Jak mężczyzna okazuje zainteresowanie kobietą? Sprawdź, czy mu się podobasz!

Jak mężczyzna okazuje zainteresowanie kobietą? Często inaczej, niż byśmy się tego spodziewały! Istnieje jednak wiele sygnałów, po których możesz rozpoznać, czy go interesujesz.

Chyba każda z nas przynajmniej raz w życiu zastanawiała się, jak mężczyzna okazuje zainteresowanie kobietą i czy jego teksty na podryw są szczere? Poznałaś fascynującego faceta, ale nie wiesz, czy jesteś w jego typie? A może masz wrażenie, że kolega z pracy jest Tobą zainteresowany, ale nie jesteś tego pewna? Błędna interpretacja jego zachowania może skutkować dużym rozczarowaniem…

Oczywiście każdy człowiek jest inny i wszyscy mamy swoje sposoby na okazywanie uczuć. Istnieją jednak sygnały i zachowania, zakorzenione głęboko w naszej podświadomości, z których nawet nie zdajemy sobie sprawy, a które świadczą o zainteresowaniu drugą osobą! Jakie to oznaki?

Jak mężczyzna okazuje zainteresowanie kobietą?

źródło: pexels.com

Jak mężczyzna okazuje zainteresowanie kobietą?

Mowa ciała

Pamiętaj, że zainteresowanie mężczyzny nie zawsze jest tak samo łatwo wyczuć. Wbrew pozorom o wiele łatwiej dostrzec zainteresowanie dopiero co poznanego mężczyzny, niż przyjaciela, którego znasz od lat! Inaczej będzie się też zachowywał mężczyzna pewny siebie, a inaczej nieśmiały. Trudno jednak kontrolować mowę ciała. Oto niektóre oznaki, które świadczą o tym, że mu się podobasz.

Oczy – zwierciadło duszy

Ze spojrzenia można wyczytać mnóstwo ciekawych rzeczy. Jeśli mężczyzna patrzy na Ciebie nieprzerwanie przez dłuższą chwilę, to najprawdopodobniej oznaka, że mu się podobasz. Jednak również krótkie, ukradkowe spojrzenia mogą świadczyć o zainteresowaniu. Taka taktyka oznacza, że on chce Ci się dobrze przyjrzeć, ale… nie chce Cię spłoszyć nachalnym wpatrywaniem się! Rozszerzone źrenice świadczą z kolei o tym, że Twój widok wywołuje w nim silne emocje.

Wypisane na twarzy

Zwróć uwagę na mimikę jego twarzy. Na co dzień mężczyźni bywają w tej sferze dość powściągliwi. W końcu w naszej kulturze wciąż jeszcze panuje przekonanie, że prawdziwy twardziel nie okazuje uczuć… Jeżeli więc zauważysz ożywienie na jego twarzy, najprawdopodobniej budzisz w nim silne emocje. Rozmawiając z osobami, które się nam podobają, częściej też się oblizujemy lub przygryzamy wargę. Łatwo odróżnisz naturalną mimikę od grzecznościowych uśmiechów, przeznaczonych dla obcych osób – no chyba, że facet jest wyjątkowo dobrym aktorem…

O zainteresowaniu świadczy też nieświadome wysuwanie głowy w czyjąś stronę. Robią to zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

Postawa i ruchy – pokaz czas zacząć!

Jak mężczyzna okazuje zainteresowanie kobietą? Zazwyczaj przybiera pozy, w których wygląda na większego, silniejszego i bardziej zadbanego. To tak zwane „czyszczenie piórek”. Jeżeli akurat siedzi, może zakładać ramiona za szyję i trzymać nogi szeroko rozstawione. W ten sposób… zajmie więcej miejsca! Niezależnie w jakiej pozycji się znajduje, najprawdopodobniej będzie też prostował plecy i ramiona, tak by wydać Ci się wyższym. Poprawianie włosów czy krawata ma natomiast pokazać go jako zadbanego osobnika. Twoją uwagę powinno też zwrócić trzymanie kciuka za paskiem od spodni – to podświadome zwracanie uwagi na okolicę krocza.

Przez uszy do serca

Mowa ciała to pierwszy sygnał, ale w przeciwieństwie do mężczyzn kobiety są słuchowcami. Mężczyzna, który potrafi odpowiednio poprowadzić rozmowę – zarówno interesująco mówić, jak i słuchać swojej rozmówczyni – może więc sporo zyskać!

Mężczyzna, który próbuje okazać Ci zainteresowanie, będzie prawdopodobnie starał się przebywać w pobliżu Ciebie, próbował nawiązywać rozmowę, prawił komplementy czy stosował zaczepki słowne. Zdarza się też – choć to zależy od temperamentu – że będzie się zachowywał głośniej niż zwykle, tak aby zwrócić Twoją uwagę. Głos stanie się cichszy i głębszy, kiedy już zdecydujesz się na rozmowę z nim – po to, by skłonić Cię do skrócenia dystansu…

W cztery oczy

No dobrze, a jeżeli zwróciliście już na siebie uwagę na tyle, aby zacząć rozmawiać? Skracanie dystansu fizycznego już się rozpoczęło… i będzie postępowało dalej, o ile tylko na to pozwolisz! Jeśli chcesz wiedzieć, jak mężczyzna okazuje zainteresowanie kobietą, zwróć uwagę na to, w jakim stopniu Twój rozmówca jest na Tobie skupiony. Jeżeli nie tylko się w Ciebie wpatruje i pochyla się w Twoją stronę, ale też jest zwrócony do Ciebie całym ciałem, włącznie ze stopami, jest to bardzo ważny znak. Z kolei odwrócenie się od rozmówcy to zazwyczaj instynktowna próba przekazania, że wolelibyśmy zrezygnować z jego towarzystwa. Podejrzane jest też tupanie i nerwowe machanie nogami, chociaż to może też po prostu oznaczać, że Twój rozmówca jest wyjątkowo nerwowym typem człowieka.

Zainteresowany Tobą mężczyzna prawdopodobnie będzie też próbował inicjować jak najczęstsze spotkania. Rzecz jasna bywają i nieśmiali faceci, dla których zaproponowanie spotkania jest bardzo trudne. Jeżeli jednak wcale tego nie zrobi, pogódź się z tym, że raczej mu na Tobie nie zależy albo nie jest jeszcze gotowy na związek.

Jeżeli mężczyzna robi to wszystko… oznacza to, że jest Tobą ogromnie zainteresowany i nie zamierza łatwo odpuścić! Co z tym teraz zrobisz? To zależy od Ciebie 🙂 Powodzenia!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (208 głosów, średnia: 4,36 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Tara  6 grudnia 2017 08:28

  Takie sygnały, to są bardzo naiwne… 😉
  Takie zainteresowanie, to wykazują samce gotowe wiadomo na co 😉

  Odpowiedz
 2. Hidari11  6 grudnia 2017 20:53

  kiedyś pisałam podobny artykuł

  Odpowiedz
 3. agasam9  6 grudnia 2017 23:34

  to się po prostu czuje 🙂

  Odpowiedz
 4. hml  8 grudnia 2017 13:25

  🙂

  Odpowiedz
 5. efffciaa  29 marca 2018 14:27

  Zachowania opisane w artykule niekoniecznie – moim zdaniem – wskazują na okazywane zainteresowanie , może być to również ze strony faceta chęć „zbajerowania” dziewczyny

  Odpowiedz
 6. asia  28 sierpnia 2019 23:13

  a ja mam intuicje jak.. i nigdy nie wiem 🙁

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany