Jak łączyć zabiegi medycyny estetycznej dla lepszego efektu?

Medycyna estetyczna oferuje nam ogromne ilości zabiegów, jednak najlepsze rezultaty osiągniemy stosują terapię skojarzoną, polegającą na łączeniu zabiegów. Nie możemy tego jednak robić w sposób dowolny. Dr Urszula Brummer radzi jak łączyć zabiegi medycyny estetycznej by uzyskać jak najbardziej optymalny efekt!

 Attractive young woman with fresh clean skin. Facial treatment

Jak łączyć zabiegi medycyny estetycznej – Na bruzdy na szyi

Powstawanie zmarszczek ma oczywiście związek ze starzeniem się skóry, ale nie tylko. Dla przykładu zmarszczki na szyi (inaczej „naszyjnik Wenus”), są najczęściej skutkiem nieprawidłowej postawy ciała. Niestety, zmiany te zauważamy zazwyczaj za późno, kiedy kremy i maseczki już nie pomagają. Aby przywrócić szyi młodszy wygląd, możemy zadziałać nieablacyjnym laserem frakcyjnym, który ciepłem „zmiata” zniszczone komórki z powierzchni skóry. W miejscach naświetlania odparowane zostają włókna kolagenowe, a w ich miejsce tworzą się nowe.  W rezultacie skóra odbuduje się i jest gładsza.

Rezultaty mogą być jeszcze wyraźniejsze i trwalsze, jeśli laser wspomożemy mezoterapią z osoczem bogatopłytkowym. Osocze podawane pod skórę nazywane jest „eliksirem młodości”, ponieważ silnie stymuluje komórki do wytwarzania nowej elastyny i kolagenu. Dodatkowo, jeśli problemem są też zwiotczałe policzki boczne (tzw. „opadające chomiki”), wyjściem jest zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących lub wypełniacza – zależy to od anatomii twarzy i efektu, jaki chcemy uzyskać. Rezultatem będzie jeszcze wyraźniejsze odświeżenie i napięcie skóry.

Jak łączyć zabiegi medycyny estetycznej – Na blizny potrądzikowe

Likwidowanie blizn potrądzikowych to długoterminowe wyzwanie. W ofercie medycyny estetycznej mamy szereg różnych metod, które mogą pomóc. Oczywiście blizn (nawet tych niewielkich, potrądzikowych) nie usuniemy raz na zawsze. Możemy natomiast wyraźnie je zatuszować lub przebudować do prawie niezauważalnych. By osiągnąć wymarzony efekt, trzeba z blizną pracować. Dlatego właśnie najlepsze wyniki przynosi terapia skojarzona dobrana indywidualnie do potrzeb pacjenta. Tylko taka terapia uwzględnia bowiem: rozległość występowania blizn potrądzikowych, ich głębokość, upodobania danej osoby oraz… finanse, jakie pacjent chce przeznaczyć na leczenie.

W przypadku blizn płytszych, najczęściej proponuję peelingi medyczne połączone z mezoterapią. Rezultaty są tu podwójne, bo z jednej strony peelingi złuszczają skórę i stymulują jej odnowę komórkową, co daje efekt „zrównania się” blizny z powierzchnią skóry. Natomiast z drugiej strony mezoterapia działa na zasadzie uzupełniania. W przypadku blizn głębszych poprzez podanie wypełnienia głęboko pod bliznę, niejako „wypychamy” ją na zewnątrz, wyrównując do poziomu skóry, rozjaśniamy i zwiększamy napięcie skóry. Ważne, by rodzaj peelingu oraz mezoterapii został dobrany przez lekarza specjalistę do potrzeb danej osoby. Wtedy zmniejszymy ilość wizyt w salonie medycyny estetycznej, zniwelujemy działanie skutków ubocznych oraz przyśpieszymy pojawienie się pożądanych efektów.

Woman giving botox injections.

Jak łączyć zabiegi medycyny estetycznej – Na zbędne kilogramy

W przypadku walki ze nadwagą, dobrze jest połączyć kawitację ultradźwiękową z lipolizą. Kawitacja jest nowoczesną metodą miejscowego, nieinwazyjnego odchudzania, bardzo obecnie popularną szczególnie w krajach skandynawskich, m.in. w Danii. Dzięki specjalnemu urządzeniu, usuwamy nadmiar tkanki tłuszczowej za pomocą kawitacji ultradźwiękowej.

Jak to działa? Otóż kawitacja jest zjawiskiem fizycznym, podczas którego tłuszcz zostaje zemulgowany i wydalony z komórek tłuszczowych. Z kolei lipoliza polega na podaniu substancji lipolitycznej (rozpuszczającej tłuszcz) w obszary ciała z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Połączenie tych zabiegów daje rewelacyjne efekty wysmuklenia sylwetki, ponieważ substancja lipolityczna bardzo szybko przenika do wnętrza komórek, powodując rozerwanie się błon komórek tłuszczowych. Obydwie terapie przeprowadza się w seriach. Najlepsze rezultaty uzyskamy po serii sześciu zabiegów kawitacji ultradźwiękowej i czterech lipolizy. Wymaga to nieco czasu, się warto. Ostateczne efekty są bowiem spektakularne.

Jak łączyć zabiegi medycyny estetycznej – Na przebarwienia

Etiologia przebarwień jest różna. Mogą być posłoneczne, pozapalne lub związane z przemianą materii. Również ten podział można zmodyfikować i rozszerzyć. Część przebarwień da się łatwo usunąć za pomocą lasera lub odpowiedniego peelingu. Natomiast przebarwienia typu melasma są bardziej oporne i w tym przypadku najlepsze efekty daje połączenie zabiegów złuszczających z odpowiednio dobraną mezoterapią.

Dr Urszula Brumer

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (166 głosów, średnia: 4,45 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Aneta  2 września 2015 10:52

  Nie wiem, czy zdecydowałabym się na jakikolwiek taki zabieg…

  Odpowiedz
 2. Żanett  2 września 2015 11:26

  A ja nie mówię nie. W przyszłości kto wie. Jeśli miałabym blizny potrądzikowe, to na pewno próbowałabym wszystkiego. Nawet zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

  Odpowiedz
 3. bbo  2 września 2015 12:06

  Żeby łączyć, to trzeba mnożyć (pieniądze w portfelu).

  Odpowiedz
  • martucha180  2 września 2015 14:10

   O właśnie! Słuszna uwaga!

   Odpowiedz
 4. lilkawodna  2 września 2015 13:08

  Fajny artykuł. Sama nie korzystam z takich zabiegów ale wiele kobiet tak. Ja chętnie czytam, bo może kiedyś się zdecyduje.

  Odpowiedz
 5. Jaworka  2 września 2015 19:42

  Jeśli bym mogla to oczywiście medycyna estetyczna jestem jak najbardziej na tak

  Odpowiedz
 6. Gocha  2 września 2015 21:40

  Jeśli miałabym zbędną gotówkę to czemu nie 😉

  Odpowiedz
 7. Patriszia  4 września 2015 22:34

  Nie jestem przekonana do medycyny estetycznej, ale kto wie co będzie w przyszłości

  Odpowiedz
 8. Boudica  7 września 2015 19:54

  szkoda tylko, ze takie zabiegi nie są bardziej przystępne cenowo.

  Odpowiedz
 9. Netli  24 marca 2016 14:59

  Mi moja lekarka doradziła inne połączenie, które super się sprawdza. Po konsultacji dr Magdalena Tyc – Tyka z krakowskiego gabinetu MTTEstetica zaproponowała zrobienie najpierw makijażu permanentnego ust, gdy miałam zaiki pigmentu i sam zabieg powiększenia nie dałby efektu WOW. Takie uzupełnienie czerwieni wargowej spowodowało, ze usta wymagały już tylko delikatnego nawilżenia i poprawy konturu kwasem hialuronowym . Teraz wglądają naturalnie i mają odpowiednie proporcje.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany