Jak karmić niemowlę?

Karmić piersią czy podawać mleko modyfikowane? Dyskusja nad tym, jak i czym karmić niemowlę, trwa od lat. Obowiązujący na całym świecie standard żywienia niemowląt rekomenduje, aby dzieci do 6. miesiąca życia były karmione wyłącznie piersią.  Co jednak robić w sytuacji, gdy mama ma problemy z laktacją, maluch odrzuca pierś lub gdy młoda matka musi wcześniej wrócić do pracy?

Karmienie niemowlaka

 

Karmić piersią

O tym, że mleko mamy jest najlepszym sposobem karmienia niemowląt do 6. miesiąca życia, nie trzeba nikogo przekonywać. Dlatego warto próbować rozwiązywać problemy z laktacją ( m.in. przez częste dostawianie dziecka do piersi, odpowiednią dietę, spożywanie dużej ilości wody), z dostawianiem dziecka do piersi. Warto prosić o pomoc położną, pielęgniarkę środowiskową lub doradcę laktacyjnego. Oni pomogą pozbyć się pytań i wątpliwości, dobrze doradzą, dzięki czemu łatwiej, szybciej i wygodniej nakarmisz szkraba.

 

Za dużo pokarmu

Część młodych mam cierpi z powodu braku wystarczającej ilości pokarmu, część – wprost przeciwnie – ma go zbyt wiele. Gdy noworodek nie zje wszystkiego, odciągnij pokarm. Dzięki temu utrzymasz laktację na stałym poziomie i w przyszłości nie będziesz mieć kłopotów z produkcją odpowiedniej ilości mleka. Pamiętaj jednak, że odciągnięty pokarm musi być właściwie przechowywany (najlepiej w lodówce lub w zamrażarce), a przed podaniem powinien zostać podgrzany do uzyskania odpowiedniej temperatury. Aby mleko mamy zachowało wszystkie witaminy i składniki odżywcze, powinno być ocieplane powoli, aż do osiągnięcia temperatury około 37 stopni. Najlepiej, gdy schłodzone lub zamrożone mleko przygotujesz po podania, korzystając z podgrzewacz.

Podgrzewacz B-Well Medela

 

Na rosnące potrzeby

Podgrzewacz B-Well Medela świetnie sprawdza się w pierwszych miesiącach życia dziecka  – zarówno wtedy, gdy karmisz naturalnie  czasem odciągasz pokarm, jak i w sytuacji, gdy karmisz mlekiem modyfikowanym. Jest nieoceniony, gdy zaczynasz rozszerzać dietę bobasa o nowe smaki. Urządzenie to zostało bowiem tak zaprojektowane, aby maluch zawsze dostawał posiłki o odpowiedniej temperaturze i kompletnym składzie witaminowym. I by mama nie musiała martwic się, czy pokarm nie jest zbyt chłodny lub zbyt gorący.

Podgrzewacz B-Well Medela to urządzenie, któremu warto zaufać. Praktyczne, wygodne w użyciu, bezpieczne. Niezastąpione, gdy mama wraca do pracy.

Podgrzewacz B-Well Medela 285 pln www.babymama.pl

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (85 głosów, średnia: 4,29 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. basia23160  12 marca 2012 09:46

  Ja jestem za karmieniem piersią, bardzo fajny artykuł 🙂

  Odpowiedz
 2. ogrodniczka85  18 maja 2012 23:28

  Karmię piersią 4 miesiące i zamierzam to robić tak długo aż synek nie będzie chciał piersi. Jestem całą sobą, w 100% za karmieniem piersią. To najlepsza inwestycja w przyszłość naszego dziecka. Jeśli popatrzymy na to w skali całego naszego życia to jest to tylko kilka miesięcy, a możemy dać dziecku tak wiele. Żadna mieszanka nam tego nie zastąpi. A problemy z laktacją z reguły wynikają z błędów jakie matki (czasem nieświadomie) popełniają – np:zbyt rzadkie przystawianie dziecka do piersi, złe przystawianie, przemęczenie, stres, depresja poporodowa. Tak naprawdę tylko znikomy odsetek kobiet z przyczyn fizjologicznych nie może karmić piersią. Kobiecy organizm po urodzeniu dziecka sam wie co robić – musimy mu tylko trochę pomóc i nie stresować się. Jak to mówią – laktacja zaczyna się w głowie:)

  Odpowiedz
 3. dareczka77  1 września 2018 07:46

  Karmienie piersią jest super, cieszę się, że już 8 miesięcy daję radę. Ale żeby wszystko było ok to wspieram się lactosan mama ze słodem jęczmiennym i owocem kopru, bo ze wszystkich tego typu produktów najbardziej mi smakuje. A fajnie jest, jeśli coś działa na produkcję mleka i mamie smakuje 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany