Jak działa kriolipoliza, popularny zabieg modelujący sylwetkę?
Smukłe i jędrne ciało jest marzeniem wielu kobiet. Jednak osiągnięcie upragnionej sylwetki może być trudne – nawet pomimo ćwiczeń i restrykcyjnej diety. W takich przypadkach bardzo pomocne mogą być zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii. Zobacz, które z nich są najchętniej wybierane przez klientki!
Odchudzanie jest procesem, który nie zawsze przynosi pożądane rezultaty. Utrata zbędnych kilogramów nie gwarantuje, że ciało nabierze oczekiwanego kształtu. Istnieją różne sposoby modelowania sylwetki, dlatego warto zapoznać się z różnymi możliwościami i wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie. Czy zabiegi medycyny estetycznej mogą pomóc w uzyskaniu wymarzonej sylwetki?
Kriolipoliza – na czym polega?
Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest kriolipoliza. Polega on na wykorzystaniu działania bardzo niskich temperatur. Odpowiednie temperatury generowane są przez specjalne urządzenie – kriolipoliza polega na zamrażaniu komórek tłuszczowych. Dzięki temu ulegają one uszkodzeniu, a zgromadzony w nich tłuszcz zostaje uwolniony i bezinwazyjnie, fizjologicznie usunięty z organizmu. Podczas zabiegu niszczone są jedynie komórki tłuszczowe, jest on bezpieczny dla innych tkanek organizmu. Taki zabieg nie wiąże się też z koniecznością zastosowania procedur chirurgicznych, co sprawia, że jest bezpieczniejszy.
Dlaczego kriolipoliza jest tak popularna?
Zabieg kriolipolizy jest uznawany za bardzo skuteczny. Warto jednak oddać się w ręce doświadczonych specjalistów, którzy korzystają z najlepszego sprzętu. Więcej na temat urządzeń znajdziesz na przykład w Abacosun.pl. Wysokiej jakości sprzęt to nie tylko skuteczność, ale i bezpieczeństwo.
Do najważniejszych zalet zabiegu można zaliczyć jego precyzyjność. Dzięki tej procedurze możesz usunąć nadmiar tłuszczu z konkretnych miejsc, np. z górnych partii ud, brzucha czy nawet twarzy. Takiego efektu często nie da się osiągnąć samym odchudzaniem.
Kriolipoliza, w przeciwieństwie do wielu procedur związanych z modelowaniem sylwetki, jest też zabiegiem bezbolesnym i niewymagającym długiej rekonwalescencji.
Sam zabieg jest też stosunkowo szybki, zwykle trwa poniżej godziny i nie wymaga wykonywania dodatkowych, kłopotliwych czynności tuż po nim.
U kogo nie stosuje się kriolipolizy?
Niestety nie u wszystkich osób może być wykonywany zabieg wymrażania komórek tkanki tłuszczowej. Takiej procedury nie stosuje się w przypadku znacznej nadwagi lub otyłości. Przeciwwskazaniem jest także zwisająca skóra, która utrudnia precyzyjne wykonanie zabiegu. Wykonywanie kriolipolizy może być też wykluczone w przypadku niektórych problemów zdrowotnych, nie wykonuje się jej również w okresie ciąży i karmienia. Należy także pamiętać o ścisłym przestrzeganiu zaleceń po zabiegu.
Czy efekty są natychmiastowe?
Niestety na efekty kriolipolizy trzeba zaczekać. Pełny rezultat widoczny jest po dwóch miesiącach od przeprowadzenia sesji. To, ile będzie trwał efekt, zależy w dużej mierze od samego pacjenta – stylu życia, sposobu odżywiania i uwarunkowań genetycznych.