Jak materac rehabilitacyjny może pomóc Ci w poprawie komfortu snu?

Materac rehabilitacyjny to inwestycja na przyszłość dla wszystkich osób, którym zależy na zadbaniu o zdrowy kręgosłup oraz wysoką jakość snu. Lecznicze wkłady sprzyjają wypoczynkowi i gwarantują bardzo duży komfort. Na rynku można znaleźć szeroki wybór materacy medycznych, które spełnią potrzeby różnych użytkowników.

 

 

Dla kogo warto wybrać materac medyczny?

Produkty z kategorii materacy rehabilitacyjnych, ortopedycznych, są przeznaczone dla osób, które odczuwają różne dolegliwości bólowe, związane z kręgosłupem. Warto wiedzieć o tym, że materace medyczne  mogą wybrać nie tylko użytkownicy po urazach lub różnych problemach ze zdrowiem, ale także ci, którzy na co dzień odczuwają dyskomfort, związany z nieprzespaną nocą lub bólem karku, czy zesztywnieniem mięśni. Materace rehabilitacyjne eliminują nieprzyjemne odczucia w plecach, karku oraz kończynach. Niektóre modele materacy przeznaczone są także dla nastolatków lub osób cierpiących na skoliozę, dyskopatię lub napady rwy kulszowej.

Kąpiele na kręgosłup – jakie zioła wybrać?

Kąpiele na kręgosłup – jakie zioła wybrać?

Gdy boli nas kręgosłup, niezwykle trudno jest wykonywać nawet najprostsze, codzienne czynności. A ten ból towarzyszy nam bardzo często. Bardzo pomocne w jego łagodzeniu są ziołowe kąpiele na kręgosłup. Zobacz, jak je przygotować.

Czym się kierować przy zakupie materaca rehabilitacyjnego?

Decydując się na zakup materaca ortopedycznego, należy wziąć pod uwagę różnorodne czynniki, takie jak twardość danego modelu, budowę i użyte materiały, a także indywidualne preferencje użytkownika. Niektórzy wybierają materac rehabilitacyjny ze względu na rzeczywiste problemy zdrowotne lub bólowe, a inni chcą zmienić swój obecny materac i dopasować go do swojego trybu życia. Bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na to, czy wybrany materac posiada strefy twardości, a także czy jest antyalergiczny. Materac rehabilitacyjny powinien być także wytrzymały, solidny i zapewniać odpowiednią wentylację i przepływ powietrza.

 

 

Proponowany model materaca

Materac Hilding Pasodoble to wyjątkowy model, który przeznaczony jest dla bardzo wymagających klientów. Materac dostarcza solidnego wsparcia dla kręgosłupa, a jednocześnie pozwala na to, aby ciało mogło zagłębić się w miejscach największego nacisku. Wśród najważniejszych właściwości tego materaca można wyróżnić:

 • siedem zróżnicowanych stref twardości, które w optymalny sposób są dopasowane do budowy anatomicznej użytkownika,
 • materiały antyalergiczne,
 • mata kokosowa, która przepuszcza powietrze i chroni materac przed rozwojem drobnoustrojów oraz roztoczy, co gwarantuje zdrowy i higieniczny sen,
 • pianka FlexiFoam, czyli innowacyjny produkt o wysokiej plastyczności i elastyczności, który doskonale przystosowuje się do ciała użytkownika i gwarantuje mu najwyższy komfort snu,
 • materac jest odwracalny, dzięki czemu można zapewnić odpowiednią wentylację,
 • sizal to naturalne włókno, które ma doskonała trwałość,
 • produkt posiada wyjątkowe właściwości zdrowotne, które zostały potwierdzone testami i badaniami medycznymi,
 • certyfikat AEH, czyli gwarancja spełnienia rygorystycznych wymogów, dotyczących ergonomii, higieny, trwałości,
 • sprężyny kieszeniowe, które pracują niezależnie od siebie, dzięki czemu materac cechuje elastyczność punktowa,
 • wentylacja zapewniona dzięki odpowiednim nacięciom i profilowaniu wkładu materaca,
 • 15 lat gwarancji.

Materac Hilding Pasodoble to produkt rekomendowany przez: https://www.zdrowykregoslup.pl

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (149 głosów, średnia: 3,61 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Witek  6 lipca 2020 12:36

  Polecam dla komfortu wybranie łóżka kontynentalnego
  jest tapicerowane, tak wiec głowa nie obija się o twardy zagłówek
  łóżko jest wysokie, o wiele łatwiej na nim usiąść jak również z niego wstać
  ma również kilka materacy – podkładowy, główny jak rownież cienki topper, tak wiele warstw sprawia, ze materace takie uchodzą za najwygodniejsze na świecie. Można zdecydować się na jeden współny materac dla dwójki albo na materace dzielone.
  Polecam poszukać w sklepach internetowych. Ogromny wybor jest w sklepie Witek.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany