Jak dobrać strój kąpielowy: figura typu jabłko. Cel – optyczne wyszczuplenie

Jeżeli masz większy biust, mało zaznaczoną talię, mniejsze biodra, szczupłe nogi i jednocześnie wystający brzuszek (bowiem w tym miejscu zbiera się u ciebie tkanka tłuszczowa) to posiadasz klasyczną figurę  jabłka. Zobacz, jak dobrać strój kąpielowy: figura typu jabłko jest Twoją sylwetką. Dzięki tym trikom, uda ci zyskać optyczny efekt wyszczuplenia.

 

Jak dobrać strój kąpielowy: figura typu jabłko

W takim przypadku należy odwrócić uwagę od tego, czego mamy za dużo i kierować spojrzenia na nasze największe atuty. Zwykle przy tym typie figury są to nogi. Wybieramy więc wysoko wycięty dół kostiumu, który jeszcze bardziej optycznie wydłuży nogi. Innym twoim atutem może być biust. Znajdź strój z dekoltem wiązanym na szyi i krzyżowym wiązaniem pod biustem. To dodatkowo wysmukli twoją talię.

Najlepszy typ kostiumu dla ciebie to tankini! Wydaje się, że tankini jest specjalnie stworzony dla kształtu jabłka. Przykrywa brzuch kiedy chcesz i do wysokości której chcesz, jednocześnie zachowując możliwość podwinięcia koszulki podczas opalania. Jeśli preferujesz bikini, to dół kostiumu musi mieć podwyższony stan. Unikaj biodrówek!
Istnieje także inny wybór: wypróbuj jednoczęściowy kostium kąpielowy. Kostiumy te mają często dodatkową uciskową część ze zwiększoną ilością spandeksu w okolicach brzucha. Dzięki temu uzyskamy wrażenie wyszczuplonej sylwetki.

Przy figurze typu jabłko wybierajmy wzory z pionowymi liniami (unikajmy linii poziomych). Linie pionowe pomogą stworzyć złudzenie smukłości. Chcąc odwrócić uwagę od twojej „środkowej” części ciała wybieraj nadruk i ozdoby na wysokości biustu. Jeśli chcesz nosić kostium z nadrukami, to zdecydowanie wybieraj wzory drobne. Wzory większe nie powinny się znajdować na wysokości brzucha.
Kształty typu jabłko powinny unikać metalicznych kolorów i błyszczących materiałów, spowoduje to bowiem optyczne powiększenie środkowych partii ciała. Zasadne jest noszenie kostiumu wzorzystego na wysokości biustu i ciemnych kolorów w okolicy talii, co pomoże zamaskować brzuch.

Oto przykłady propozycji kostiumów dla pań o figurze jabłka.

jabłko kostiumy

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (179 głosów, średnia: 3,96 z 5)
zapisuję głos...