Jak dobrać buty do sukni ślubnej?

W dniu ślubu każda z nas chcę wyglądać oszałamiająco. Oczywiście najwięcej uwagi poświęcamy na wybranie właściwiej sukni ślubnej, nie bez znaczenia jednak są też buty do sukni ślubnej. Ich niewłaściwy wybór, może nie tylko zepsuć całą koncepcję stroju, ale też sprawić, że nie będziemy się dobrze bawić na własnym weselu.

Pora i miejsce

Szukając odpowiednich butów ślubnych, warto już na samym początku określić listę sklepów, z których usług skorzystamy. Niech nie będzie to długa lista, bo zbyt szeroki wybór sprawi, że tylko stworzymy sobie zamęt w głowie. Dobrym wyborem jest tutaj choćby JJ’s House, gdzie znajdziemy dobre jakościowo buty do sukni ślubnej. Kolejnym kryterium wyboru jest czas i miejsce naszego ślubu.

Oczywiście buty ślubne powinny odzwierciedlać osobowość i gust właścicielki, ale jeśli ślub odbywa się na przykład późną jesienią, to nie każde obuwie będzie tutaj pasować. To oczywisty warunek dla każdej kobiety. Obuwie w tym zakresie musi być dobrane do przewidywanych warunków pogodowych. Oprócz tego ważne jest też oczywiście miejsce. Na przykład, jeśli ceremonia ma mieć miejsce w ogrodzie, pomyślmy o praktycznej osłonie nałożonej na obcas, która jest w stanie zapobiec ewentualnemu złamaniu się obcasa. Kiedy podłoga jest z kamienia, to niech obcas będzie na tyle szeroki, aby zapobiec naszemu ewentualnemu upadkowi. Wesele odbywa się na plaży? Zadbaj o odpowiednie letnie buty, które zagwarantują wysoki komfort.

 

Jakość i dopasowanie

Buty ślubne powinnyśmy zakupić odpowiednio wcześniej. Najlepiej jest to uczynić minimum na trzy miesiące przed planowanym ślubem. To odpowiedni czas, aby ewentualnie wprowadzić jakieś poprawki, czy po prostu kupić nowe buty. Nie warto tutaj też oszczędzać. Wiele młodych kobiet stara się kupić tańsze, gorsze jakościowo buty, które przecież będą nam służyć na raz. Tymczasem jakość butów da się niestety poznać gołym okiem.

Jeśli będą radykalnie odbiegać od sukni, to niestety da to dość kompromitujący i nieciekawy efekt. Sam but powinien być oczywiście dopasowany do sukni. Jednakowo w zakresie fasonu i modelu jak też koloru. Jednak pamiętajmy też, że ma on być wygodny. Nie kupujmy też oczywiście butów za małych. To kilka, a czasami kilkanaście godzin noszenia danego obuwia. Oczywiście w trakcie wesela, kiedy atmosfera stanie się już mniej formalna, możemy pozwolić sobie na zamianę obuwia, ale pierwsze kilka godzin to nieustanne stanie i chodzenie w danych, wybranych przez nas butach. Zadbajmy więc o to, aby ten czas nie był dla nas koszmarem. Źle dobrane buty, pod kątem wygody potrafią doskonale zepsuć tą niezwykle ważną i uroczystą dla nas chwile.

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (31 głosów, średnia: 4,77 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. Pantofelek  18 lipca 2019 08:52

    Nie musicie tak do końca kupować sobie butów w kolorze białym. Jeśli sukienka jest śmietankowa, buty równiez powinny być takie, ewentualnie w kolorze ecru. Możecie również zaszaleć oraz sprawić sobie buty w kontrastowym kolorze, które będą pasowały do paska w sukience, ewentualnie do bukietu ślubnego.

    Warto również sprawić sobie buty na zmianę. Noc bywa długa i nie macie pewności czy buty na wysokim obcasie nie zaczną Was obcierać.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany