Poradnik: Jak dobrać strój kąpielowy do figury – 10 sprawdzonych zasad
Stoisz przed wyborem kostiumu kąpielowego? Pragniesz, by był on idealny i podkreślał atuty twojej sylwetki, tuszując optyczni niedoskonałości? Podpowiadamy, jak dobrać strój kąpielowy do figury, by dobrze wyglądać na plaży. Omawiamy także jak dobrać fason majtek w kostiumie kąpielowym oraz fasony biustonoszy. Poznaj 1o zasad w doborze stroju kąpielowego, dzięki którym będziesz tego lata hipnotyzować wszystkich swoją figurą!
Jak dobrać strój kąpielowy do figury – wskazówki ogólne
Pierwszym krokiem do wyboru najlepiej leżącego kostiumu jest określenie swojego typu figury. Mamy tutaj trochę zamieszania w terminologii, miesza się bowiem nazewnictwo geometryczne z literowym i owocowym. Systematyzując, wyróżniamy 4 podstawowe typy figury:
1. Figura typu jabłko, zwana „O” , okręgiem. Przy tym typie sylwetki kobiety mają szersze ramiona i biust, biodra są węższe. Przy nadmiarze wagi tkanka tłuszczowa lokuje się głównie na brzuchu, w okolicach talii; nogi pozostają szczupłe a pośladki płaskie. Tkanka może przybywać także w obwodzie klatki piersiowej.
2. Figura typu gruszka, zwana „A” lub trójkątem. Przy tym typie sylwetki kobiety mają wąskie ramiona, szerokie biodra, masywne uda. W tym przypadku tłuszcz odkłada się głownie na pośladkach, biodrach, udach.
3. Figura typu klepsydra, zwana literowo „X”. Najbardziej kobiecy typ sylwetki. Biodra i biust są prawie równego rozmiaru, talia wąska, podkreślona. Jeżeli trochę za dużo ważymy, tłuszcz rozkłada się równomiernie na cześć górną i dolną ciała.
4. Figura typu papryka, zwana literą „H” lub prostokątem. Charakteryzuje się tym, że ramiona są tak szerokie jak biodra i nie ma wcięcia w talii. Jeżeli tyjemy, to przy tym typie sylwetki tkanka tłuszczowa odkłada się na brzuchu, biodrach i udach.
O tym, jak dobrać strój kąpielowy do figury gruszki, jabłka czy klepsydry przeczytasz w poniższych przewodnikach dedykowanych konkretnemu typowi figury:
Po rozpoznaniu swojego typu figury, drugim krokiem będzie dobór takiego stroju plażowego, który zmniejszy optycznie nasze niedoskonałości. Pamiętajmy jednak, że nasza figura może należeć do więcej niż jednej kategorii. Niektóre kobiety są wysokie i smukłe; inne drobne i gruszkowate. Poznanie swojej kategorii do której pasujemy pomaga zawęzić wybór.
W zależności od tego, jaką odpowiedź uzyskałaś analizując swój typ sylwetki musisz sobie przede wszystkim odpowiedzieć, na jaki stój kąpielowy chcesz postawić: strój jednoczęściowy czy dwuczęściowy. Wśród tych dwóch podstawowych rodzajów strojów, znajdziesz wiele odmian. Obejrzyj wszystkie dostępne na rynku modele kostiumów kąpielowych. Ta wiedza pomoże Ci odpowiedzieć na pytanie jak dobrać strój kąpielowy do figury , której jesteś właścicielką:
Poniżej znajdziesz 10 podstawowych zasad doboru kostiumu kąpielowego, które w połączeniu z wiedzą na temat fasonów strojów pomogą ci wybrać idealny model.
10 zasad jak dobrać strój kąpielowy do figury
#1 – Równowaga
Najważniejszą regułą przy doborze kostiumu kąpielowego jest zachowanierównowagi. Jest to naczelna zasada, niezależnie od typu figury. Co to oznacza? Po prostu: górna część ciała i dolna cześć ciała muszą być zrównoważone, tak aby całe ciało wyglądało proporcjonalnie. Ludzie podświadomie lubią symetrię. Zachowanie tej powszechnej zasady, a więc neutralizacja dysproporcji sprawi, że będziemy przyciągać spojrzenia
#2 – Dobieramy osobno rozmiar stanika i majtek
Następna ważna zasada: szczególnie dla dziewczyn gruszek – kupujmy takie stroje, dla których możemy indywidualnie wybrać rozmiar stanika i majtek. Ten sam rozmiar dla góry i dołu nie będzie na nas dobrze leżał. Jeśli występują duże dysproporcje pomiędzy rozmiarem góry i dołu, to jeśli kierujemy się rozmiarem dołu przy wyborze stroju, narażamy się – szczególnie w wodzie, na to, że stanik będzie spadać (pamiętajmy: mokra tkanina ma tendencje do rozszerzania). Jeśli będziemy kierować się przy wyborze rozmiarem góry, to za małe majtki wyeksponują niedoskonałości naszej dolnej części ciała.
#3 – dobieramy rozważnie rozmiar!
Wybór rozmiaru kostiumu ma kluczowe znaczenie. Upewnij się, że wybierasz właściwy rozmiar. Jeżeli wybierzesz zbyt mały, to pojawi się wrażenie że wyglądasz „zbyt grubo”. Jeżeli kostium będzie za duży, to może obwisać i mógłby spadać podczas pływania. Pamiętajmy jednak, że kostiumy kąpielowe mają zwykle mniejszą numerację niż ubrania.
#4 – Nie tylko kolor czarny. Wypróbuj inne barwy
Czarny to nie jedyny wyszczuplający kolor. Niebieski, purpurowy i brązowy też dają podobne wrażenie
#5 – Graj kolorem!
Jasny kolor z ozdobami, dużym nadrukiem przyciąga wzrok. Używamy go dla tych części ciała, które chcemy wyeksponować i podkreślić, aby odwrócić uwagę od fragmentów, które chcemy ukryć.
Tonacje ciemne, spokojne nie przyciągają wzroku, a więc są idealne dla tych części, których nie chcemy pokazywać.
#6 – Jaki strój kąpielowy do dużego brzucha?
Jeśli wyhodowałyśmy brzuszek, nie oznacza, że nie możemy nosić stroju kąpielowego lub ograniczamy się tylko do stroju jednoczęściowego. Pamiętajmy o tankini – kostiumie kąpielowym składający się z koszulki zamiast stanika, która zakrywa brzuszek i majtek.
#7 – Jak dobrać strój kąpielowy do małego biustu
Jeśli chcemy powiększyć biust, wybieramy usztywniane miseczki typu push-up, z fiszbiną.
#8 – Pomniejszamy optycznie biust
Jeśli uważamy, że mamy za duży biust, to wybieramy taką górę, która jest uszyta z cienkiej tkaniny. Stanik nie ma wypełnień, ale ma podtrzymującą fiszbinę i grubsze ramiączka.
#9 – Pareo może zdziałać cuda
Nie zapominajmy o pareo, które dobrze zawiązane doskonale maskuje niedoskonałości brzucha, pośladków czy nóg.
#10 – A może monokini?
Jeśli chcemy wglądać seksownie i modnie to kupmy monokini – jednoczęściowy strój będący połączeniem kostiumu jednoczęściowego z bikini. Zwykle jest tak uszyty, że bardzo fantazyjne głębokie wcięcia przyciągają wzrok. Od zeszłego roku ten typ kostiumu króluje na plażach.
Pamiętajmy, każda z nas jest piękna bez wyjątku, ale zawsze możemy sobie trochę pomóc by wyeksponować, to co jest w nas najpiękniejsze a skryć, co nie jest doskonałe.