „Kochanie, zrobiłbym to, ale Ty… robisz to lepiej!”

Wielu mężczyzn tak bardzo nie lubi wykonywać domowych obowiązków, że zrobi wiele, byś raz na zawsze im tego zabroniła. W tym celu, kiedy już się za coś zabiorą, starają się zrobić więcej szkód niż pożytku. Czy myjąc naczynia zdarzyło mu się stłuc Twoją porcelanową filiżankę? „Przypadkiem” wstawił pranie białe razem z kolorowym? Myjąc lustro pozostawił na nim mnóstwo smug? A może wytarł podłogę w łazience Twoim ulubionym puchatym brzoskwiniowym ręcznikiem, który teraz przypomina szmatę? Uważaj – to może nie być przypadek! 

 

2) „Przecież mogłabyś zrobić to dla mnie…”

Wielu mężczyzn wywiera na partnerkach presję, wywołując w nich poczucie winy. Nic dziwnego, uczą się tego przecież już od dzieciństwa, robiąc smutną minę albo płacząc, kiedy mama odmawia im zakupu kolejnej zabawki. To dlatego, jako dorosła kobieta nieustanie słyszysz od nich jakieś prośby (np. związane z seksem), a jeśli nie chcesz albo zwyczajnie nie masz siły czegoś dla nich zrobić, musisz wysłuchać całej litanii krzywdy, jaka się z tym wiąże, albo przez resztę dnia patrzeć na zasmuconą/obrażoną minę swojego wybranka. Wielu mężczyzn stosuje także szantaż w postaci wyjścia na piwo z kumplami  (zrobienie tego ma dać Ci do zrozumienia, że postąpiłaś źle) lub stawania się oziębłym. Ciepłe uczucia są wtedy rodzajem nagrody za dobre sprawowanie.

fot. redakcja

Jak mężczyźni manipulują kobietami? Nie daj się tym trickom!

Polecamy również: Kiedy zakończyć związek – 7 sygnałów, że nadszedł ten moment

 

3) „Pamiętasz, jak…”

Niektórzy mężczyźni, dążąc do wygrania kłótni, przy której brak im argumentów, zaczynają wypominać partnerkom sytuacje, które rzekomo dawno im wybaczyli. To kolejna forma wywołania poczucia winy, bazująca jednak na nieaktualnych czy nawet nieistniejących przewinieniach. Nie dajcie zwieść się starym wypominkom – ten rodzaj powracania do przeszłości w najmniej oczekiwanych sytuacjach jest jedną z najgorszych męskich manipulacji!

 

4) „Twoja przyjaciółka tak świetnie się ubiera!”

Zdarza się, że nasi mężczyźni próbują zmienić nasz styl ubierania, otwarcie chwaląc stroje czy dodatki naszych koleżanek. Natrętnie powtarzają uwagi o ich stroju zwracając się do nas lub bezpośrednio do naszych koleżanek (oczywiście tylko w naszej obecności), licząc na to, że z zazdrości i chęci przypodobania się im, już następnego dnia wyskoczymy do centrum handlowego po nowy „zestaw startowy” i przejdziemy całkowitą metamorfozę. Nie dajcie się na to nabrać! Wasz strój to wyłącznie Wasza sprawa i powinnyście zawsze dobrze się w nim czuć!

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (235 głosów, średnia: 4,60 z 5)
zapisuję głos...