Jak dobrać biustonosz push-up?

Stanik typu push-up unosi biust, zaokrągla go, sprawia, że wydaje się większy i pełniejszy. Właśnie dlatego sięgają po niego kobiety odziewające swe piersi w rozmiary z początku alfabetu. Choć intencje mają dobre, często osiągają efekt odwrotny od zamierzonego. Dlaczego?

Diabeł tkwi w rozmiarze. Gdy obwód jest za luźny, a miseczki za małe biust sprawia wrażenie spłaszczonego. Nie wygląda to estetycznie i na pewno nie wpływa na dobre samopoczucie. Jak temu zaradzić? Przede wszystkim poprawnie określ obwód pod biustem. Wszak to on, a nie ramiączka podtrzymuje piersi! Wykonując pomiar wyprostuj sylwetkę. Centymetr powinien idealnie przylegać do ciała, a od otrzymanego wyniku odejmij 5-10 centymetrów. W ten sposób poznasz swój rozmiar.

Dobierając stanik pamiętaj, że zapięcie nie może podjeżdżać do góry, np. podczas podnoszenia rąk. Ramiączka nie powinny wbijać się w ciało. Pas obejmujący klatkę piersiową nie może być ani za luźny, ani za ciasny. Powinnaś zapinać go na pierwszą haftkę. Kolejnych używaj dopiero z czasem, gdy stanik rozciągnie się na skutek noszenia czy prania. Ma to ogromne znaczenie, zwłaszcza wtedy, gdy decydujesz się na stanik typu push-up. Bo przesuwanie się miseczek, gąbkowego wypełnienia i fiszbin po piersiach, nie jest winą za małego biustu, lecz właśnie zbyt luźnego obwodu! Czym to skutkuje? Stopniowym rozpłaszczaniem piersi. Nie brzmi dobrze, prawda?

Aby push-up odpowiednio zebrał, uniósł i zaokrąglił biust musi być spełniony jeszcze jeden warunek. Dobrze dobrana miseczka! Rozmiar miseczki określamy na podstawie różnicy między obwodem w biuście a obwodem pod biustem. Aby zmierzyć obwód w biuście pochyl się do przodu. Centymetr nie powinien ściskać biustu, tylko go delikatnie opasać. Dobrze dobrana miseczka powinna pomieścić całą pierś, bez ściskania jej, zwłaszcza brodawki. Fiszbina powinna otaczać pierś, a nie się w nią wbijać. Pamiętaj! Za mała miseczka spłaszczy biust, a także go zdeformuje, jeśli w porę nie zmienisz swoich nawyków na lepsze.

 

Ciekawe fasony biustonoszy typu push-up znajdziesz na stronie internetowej marki Axami. Wśród nich nie brakuje zarówno tych z klasycznymi miseczkami push-up, jak i tych bardziej zabudowanych, wzmocnionych na bokach doskonale podtrzymującymi biust fiszbinami. Staniki marki Axami wykonano z najdelikatniejszych tiulów, wyjątkowych koronek oraz subtelnej satyny. Ozdobiono kokardkami, haftami czy falbankami. Eleganckie, subtelne i bardzo kobiece! Dobrze dobrane sprawią, że twój biust rozkwitnie! Także na co jeszcze czekasz? Czy nie słyszałaś, że inwestycja w dobry stanik jest skuteczniejsza niż w inwestycja w drogi krem na rozstępy?

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (19 głosów, średnia: 4,74 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
  1. oneczka21  9 lipca 2012 11:38

    Racja!!! Jak wiele kobiet popełnia większość tych błędów. Ja sama jeszcze do nie dawna też. Ale od dłuższego czasu zwracam na to ogromną uwagę i jest o niebo lepiej.

    Odpowiedz
  2. martucha180  20 czerwca 2013 23:38

    Dobrze dobrany stanik to więcej niż połowa sukcesu!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany