Poradnik: Jak dobrać fryzurę do okazji – czyli kiedy i jak się uczesać

Masz czasami problem, jak dobrać fryzurę do okazji? Właściwy dobór fryzury damskiej bowiem – zarówno zgodnie z obowiązującymi trendami, ale także z naszym typem urody i okazją, na jaką się wybieramy – to nie lada wyzwanie. W rezultacie większość z nas codziennie pojawia się w takim samym uczesaniu, a na wielkie wyjścia odwiedzamy fryzjera, który przygotuje nas na elegancką propozycję. Okazuje się jednak, że przy odrobinie cierpliwości i pomysłowości bardzo łatwo zmienimy nasz codzienny i wieczorowy image. 

fot. EAST NEWS

Jak dobrać fryzurę do okazji – Fryzura do szkoły i na uczelnię

Okres młodości, to czas szaleństw i wielu eksperymentów –  także tych związanych z naszym wyglądem i stylem. Bardzo często więc kombinujemy z fryzurami, decydujemy się na oryginalne i zaskakujące cięcia czy koloryzację. Należy jednak zachować umiar, ponieważ w szkolnych ławkach od lat najbardziej ceni się uniwersalność i naturalność. Dlatego w tym przypadku najlepsza i najwygodniejsza zarazem, okaże się fryzurka bardzo prosta – dłuższe włosy związane w kucyk, krótsze – naturalnie rozpuszczone. Nie oznacza to jednak, że uczesanie to musi być nudne. Wystarczy odrobinę zmodyfikować uczesanie: na przykład poprzez dodatek skromnych akcesoriów: spinki czy motylka, aby uzyskać świeży wygląd. Możemy także podkreślić włosy wycieniowane i pazurki żelem czy gumą do stylizacji włosów. Pamiętajmy jednak, że odważny irokez nie nadaje się na wyjście do szkoły. Pozostawmy sobie go więc na spotkania z przyjaciółmi po południu. Ceniąc wygodę, powinniśmy decydować się na naprawdę proste uczesanie – wszak rano zawsze brakuje nam czasu, a długie stanie przed lustrem może stać się bardzo kłopotliwe.

fot. EAST NEWS

fot. EAST NEWS

Jak dobrać fryzurę do okazji – Fryzura do pracy

W zależności od układów panujących w pracy, należy przemyśleć kwestię uczesania. Jeśli obowiązuje oficjalny strój, fryzura powinna również być stonowana, dopasowana do całości stroju. Nie znaczy to jednak, że codziennie musimy wybierać się na wizytę do fryzjera, aby elegancko ułożył nasze włosy. Wystarczy gładko zaczesać i upiąć je w koński ogon, można do tego wykorzystać eleganckie dodatki –  na przykład wsuwki czy elegancką spinkę. W ten prosty sposób nasze uczesanie zyska oficjalny wygląd. Jeśli jednak atmosfera panująca w biurze jest luźna, możemy swobodnie się ubierać – fryzurka nie musi być gładka i grzeczna. Nie należy jednak przesadzać ze zbytnią oryginalnością i ekstrawagancją, wszak jesteśmy w pracy, a tu obowiązują pewne reguły. Postarajmy się więc unikać odważnych fryzur: stawiania włosów na irokeza czy wyraźnego podkreślania postrzępionych pazurków – na przykład przy pomocy kolorowych tuszy. Takie pomysły zostawmy sobie na popołudniowe spotkania po pracy. Jeśli w pracy obowiązuje luźna atmosfera, starajmy się również nie przychodzić w eleganckim uczesaniu, może zostać ono źle odebrane przez resztę współpracowników.

 

fot. EAST NEWS

modne fryzury 2017

fot. EAST NEWS

Desigual backstage, New York Fashion Week, Fall/Winter 2017/2018, February 2017

Jak dobrać fryzurę do okazji – Fryzura na wielkie wyjście

Jeśli wybieramy się na elegancki bal, oficjalny bankiet czy całonocną zabawę, koniecznie musimy wybrać dla siebie wizytowe uczesanie. W tej dziedzinie mamy naprawdę szerokie pole do popisu. Znajdziemy coś pięknego zarówno dla krótkich, jak i długich włosów. Od lat bardzo modne są eleganckie koki, wciąż możemy pojawić się we włosach zakręconych na lokówkę, z przypiętym pięknym i dużym kwiatem do gładko zaczesanych włosów. Kobiety z krótkimi włosami mogą je delikatnie podnieść i przy pomocy pianki i innych środków do stylizacji – podkreślić zdecydowane cięcie. Aby nadać fryzurze bardziej ekstrawaganckiego wyglądu  możemy użyć kolorowych tuszy do końcówek włosa, możemy także zainwestować w lakier z brokatem, dzięki temu zwrócimy na siebie uwagę.

fot. EAST NEWS

fot. EAST NEWS

fot. EAST NEWS

fot. EAST NEWS

 

Tekst przygotowany przez Klinikę Handsome Men

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (204 głosów, średnia: 4,32 z 5)
zapisuję głos...