Jak kupić pierścionek zaręczynowy?

Zakup pierścionka zaręczynowego to jeden z trudnych momentów w życiu mężczyzny. Samo podjęcie decyzji o oświadczeniu się wybrance swojego serca jest bardzo emocjonującym momentem. Do tego dochodzi szereg decyzji – kiedy się oświadczyć, gdzie, w jakiej formie? Co najbardziej przypadnie do gustu wybrance serca i co zwiększy prawdopodobieństwo, że w odpowiedzi usłyszy się „tak”? Pierścionek zaręczynowy jest wyjątkowym rodzajem biżuterii i elementem o ogromnym znaczeniu. Jak go kupić?

Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy?

Miejsc, w których można kupić pierścionek zaręczynowy, są tysiące. Właściwie każdy sklep z biżuterią będzie miał je w ofercie. Pierścionek można kupić zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i internetowym. W Internecie łatwiej przejrzeć dostępne oferty, co pozwala zaoszczędzić czas, jednak jest to dosyć ryzykowny zakup — zdjęcia umieszczone na stronie mogą być bardzo dalekie od rzeczywistości. Dlatego warto poprosić o dodatkowe fotografie wykonane w naturalnym świetle i bez filtrów. Uczciwy sklep z biżuterią nie będzie robił problemów po usłyszeniu takiej prośby. Warto także sprawdzić możliwość odesłania pierścionka, gdyby okazało się, że nie spełnia oczekiwań. Stacjonarne sklepy jubilerskie to bezpieczniejszy wybór, gdzie pierścionki można obejrzeć na żywo. Niestety, o ile jakiś nie wpadnie w oko już na samym początku, należy się liczyć z tym, że aby znaleźć idealny model, trzeba będzie odwiedzić kilka sklepów.

Pierścionek — gotowy, czy na zamówienie?

Profesjonalny sklep z biżuterią prowadzony przez jubilera, najczęściej oferuje zarówno gotowe pierścionki, jak i wykonanie ich na zamówienie. Warto pamiętać, że nawet jeśli w wybranym sklepie znajduje się idealny pierścionek, może się okazać, że potrzebny jest jego inny rozmiar — w takiej sytuacji pierścionek także należy zamówić. Warto więc poszukiwania pierścionka zacząć co najmniej cztery miesiące przed planowanymi oświadczynami, tak by zostawić wystarczająco dużo czasu na wykonanie pierścionka. Nawet w przypadku kupienia gotowego pierścionka można poprosić o wykonanie dodatkowego graweru. W usłudze specjalizuje się m.in. sklep BELLER.

Jak dobrać rozmiar pierścionka?

Oprócz gustu przyszłej panny młodej wielkość jej palca to kluczowy czynnik przy wyborze pierścionka. Najlepiej sprawdzić po prostu rozmiar innych pierścionków noszonych przez kobietę. Można także po prostu odwiedzić z nią sklep z biżuterią (na przykład pod pretekstem zakupu jakichś ozdób dla kogoś innego) i zaproponować przymierzenie pierścionków. Dobrym pomysłem jest także poproszenie o pomoc kogoś z rodziny lub koleżanki partnerki — one mogą po prostu znać rozmiar lub pod jakimś pretekstem mogą poprosić o przymiarkę.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (73 głosów, średnia: 4,79 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany