Jak działa karta eSIM i gdzie można ją mieć?

Chcesz wiedzieć, jak działa eSIM i co to jest? Zapoznaj się z krótkim przewodnikiem dotyczącym karty eSIM i zbierz najważniejsze informacje! Sprawdź, jak wygląda korzystanie z Orange Flex eSIM, czyli karty eSIM we Flexie. Korzystaj wygodnie z numeru nie tylko na telefonie, ale także na smartwatchu, laptopie czy tablecie!

Fot. pexels.com

eSIM – co to jest i jak działa?

eSIM to w pełni elektroniczna karta SIM, którą w kilka chwil można pobrać i zainstalować na wybranym urządzeniu – smartfonie, smartwatchu, tablecie czy laptopie. Jak to działa? Karta eSIM jest zapisywana w niewielkim module wbudowanym na stałe w smartfon, tablet czy inteligentny zegarek. Urządzenie, na którym zainstalujesz eSIM-a będzie łączyć się z siecią Orange Flex analogicznie, jak gdyby była w nim tradycyjna karta SIM.

Dzięki temu rozwiązaniu możesz mieć dwa numery telefonów na jednym smartfonie – przykładowo jeden obsługiwany przez tradycyjną kartę SIM, a drugi przez eSIM. 

Karta eSIM to również możliwość posiadania swojego numeru telefonu na kilku urządzeniach jednocześnie – przykładowo na smartfonie i smartwatchu. To wygodne rozwiązanie, szczególnie jeśli masz aktywny tryb życia. Dzięki eSIM możesz przykładowo wyjść na rower czy pobiegać bez konieczności zabierania telefonu – eSIM wgrana na zegarek pozwoli Ci pozostać w kontakcie z bliskimi, gdziekolwiek jesteś. 


Orange eSIM – karta eSIM w Orange Flex. Poznaj jej zalety!

W Orange Flex możesz zacząć korzystać z karty eSIM w dosłownie kilka chwil. Wystarczy, że zamówisz ją i aktywujesz za pośrednictwem aplikacji mobilnej Orange Flex. Szybko, prosto i wygodnie w aplikacji – bez wychodzenia z domu i zamawiania kuriera. 

Dlaczego warto korzystać z eSIM? Sprawdź już dziś możliwości karty eSIM i przekonaj się, że to wygodne i praktyczne rozwiązanie! Poznaj ofertę Orange Flex z kartą eSIM – https://flex.orange.pl/cechy/esim. 

  • Wygodnie i szybko 

Zapomnij o czekaniu na kuriera, który dostarczy Ci kartę SIM i spotkaniach w salonach stacjonarnych. Z kartą eSIM jest szybko i prosto – zamawiasz w aplikacji, instalujesz, a po kilku chwilach korzystasz już z eSIM w telefonie. Orange Flex. Nas to nie dziwi. Tak jak sieć komórkowa w aplikacji!

Korzystaj do woli z numeru telefonu na kilku urządzeniach (smartfon, smartwatch, tablet, laptop) lub miej kilka numerów telefonów na jednym urządzeniu. 

  • Z korzyścią dla planety 

eSIM to zero plastiku (nie jest produkowana mała, plastikowa karta, jak w przypadku tradycyjnej karty SIM) i generowanie mniejszego śladu węglowego dzięki aktywacji online i braku konieczności dostarczania karty przez kuriera. Karta eSIM to oszczędność paliwa, papieru i tuszu.

  • Idealne rozwiązanie, jeśli lubisz aktywność fizyczną 

Często wychodzisz na spacer, rower lub pobiegać? Możesz w pełni skupić się na treningu lub zrelaksować na łonie przyrody, zabierając ze sobą tylko i wyłącznie smartwatch. Karta eSIM zainstalowana na inteligentnym zegarku pozwoli Ci pozostać w kontakcie z najbliższymi – odbieraj połączenia i odpisuj na SMS-y przy pomocy smartwatcha. Dołącz do generacji FLEX i korzystaj z SIMa elastycznie!

  • Większe bezpieczeństwo danych 

Zainstalowaną kartę eSIM trudniej jest usunąć z urządzenia niż tradycyjnego SIM-a, którego wystarczy po prostu wyciągnąć. Dzięki temu zgubiony telefon z kartą eSIM jest łatwiej namierzyć. 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (10 głosów, średnia: 4,80 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. irrcca  21 maja 2022 13:43

    nwm czy flex ale są startery orange za free teraz w appce mobilnej mpay – to plus promo z sieci 31 dni na karte za darmo i można potestować 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany