Jak dobrać kołderkę dla niemowlaka

Noce stają się już coraz chłodniejsze. Pod lekką, letnią kołderką twojemu maleństwu może być już zimno. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze poszewek? Jaka kołderka będzie najbardziej odpowiednia? Poniżej przedstawiamy kilka porad, które pomogą zatroskanym rodzicom wybrać odpowiedni zestaw pościeli.

Jak dobrać kołderkę dla niemowlaka

 

Na pograniczu jesieni i lata zdarzają się zarówno zimniejsze jak i cieplejsze noce. Ważne jest, by nasz maluch podczas snu nie zmarzł ani się nie przegrzał. Na rynku dostępne są kołderki z różnego rodzaju tworzyw. „Przy zmiennej temperaturze sprawdzają się najlepiej kołderki uniwersalne z tzw. formułą Aero. Dzięki zewnętrznej siatkowanej powłoce, kołdry zyskują właściwości odpowiedniego przepływu powietrza. Kołderki typu Aero ogrzewają zimą i chłodzą latem. Dobrze utrzymują stałą temperaturę podczas snu, a zarazem są lekkie i przewiewne” – radzi Karolina Stradomska ekspert Ni?o, hiszpańskiej marki pościeli i akcesoriów dla niemowląt. „Na okres zimowy polecane są wypełnienia puchowe. Niektóre z dostępnych modeli mają specjalną kasetonową budowę i wszyte ścianki na ich łączeniach. Dzięki temu puch nie zbija się w jednym miejscu, ale jest równomiernie rozłożony. Mamy wtedy pewność że nasz ruchliwy w nocy maluch nie zmarznie” – dodaje Karolina Stradomska. Przy wyborze wypełnień należy także zwracać uwagę na jakość materiału i informacje dotyczące ich prania. Coraz więcej modeli dostępnych na rynku można prać w pralce, bez obawy o ich deformację.

Odpowiednie poszewki

Wybierając poszewkę na kołdrę i poduszkę pamiętajmy, aby wykończenie nie zawierało ostrych zamków błyskawicznych i guzików. Skład włókien poszewek jest także bardzo istotny. Najlepsze dla naszych maluchów będą pościele bawełniane. Są one łatwe w utrzymaniu, przewiewne i miłe dla skóry.

Otaczające kolory

Specjaliści przestrzegają żeby nie lekceważyć kwestii koloru pościeli. By nasz mały śpioch spał spokojnie, należy wybrać pościel w kolorach pastelowych i jasnych. Unikać należy ciemnych lub nadmiernie intensywnych barw. Łóżeczko musi być dla niego przytulnym miejscem, gdzie spokojnie i chętnie zasypia.

 

Lepiej w komplecie

Żeby zabiegani rodzice nie zapomnieli o żadnym niezbędnym elemencie, producenci pościeli kompletują je w zestawy. Dostępne są zarówno podstawowe wersje składające się z 3 elementów, jaki i komplety zawierające wszystkie akcesoria ? poszewki, kołderki, prześcieradła, ochraniacze i baldachimy. Zestawy pościeli można nabyć w różnych rozmiarach i kolorach. W tak przytulnym i ciepłym łóżeczku, nasze maluchy będą śnić spokojnie, nawet podczas jesiennej zawieruchy.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (137 głosów, średnia: 3,88 z 5)
zapisuję głos...