Jak latem radzić sobie z grzybicą stóp i paznokci?

Po pierwsze, najlepiej jej zapobiegać. Jeśli jednak pojawią się uciążliwe dolegliwości, jak pieczenie lub łuszczenie się skóry, warto wiedzieć, jak skutecznie i szybko pozbyć się choroby.

Grzybica paznokci i skóry to przypadłość niezwykle powszechna, która często uwidacznia się latem. Chorował lub choruje na nią co piąty Polak. Infekcje wywołują dermatofity, które rozwijają się w ciepłych, wilgotnych miejscach. Dlatego grzybicą najłatwiej zarazisz się na publicznym basenie, siłowni, w przymierzalni sklepu, a nawet w hotelowej łazience.

Gdy pojawią się problemy

Skóra zaatakowana przez grzyby staje się sucha, zaczerwieniona, łuszczy się (szczególnie między palcami), piecze i swędzi. Nie czekaj aż infekcja zacznie uprzykrzać ci życie.

1. Aby ochronić się przed zarażeniem stosuj Excilor spray ochronny 3w1. Chroni on stopy przed grzybicą stóp, grzybicą paznokci oraz powstaniem kurzajki na stopie. Wystarczy spryskać stopy cienką warstwą i odczekać kilka sekund. Szybko się wchłania, nie pozostawia śladów na ubraniu i łatwo zmywa się wodą z mydłem. Preparat chroni skórę przez co najmniej 8 godzin.

 

2. Gdy zauważyłaś żółte lub brunatne przebarwienia na paznokciach, to znak, że infekcja zaatakowała także płytkę. Im szybciej zaczniesz stosować skuteczne preparaty, tym leczenie będzie krótsze, a efekty szybciej widoczne Dlatego systematycznie stosuj preparat na grzybicę paznokci np. Excilor w postaci sztyftu lub płynu. Opakowanie zostało wyposażone w wygodny aplikator, który zapewnia higieniczne stosowanie płynu. Zawiera mleczan etylu, który zakwasza mikrośrodowisko i natychmiast hamuje wzrost grzybów, a dzięki technologii TransActive wnika głęboko w płytkę, co powoduje, że leczenie jest bardziej skuteczne. Płyn zawiera także pielęgnujące paznokcie lipidy i biotynę, które zmiękczają, nawadniają i odżywiają płytkę. Jedno opakowanie wystarcza aż na 400 aplikacji. Niezwykle ważne jest, że przed użyciem nie trzeba piłować płytki paznokcia, co sprawia, że aplikacja jest szybka i łatwa.

 

3. Na co dzień niezwykle ważna jest prawidłowa higiena. Przynajmniej dwa razy dziennie myj stopy wodą z mydłem i dokładnie osuszaj ręcznikiem, szczególnie skórę między palcami. Latem przed wyjściem używaj pudru lub talku. Gdy tylko możesz, noś przewiewne klapki lub sandały. Często zmieniaj buty i zwróć uwagę, by wykonane były z naturalnych materiałów, najlepiej ze skóry. Pamiętaj o obowiązkowym noszeniu wkładek, które systematycznie wymieniaj na nowe. Często dezynfekuj obuwie sprayem przeciwgrzybiczym. W publicznych miejscach tj. baseny, prysznice i przymierzalnie zawsze noś obuwie. Nie stawaj boso w sklepowej przymierzalni. W sklepie przymierzaj buty wyłącznie w bawełnianych skarpetkach lub stopkach.

4. Grzybica stóp i paznokci szybko się rozprzestrzenia, dlatego pamiętaj o ochronie całej rodziny – nawet najmłodszych, bo preparat Excilor spray ochrona 3w1 można stosować u dzieci od 2 roku życia. Używaj tylko własnego ręcznika i przyborów toaletowych. Ręczniki i skarpety pierz w wysokiej temperaturze.

5. Grzybica stop i paznokci lubi nawracać. Jeśli już raz zwalczyłeś tę przypadłość, zadbaj o ochronę i stosuj preparat Excilor spray ochrona 3w1. Dbaj o higienę osobistą i własnego życia.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (101 głosów, średnia: 4,58 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Lili  31 maja 2020 12:17

    extra produkt, z mojego doświadczenia wynika, że po 2-3 tygodniach jest już wizualna poprawa. całość kuracji trwa około 3 miesięcy, wieć wcale nie tak krótko. dlatego dla mnie jest kluczowe to, że palikacja jest mega szybka i bezproblemowa. zajmuje około minutę dziennie, a tyle czasu znajdzie każdy, nawet najbardziej zabiegany jak ja 😉

    Odpowiedz
  2. Maria  28 lipca 2020 22:46

    Ja osobiście stosowałam sztyft i jestem bardzo zadowolona. Bardzo łatwo się nakładało produkt na paznokcie. U mnie też po 2 tyg.była wizualna poprawa, paznokcie były rozjaśnione i bardziej wyrównane. Teraz mogę spokojnie chodzić w sandałkach.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany