Jak dokonać wyboru torebki?

Damska torebka jest jednym z najważniejszych elementów każdej stylizacji bez wyjątków. Dobrze dobrana, sprawia, że zestaw ubrań prezentuje się znacznie lepiej, a my wyglądamy modnie.

Damska torebka jest jednym z najważniejszych elementów każdej stylizacji bez wyjątków. Pełni bowiem zarówno funkcję praktyczną, jak i estetyczną, mieszcząc sobie wszystkie niezbędne na co dzień (i nie tylko) przedmioty. Dobrze dobrana, sprawia, że zestaw ubrań prezentuje się znacznie lepiej, a my wyglądamy modnie.

dobor-toreb

Mała czy duża torebka?

Duże torby cały czas są w modzie. Pasują przede wszystkim do biura oraz na co dzień. Pomieszczą one wiele rzeczy. Świetnie pasować będą przede wszystkim paniom wysokim o bardziej kształtnej sylwetce – są świetnym sposobem na odwrócenie uwagi od niedoskonałości figury. Lepiej sprawdzają się w mniej oficjalnych sytuacjach.

Torebki małe są dobrym rozwiązaniem przy szczupłej i normalnej sylwetce. Jeśli zaś chodzi o kwestie stylizacyjne, sprawdzą się przede wszystkim do stylizacji wieczorowych, ale także casualowych – przewieszona przez ramię mała torebka będzie świetnie pasować na spacer po parku czy też w przypadku zakupów, jednocześnie zmniejszając prawdopodobieństwo długich poszukiwań kluczy czy też telefonu w jej wnętrzu.

Pamiętać trzeba, że od przedstawionych powyżej zasad istnieją wyjątki. Dlatego też, by upewnić się, że rozmiar torebki jest dobrze dobrany do wytypowanego stroju. Wirtualne poszukiwania wymarzonej torebki możesz zacząć od stron internetowych, które dają możliwość sortowanie/filtrowania produktów na różne sposoby (po kolorze, marce, cenie).

torebki

Krótkie, czy długie ucho?

Długość ucha torebki uzależniona być powinna zarówno od naszych preferencji, jak i od sytuacji. Na przykład przy stylizacjach biznesowych, lepiej prezentować się będą torby na krótkim uchu – do trzymania w ręce czy też dyskretnego założenia na ramię. Przy stylizacjach wieczorowych postawić można zarówno na długie ucho, jak i jego brak – kiedy wybieramy kopertówkę. Na co dzień zaś kierujmy się przy wyborze preferencjami. Powiemy jedynie, że ostatnio długie uszy wróciły do łaski, a przerzucanie torby przez ramię wygląda naprawdę dobrze.

Kolor torebki

Nie musi być taki sam, jak kolor butów – ten trend w modzie już dawno przeminął. Ważne jednak, by torebka dobrze harmonizowała z całym strojem i nie „gryzła się” kolorystycznie z poszczególnymi elementami. Przy weryfikacji spójności posłużyć się możemy również wirtualnymi stylizacjami.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (221 głosów, średnia: 4,58 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. bbo  5 lutego 2014 20:26

  Torebka musi dobrze wyglądać, ale przede wszystkim spełniać oczekiwania i być praktyczna.

  Odpowiedz
 2. Black  6 lutego 2014 12:07

  Podzielam zdanie przedmówczyni 😉

  Odpowiedz
 3. emma1234  6 lutego 2014 18:48

  Ja osobiście wolę torebki duże wtedy wiem , że wszystko zmieszczę a my kobietki drobiazgów mamy mnóstwo…

  Odpowiedz
 4. lilkawodna  6 lutego 2014 21:15

  Ja też zdecydowanie preferuję duuuże torebki.

  Odpowiedz
 5. nungal  21 sierpnia 2016 12:34

  Odkąd kupuję torebki mniejsze mój kręgosłup jest mi wdzięczny – noszę mniej rzeczy a jakimś cudem i tak niczego mi nigdy nie brakuje. Moim zdaniem mniejsza torebka po prostu uczy mądrego pakowania i wybierania tylko tego, co faktycznie jest niezbędne. Łatwiej wszystko znaleźć i nie wyglądam jak wielbłąd 😀

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany