Jak działa berberyna? Czy stosować ją przy odchudzaniu?

Berberyna to substancja pochodząca z natury. Pozyskuje się ją przede wszystkim z rośliny o nazwie berberys. W jej działaniu na pierwszy plan wysuwają się właściwości antyoksydacyjne i przeciwzapalne. Już samo to czyni ją substancją, która może przynieść organizmowi wiele pozytywnego wsparcia. Okazuje się jednak, że berberyna może być pomocna także przy walce z dodatkowymi kilogramami.

Działanie berberyny – to warto o niej wiedzieć

Berberyna może wspierać szereg procesów w naszym organizmie. Jest przy tym substancją naturalną, a jej stosowanie jest bezpieczne. Takie właśnie wsparcie dla organizmu człowieka jest bardzo wartościowe.

 • Berberyna może pomagać w regulowaniu poziomu cukru w organizmie.
 • Zawiera związki antocyjanowe i luteinę, które mogą mieć korzystne działanie w przypadku narządu wzroku.
 • Może łagodnie obniżać ciśnienie krwi.
 • Stosowanie berberyny może mieć wpływ na odpowiedni poziom cholesterolu we krwi.
 • Berberyna ma także działanie antybakteryjne i przeciwzapalne.
 • Berberyna wykazuje również działanie antyokscydacyjne, a to jest bardzo ważne w przypadku procesów zwalczania wolnych rodników.

To solidne argumenty, dla których stosowanie berberyny ma sens. Drzemiące w niej substancje aktywne mogą wspierać organizm w poszczególnych procesach, dzięki którym zachowuje dobrą kondycję.

Berberyna a odchudzanie – czy to naprawdę działa?

Warto pamiętać, że redukcja wagi i tkanki tłuszczowej musi skupiać się wokół zdrowej, zbilansowanej diety i szeroko rozumianego zdrowego stylu życia. Niezwykle ważny jest ruch, który po części „unieszkodliwia” przyjmowane z pożywieniem kalorie. Redukcja wagi musi się również opierać na deficycie kalorycznym i takim komponowaniu pożywienia, które dostarczy organizmowi odpowiedniej ilości najważniejszych substancji. Tylko wtedy proces odchudzania jest zdrowy i bezpieczny.

Czy berberyna może mieć w tym swój udział? Tak, berberynę warto stosować w czasie procesu redukcji masy ciała. Dlaczego? Berberyna może wpłynąć na hamowanie procesu różnicowania się komórek, z których powstaje tkanka tłuszczowa. Dodatkowo może pomóc podkręcić pracę metaboliczną organizmu, dzięki której proces odchudzania nieco przyspiesza. Najlepszych efektów można się jednak spodziewać, jeśli suplementację berberyną połączy się ze wspomnianymi wcześniej działaniami.

Gdzie znaleźć berberynę?

Berberyna dostępna jest w formie suplementów i w tej postaci najłatwiej ją przyjmować. Można również włączyć do diety suszone owoce berberysu. Warto jednak pamiętać, że berberynę izoluje się również z liści rośliny. W związku z tym większe stężenie substancji będzie można odnaleźć w suplementach diety.

Zobacz więcej na https://www.sklepzycia.pl/berberyna

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (22 głosów, średnia: 4,73 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Magdalena  7 lutego 2023 17:06

  Nie wiedziałam o tym

  Odpowiedz
 2. Maja67  8 lutego 2023 18:24

  U mnie wzrok w najsłabszej kondycji, więc z racji luteiny i antocyjanów wezmę pod uwagę berberynę.

  Odpowiedz
 3. agasam9  8 lutego 2023 21:02

  przeraża mnie ilość reklamowanych suplementów, gdyby człowiek to wszystko brał … więcej straty niż pożytku

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany