Oskar Bahoń: Jak farbować włosy, by ich nie zniszczyć ?

Zmiana koloru włosów to łatwy i efektowny sposób na zmianę wyglądu. Jak farbować włosy na rudo, blond czy czarne – by osiągnąć oczekiwany efekt i nie zniszczyć ich, radzi Oskar Bachoń, hair & make up designer.

 Jak farbować włosy

Zdrowy włos to podstawa

Zaczynamy od wizyty o fryzjera i rozmowy o kondycji naszych włosów i oczekiwanych zmianach. – Stylista podpowie nam, czy wymarzony kolor jest dla nas odpowiedni i – jeśli metamorfoza ma być bardziej spektakularna, bo np. chcemy zamiast ciemnego brązu mieć platynowy blond – zaplanuje, ile wizyt i w jakich odstępach czasu będzie potrzebnych – wyjaśnia Oskar Bachoń. Jeśli włosy są zdrowe, zazwyczaj nie ma problemu. Może się jednak zdarzyć, że fryzjer odmówi koloryzacji, na przykład, gdy są zbyt zniszczone poprzednimi zabiegami. Konieczne jest wtedy przeprowadzeniem przed farbowaniem intensywnych zabiegów pielęgnacyjnych. Może się to wiązać z potrzebą uzupełnienia ubytków włosa, tzw. Pielęgnacją regeneracyjną. Bo tylko zdrowe wyglądają dobrze.

Nie rób tego w domu!

 

– Nie jestem w stanie policzyć, ile klientek pojawiło się u mnie w salonie ze łzami w oczach, prosząc o pomoc – wyznaje stylista – dzień wcześniej same lub z pomocą przyjaciółki farbowały włosy i skończyło się to tragedią – wyjaśnia. Najczęstsze błędy, jakie popełniamy, farbując włosy w domu to zły wybór odcienia, nieprofesjonalne nałożenie farby, nieprawidłowy czas trzymania jej na włosach. – Najgorzej, jeśli po pierwszej porażce  pani pobiegła do sklepu, kupiła nową saszetkę i powtórzyła te same błędy – mówi Oskar Bachoń. Takie działanie kończy się nie tylko brzydkim kolorem, ale i mocno zniszczonymi włosami. Na szczęście, jest co raz więcej bezpiecznych dla włosów sposobów, by skutecznie pomóc klientce w takiej sytuacji. Może jednak warto wcześniej przemyśleć sprawę i skorzystać z usług profesjonalisty, by oszczędzić sobie stresu i pieniędzy?

Dbaj o nie!

– Koloryzacja to nie jest pielęgnacja, proszę o tym pamiętać – podkreśla ekspert. I dodaje, że zniszczony włos nigdy nie będzie wyglądać dobrze. Włosy farbowane należy odpowiednio pielęgnować, najlepiej środkami poleconymi przez stylistę, które podtrzymają efekt koloryzacji. Poza tym, farba, nawet ta najlepsza to chemiczna ingerencja w strukturę włosa. Nieodżywiany traci blask, rozdwaja się i łamie. – Systematyczne odżywianie i regularne wizyty u fryzjera to klucz do pięknych włosów – podkreśla Oskar Bachoń.

 

Na topie

– Pasemkom i baleyagom mówimy zdecydowanie nie – stanowczo stwierdza stylista. Wiosną i latem stawiamy na subtelne refleksy i na odcienie zaledwie kilka tonów różniące się od naszego naturalnego koloru. Problemem nie są już też odrosty. Nawet centymetrowy odrost może wyglądać dobrze, jeśli wybierzemy odpowiedni odcień. Wybierając farbę pamiętajmy, by przyjrzeć się dokładnie swojej karnacji i oprawie oczu i dopasujmy ją do nich. Podkreślajmy nasze naturalne atuty.

Oskar Bachoń / Hair & Make-up Designer

–——-

Oskar Bachoń, fot. Katarzyna Widmanska

Oskar Bachoń, fot. Katarzyna Widmanska

Informacje o ekspercie:

OSKAR BACHOŃ

Żeby przekonać się, jak barwną jest postacią, wystarczy na niego spojrzeć. Ale to wcale nie wygląd, a wyjątkowy charakter najbardziej wyróżnia Oskara Bachonia spośród znanych stylistów fryzur i wizażystów w Polsce. Szczery do bólu, rubasznie dowcipny, piekielnie zdolny i diabelsko inteligentny, mistrzowsko balansuje na granicy pruderii, komentując aktualne zjawiska i trendy we fryzjerstwie i makijażu. Oskar Bachoń to człowiek instytucja. Jak sam o sobie mówi – profesjonalista i artysta. Jego rad w kwestiach wizerunku słucha wierne grono klientek w Krakowie (na strzyżenie u Bachonia trzeba czekać miesiącami). Prowadzi blog (www.oskarbachon.pl/blog), dzieli się także swoją wiedzą jako ekspert w mediach.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (159 głosów, średnia: 4,47 z 5)
zapisuję głos...