Jak i czym pomalować metalowe uchwyty do szafek?

Szafy i szafki to te elementy wyposażenia wnętrza, które stosunkowo rzadko wymieniamy. Raz kupione są potem z nami przez długie lata. Niestety, bywa tak, że po jakimś czasie zaczynają się nudzić lub tracą wiele na pierwotnym wyglądzie. Na szczęście jest na to metoda – renowacja! Wystarczy pomalować uchwyty, by mebel zyskał nowy blask. Jak i czym to zrobić? Podpowiadamy!

Czym malować?

Żeby nasze renowacyjne plany nie skończyły się jeszcze przed remontem, musimy dobrze wybrać produkt, którego użyjemy do odnowienia rączek. Te metalowe najlepiej pokrywać specjalnie do tego przeznaczonymi farbami. Nobiles Stalochron to farba antykorozyjna, przeznaczona do ochronno-dekoracyjnego malowania powierzchni stalowych i żeliwnych, wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Farba tworzy wysokiej jakości powłoki odporne na działanie przeróżnych czynników – w tym niesprzyjającej pogody, co czyni ją idealną do odnawiania mebli ogrodowych.

Dobra farba zagwarantuje nam długoletnie i profesjonalne zabezpieczenie powierzchni, którą chcemy poddać renowacji. Wystarczą 2-3 warstwy i uchwyty od szafek będą wyglądać jak nowe! Dodatkową zaletą produktu Nobiles Stalochron jest jego odporność na okresowy kontakt z wodą – nadaje się więc do łazienek i kuchni. Dodatkowo jest odporny na uderzenia i charakteryzuje się wysoką przyczepnością do podłoża. Więcej informacji znajdziesz w jego karcie produktu.

Jak malować?

Żaden produkt jednak nie da stuprocentowej gwarancji sukcesu, o ile uprzednio solidnie nie przygotujemy szafek do malowania. Dobra substancja to taka, która może być nakładana bezpośrednio na nowe powierzchnie metalowe, jak i na te elementy, na których pojawiły się już pierwsze oznaki rdzy.

Uchwyty mebli, które chcemy odnawiać, muszą być suche, czyste i odtłuszczone, nie może się na nich znajdować żaden wadliwy materiał, jak np. słabo przyczepna powłoka farby czy luźna rdza. To bardzo ważne, by przed przystąpieniem do odrestaurowywania usunąć wszystkie resztki. To właśnie sposób dostosowania metalu do pokrywania jest kluczem do tego, by efekt był długotrwały. Im więcej czasu i dokładności na to poświęcimy, tym piękniej będą potem prezentować się nasze szafki. Bo renowacja nie musi być trudna!

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (126 głosów, średnia: 4,37 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. macierzanka  7 listopada 2018 19:39

    Przydatne rady.

    Odpowiedz
  2. martucha180  8 listopada 2018 21:18

    „Przydasie”.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany