Jak jest najlepsza wakacyjna temperatura?

Jaka jest najbardziej pożądana przez nas w czasie wakacji  temperaturą? W oparciu o badanie przeprowadzone przez  portal  meteovista.pl jest to 28°C.  Jest to zdecydowanie więcej, niż w czasie typowego polskiego lata, gdzie średnia temperatura to ok. 23°C. Gdzie zatem szukać odpowiedniej temperatury? Poniżej znajdziecie kilka takich miejsc.

termometr

fot. pixabay.com

 

Pożądana przez nas – Polaków – średnia maksymalna temperatura  28°C od razu dyskwalifikuje te miejsca wakacyjne, które leżą wokół Morza Śródziemnego. Tam bowiem w lipcu i sierpniu jest po prostu jest za gorąco. Z drugiej strony wypoczynek w Centralnej, a więc także w naszym kraju, oraz Wschodniej Europie również odpada, ponieważ tu temperatury średnie są niższe niż preferowane 28°C. W związku z powyższym oto alternatywne miejsca na wakacje, gdzie temperatura na pewno będzie odpowiadała większości Polaków.

Region Morza Śródziemnego / Europa Południowa

Jeżeli Europę Południową podzielimy na trzy strefy: południowy-zachód, południe i południowy wschód i przyjrzymy się średnim miesięcznym temperaturom maksymalnym, możemy zobaczyć, że niemal cały obszar położony nad Morzem Śródziemnym jest dla nas zdecydowanie za gorący na letni urlop.

Grecka wyspa Korfu oraz turecka Alanya, ze średnimi maksymalnymi temperaturami pomiędzy 31 a 34 stopnie w lipcu i sierpniu, są zdecydowanie za gorące dla ankietowanych. Również przeciętna temperatura wzdłuż hiszpańskich wybrzeży i portugalskiego regionu Algarve jest wyższa niż 28 °C.

Regiony, które można zakwalifikować do idealnych wakacyjnych miejsc dla Polaków to: wybrzeże Costa Brava (Barcelona) oraz północna i północno-wschodnia część Włoch. Dla przykładu, w Mediolanie i wzdłuż brzegu jeziora Garda, średnia temperatura w miesiącach letnich wynosi około 28 stopni. Również popularny Dubrownik w Chorwacji może uchodzić za idealne miejsce na wakacje. 

Południowa Francja również doskonała

Obszar Cote d’Azur, czyli Lazurowego Wybrzeża oraz Langwedocji-Roussillon we Francji są również doskonałe na wakacyjny wypoczynek. Podczas letnich miesięcy jest tutaj bardzo słonecznie, a średnia temperatura w ciągu dnia wynosi 28 stopni. Ponadto ryzyko wystąpienia burz jest bardzo niewielkie, a wymienione regiony obfitują w atrakcje turystyczne.

5-top wakacyjnych miejsc, gdzie w lipcu i sierpniu średnia temperatura wynosi 28°C

  • Francja: Langwedocja-Roussillon (Montpellier), Lazurowe Wybrzeże (Nicea)
  • Hiszpania: Wyspy Kanaryjskie (Teneryfa), Costa Brava (Barcelona)
  • Chorwacja: Dalmacja (Dubrownik)
  • Włochy: Friuli-Wenecja Julijska (Triest), Lombardia (Mediolan, Jezioro Garda)
  • Portugalia: Region Lizbona (miasto Lizbona)

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (230 głosów, średnia: 4,51 z 5)
zapisuję głos...