Jak dobrać biustonosz push-up

Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie. Jak doskonale wiedzą wszystkie czytelniczki, celem biustonoszy z usztywnianymi miseczkami (czyli push up) jest zebranie z boków i uniesienie małego biustu z jednoczesnym wypchnięciem go w górę w taki sposób, by biust sprawiał wrażenie naturalnie podniesionego i wymodelowanego tworząc przy tym atrakcyjny dekolt. Niestety, często widzimy źle dobrane biustonosze push-up. Biust wygląda jak sztucznie podniesiony, widać zarys stanika odcinający się od piersi czy wręcz biust sprawia wrażenie spłaszczonego, rozwałkowanego. Jak temu zaradzić?

Jak dobrać biustonosz push-up

 

Z pewnością pierwszym krokiem jest poprawne określenie obwodu pod biustem. Mierz się na wydechu a biustonosz dobieraj tak, by przy zapięciu na najdalsze skrajne haftki  ściskał mocno żebra i nie ulegał przesunięciu. Pamiętaj, że to nie ramiączka podtrzymują biust ale właśnie obwód. Ponadto, wiemy z praktyki, że po kilku miesiącach biustonosz rozciąga się i dopiero wtedy używamy haftek przyszytych głębiej.
Aby poprawnie określić rozmiar miseczki mierzymy się na wydechu pod biustem i odejmujemy od wyniku 3-4 cm. Następnie mierzymy się luźno w najszerszym miejscu w biuście. Odejmujemy teraz od większego obwodu mniejszy i jeśli różnica wynosi 10-11 cm to nosisz miseczkę A, różnica 12-14 cm to miseczkę B, 14-16 cm: miseczkę C, 16-19 cm: miseczkę D.

Drugim ważnym elementem jest dokładne dopasowanie miseczki. Fiszbiny powinny obejmować całą pierś. Najlepiej, aby sięgały po pachę. Biust powinien układać się swobodnie w miseczce ? nie być ściśnięty.
To są podstawowe zasady doboru. Każda z firm produkujących biustonosze ma jednak swoje indywidualne porady, dostosowane do konkretnych konstrukcji. Dzisiaj przyjrzyjmy się poradom marki Axami: jak najlepiej dobrać biustonosz push-up właśnie tej marki.

Axami rozróżnia wiele typów push-up?ów. W zależności od rozmiaru biustu i przeznaczenia marka wyróżnia cztery fasony.
Pierwszy typ jest stworzony głównie z myślą o kobietach, które noszą miseczki C, D oraz E. Cechą charakterystyczną są mocniej zabudowane miseczki, które dość ściśle są z sobą połączone. Dzięki temu biust jest ?zebrany? do środka, tworząc efekt tzw. jabłuszka. Dodatkowe wzmocnienia na bokach w postaci fiszbin doskonale podtrzymują biust, nawet ten najbardziej niesforny.

biustonosz push-up

Typ 1- kolekcja Intenssimo

Typ drugi to propozycja dla każdej kobiety. Cały biustonosz jest wykonany z najdelikatniejszych materiałów(koronki, tiule). Miseczki w tym przypadku są również solidnie z sobą połączone, ale nie ma tu dodatkowych wzmocnień. Dzięki temu jest lekki w noszeniu i prawe ?niewyczuwalny?. Ten rodzaj push-up?a pozwala uzyskać efekt optycznego powiększenia, zachowując naturalny wygląd biustu.

biustonosz push-up

Typ 2- kolekcja Divine

Typ trzeci jest jednym z najprostszych w formie fasonem staników marki Axami. Posiada klasyczne miseczki push-up, delikatnie połączone na środku. Ten rodzaj to idealna propozycja do kreacji z głębszymi dekoltami. Biustonosz modeluje piersi, podnosi je, tym samym odsłaniając całe kobiece piękno.

axami_bra_v-1011

Typ 3- kolekcja Temtation

Ostatni typ jest dość podobny do poprzedniego rodzaju. Wyróżnią go charakterystyczne, satynowe, sznurowania pomiędzy miseczkami. Ten fason jest przeznaczony, zdecydowanie na wyjątkowe okazje. Poszczególne modele są zdobione dodatkowymi haftami, cyrkoniami oraz falbankami.

axami_bra_v-1241

Typ 4- kolekcja Seduction

Push-up to rozwiązanie na konkretne okazje. Warto go mieć, kiedy ubieramy np. dekolty w szpic, karo oraz wtedy, gdy chcemy podkreślić nasze kształty?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (218 głosów, średnia: 4,56 z 5)
zapisuję głos...