Jak kupić dobry termometr? Niezbędnik w walce z gorączką

W razie choroby osoby dorosłej lub dziecka bardzo często dochodzi do zwiększenia temperatury ciała. Gorączka, czyli temperatura powyżej 38°C lub stan podgorączkowy świadczą o infekcji lub stanie zapalnym do jakich doszło w naszym ciele. Poprzez zwiększenie temperatury ciała nasz organizm broni się przed atakiem m.in. bakterii lub wirusów.

Jak kupić dobry termometr

 

W warunkach wyższej temperatury zwiększa się skuteczność mechanizmów obronnych naszego organizmu np. wytwarzanie przeciwciał. Musimy jednak pamiętać, że wysoka gorączka ma niekorzystny wpływ na całość organizmu człowieka – prowadzi do przyspieszenia czynności serca, może uszkadzać komórki nerwowe. Jest szczególnie niebezpieczna dla dzieci, kobiet w ciąży i osób starszych. Dlatego do monitorowania jej wysokości konieczny jest termometr. Termometry to konieczne wręcz urządzenie medyczne, które po prostu trzeba mieć w domowej apteczce. Choroby nie da się przewidzieć z wyprzedzeniem, a często zdarza się, że gorączka pojawia się późnym wieczorem lub w nocy.

Olejek majerankowy – niezawodny środek w zwalczaniu infekcji i dokuczliwych migren

Olejek majerankowy – niezawodny środek w zwalczaniu infekcji i dokuczliwych migren

Olejek majerankowy to naturalne lekarstwo na wiele dolegliwości, które zaczynamy doceniać przy drobnych problemach zdrowotnych. Coraz częściej wracamy bowiem do korzeni i sięgamy po dobrodziejstwa Matki Natury. Zwykle najpierw sięgamy po domowe sposoby na różnego rodzaju przypadłości, a dopiero potem posiłkujemy się farmakologią i konsultacjami u specjalisty. Rośnie nasza wiedza na temat ziół i innych leczniczych roślin, w tym przypraw. Z tego artykułu dowiesz się na co pomaga olejek majerankowy i jak go stosować, aby przyniósł najlepsze efekty.

Jak wybrać odpowiedni dla siebie model?

Z jednej strony to podstawowe urządzenie domowej apteczki wydaje się nieskomplikowanym zakupem, z drugiej strony różnorodność dostępnej dziś oferty może wprowadzić w zakłopotanie i utrudnić wybór. Wyróżnić możemy zasadniczo trzy grupy:

– termometry szklane bezrtęciowe,

– termometry elektroniczne dotykowe,

– termometry elektroniczne bezdotykowe.

Termometry szklane bezrtęciowe wyglądem przypominają te wycofane z użytku termometry rtęciowe, ale szkodliwą dla człowieka i jego otoczenia rtęć zastąpiono innymi, bardziej bezpiecznymi substancjami np. alkoholem. Ich zaletą jest bardzo niska cena, ale sporym minusem jest długi czas oczekiwania na wynik. Ze względu na szklaną obudowę jest mało komfortowy do użytkowania przez dzieci.

Najpopularniejszym modelem wybieranym przez klientów są termometry elektroniczne dotykowe. Tego typu urządzenie jest tanie, łatwe w obsłudze i zgodnie z unijnym prawem nie zawiera rtęci. W stosunku do termometrów szklanych termometry elektroniczne dają dużo dokładniejszy pomiar. Oferują np. funkcję zapamiętana ostatniego pomiaru, mają bezpieczniejszą obudowę i wygodny wyświetlacz. Spośród dostępnych na rynku znaleźć możemy modele uniwersalne, stworzone z myślą o całej rodzinie, jak i takie dedykowane dzieciom.

Jeśli szukasz najbardziej nowoczesnego rozwiązania, wybierz termometr bezdotykowy na podczerwień. Termometry tego typu mierzą temperaturę bez dotykania ciała. Zapewnia to higienę i jest bardzo przydatne do mierzenia gorączki u dzieci.

 

 

Termometry warte polecenia

Bardzo szeroki wybór termometrów znajdziesz w ofercie Sanity.pl. Uniwersalnym i ekonomicznym rozwiązaniem dla całej rodziny będzie termometr elektroniczny dotykowy. Świetną nowoczesną alternatywą dla tradycyjnych termometrów dotykowych jest termometr cyfrowy BasicTemp firmy Sanity z wyświetlaczem wskazującym pomiar. Mierzy on temperaturę ciała w sposób dotykowy, jest bezpieczny w stosowaniu, a pomiar łatwy do odczytu. Zdecydowanie polecamy go jako podstawowe wyposażenie domowej apteczki. Ma krótki czas pomiaru i sygnalizator dźwiękowy jego zakończenia.

Z myślą o najmłodszych powstały termometry elektroniczne bezdotykowe, a jeden z najbardziej zaawansowanych modeli dostępnych na rynku to oferowany przez Sanity termometr BabyTemp. Czas wykonania pomiaru to często około jednej sekundy, dzięki czemu bezstresowo zmierzysz temperaturę małemu dziecku rozdrażnionemu infekcją. Duży wyświetlacz z lupą zapewnia rodzicom łatwość odczytu. Dzięki technologii IR termometr ten można wykorzystać też do pomiaru temperatury otoczenia, np. wody do kąpieli lub przygotowanego dla dziecka pokarmu.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (75 głosów, średnia: 4,19 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany