Jak doprać białe ubranka maluchów-alergików

Dziś pokazujemy kilka skutecznych oraz co ważne – bezpiecznych sposobów, dzięki którym poradzisz sobie z najbardziej uciążliwymi zabrudzeniami.

Jako perfekcyjna pani domu musisz mieć pomysł na wszystko, więc i plamy na białych kaftanikach, śpioszkach oraz innych ubrankach niemowlęcych nie mogą być dla ciebie problemem. Dziś pokazujemy kilka skutecznych oraz co ważne – bezpiecznych sposobów, dzięki którym poradzisz sobie z najbardziej uciążliwymi zabrudzeniami na delikatnych tkaninach noszonych przez najmłodszych domowników.

 

Na początek musisz wiedzieć, że im dziecko młodsze, tym bardziej podatne na wszelkiego rodzaju bodźce płynące z otoczenia. Skóra niemowlaka jest niezwykle cienka, wrażliwa i reagująca na wszystko, z czym ma kontakt. Właśnie dlatego najczęstszymi przyczynami różnych podrażnień, zaczerwienień i wysypek są nie tyle składniki pokarmowe czy zła dieta mamy karmiącej, ale produkty stosowane do higieny i pielęgnacji ubranek dziecięcych oraz niemowlęcych. Zawierając w sobie silne środki czyszczące, składniki wybielające, konserwanty oraz drażniące kompozycje zapachowe działają alergizująco na wrażliwą skórę niemowlaków. Pytanie zatem jakich preparatów używać, by poradzić sobie w końcu z niełatwymi do usunięcia plamami na jasnych ubrankach naszych pociech?

Po pierwsze – ubranka dziecięce pierz zawsze oddzielnie w specjalnych do tego przygotowanych proszkach czy żelach do prania. Ich specjalna hipoalergiczna formuła to gwarancja, że twoje dziecko nie dostanie uczulenia czy innej niebezpiecznej reakcji alergicznej. Taki proszek opiera się na formule wolnej od szkodliwych parabenów, zeolitów i fosforanów, substancji drażniących i sztucznych barwników. Zwróć też uwagę czy posiada rekomendację ze strony niezależnego ośrodka medycznego, jakim jest Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie (np. hipoalergiczny proszek CONCERTINO BABY White).

Aby skutecznie pozbyć się plam z białych ubranek, możesz wyprać je nawet w 90°C. Pamiętaj jednak, że bawełna jest materiałem podatnym na skurczenie, więc przed włączeniem pralki zapoznaj się z informacjami zawartymi na metce.

Im szybciej zareagujesz na plamę, tym lepiej – warto ją zetrzeć, tak aby zabrudzenie nie wniknęło głębiej, a następie przepłukać ubranko pod zimną, bieżącą wodą, pocierając lekko palcami. Możesz także spróbować odparować plamę przeciągając rozgrzanym żelazkiem po mokrej szmatce. Gdy zacznie parować, połóż ubranie brudnym miejscem do dołu, tak by para rozpuściła zabrudzenie.

Gdy zmagasz się z wyjątkowo uciążliwą plamą, warto dodać nieco więcej proszku niż zaleca producent lub nastawić dodatkowe pranie wstępne. Ponieważ hipoalergiczne żele do prania posiadają wysokie właściwości wypłukujące, nie ma ryzyka, że nadmiar środka zostanie na ubraniu po wyciągnięciu z pralki. Możesz także rozprowadzić detergent w misce z wodą i zamoczyć ubranko na przynajmniej 12 godzin.

Jeżeli mimo tych zabiegów nie uda ci się zmyć plamy, możesz powtórzyć wszystkie czynności. Gdy okażą się bezskuteczne, sięgnij po hipoalergiczny odplamiacz (ok. 11,99 zł za 500 ml). To produkt przetestowany dermatologicznie i pozbawiony wszelkich agresywnych składników, mogących zaszkodzić zdrowiu naszych pociech, przez co podobnie jak hipoalergiczne proszki i żele do prania, można go stosować do pielęgnacji ubranek już od pierwszego dnia życia dziecka.

www.concertino-baby.pl

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (123 głosów, średnia: 4,47 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany