Jak dopasować rower elektryczny do swoich potrzeb?

Spis treści:

Rowery elektryczne to hit ostatnich kilku lat. Wielu użytkowników, bez względu na wiek czy kondycję, ceni je za to, że gwarantują pełną przyjemność z jazdy, bez większego wysiłku czy potu.

Jakie są modele rowerów elektrycznych?

Rowery elektryczne to hit ostatnich kilku lat. Wielu użytkowników, bez względu na wiek czy kondycję, ceni je za to, że gwarantują pełną przyjemność z jazdy, bez większego wysiłku czy potu. Wbudowany w nie silnik skutecznie wspomaga użytkownika, umożliwiając tym samym pokonywanie dłuższych dystansów i stromych wzniesień. Na rynku dostępnych jest natomiast wiele modeli rowerów elektrycznych. Jak więc dopasować pojazd do swoich potrzeb? Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Pojazdy z napędem elektrycznym zyskały w ostatnich latach ogromną popularność. W związku z tym prawie każdy sklep z rowerami elektrycznymi posiada bogatą ofertę modeli jednośladów, zróżnicowanych pod kątem konstrukcji i przeznaczenia. Wśród mieszkańców największych polskich miast największym powodzeniem cieszą się miejskie rowery elektryczne. Tego typu pojazdy zostały zaprojektowane w taki sposób, by użytkownik mógł utrzymywać prostą, komfortową sylwetkę i jednocześnie czerpać pełną przyjemność z jazdy. Na najbardziej wymagające trasy doskonale sprawdzą się z kolei modele górskie. Wykonane z solidnych materiałów i wyposażone we wzmocnione opony gwarantują 100% amortyzację na nierównościach i wzniesieniach. Ciekawym rozwiązaniem są rowery składaki elektryczne. Te dwukołowce posiadają lekką ramę, mniejszy silnik i składaną konstrukcję, dzięki której pojazd składa się do rozmiaru niewielkiej walizki. W związku z tym transport, przenoszenie i przechowywanie roweru nawet w niewielkim mieszkaniu nie stanowi większego problemu. Dla poszukiwaczy uniwersalnych pojazdów stworzone zostały natomiast modele trekkingowe lub crossowe, które świetnie radzą sobie zarówno w warunkach miejskiej dżungli, jak i na bardziej wymagających trasach.

Jakie kwestie warto wziąć pod uwagę przy zakupie roweru elektrycznego?

Każdy e-bike, podobnie jak każda hulajnoga elektryczna dla dorosłych, wyposażony jest w silnik elektryczny, ale jego moc może różnić się w zależności od modelu. Jeśli więc zależy nam na jak największym wspomaganiu i wydajności, warto wybierać rowery z akumulatorem o mocy 250W. Nie bez znaczenia będzie również kwestia pozycji silnika. Akumulator może być bowiem umieszczony z przodu, z tyłu lub na środku roweru – najbardziej optymalnym rozwiązaniem, które gwarantuje jednocześnie najlepszą stabilizację, będzie silnik umieszczony centralnie. Jak wspomnieliśmy wyżej, warto zwrócić również uwagę na model roweru, bo, o ile każdy jednoślad poradzi sobie w miejskich warunkach, o tyle nie każdy rower sprawdzi się na bardziej wymagających trasach.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (27 głosów, średnia: 4,78 z 5)
zapisuję głos...