Jak dbać o związek – lista rzeczy, które powinno się robić przynajmniej raz w roku!

Utrzymanie związku to ciężka praca. Poza codziennymi staraniami, troszczeniem się o drugą połówkę są rzeczy, które warto zrobić z partnerem przynajmniej raz w roku.

związek, miłość, para  (4)

Jak dbać o związek – Wspólne wakacje tylko we dwoje

Odpoczynek jest ważny i potrzebny każdemu z nas. Jeśli jesteśmy w związku bardzo istotne jest byśmy mieli również czas na wspólny odpoczynek, wspólne podróże, wspólne odkrywanie nowych miejsc. Dlatego trzeba koniecznie zadbać o to, by zaplanować wspólny urlop i spędzić go możliwie jak najlepiej. Czy będzie to wyjazd w daleką podróż, wakacje pod palmami, czy w polskich Bieszczadach, czy na wsi – czas spędzony razem na odpoczynku procentuje i umacnia związek.

Jak dbać o związek – Czas bez partnera

Mieszkamy z partnerem i spędzamy z nim każdą chwilę. Ważne jest jednak byśmy od czasu do czasu mieli możliwość odpoczynku również od ukochanej osoby. Samotny wyjazd, czy wypad z przyjaciółmi pozwala się nieco zdystansować, ale również docenić partnera i… zatęsknić.

miłość

Jak dbać o związek – Rocznica i urodziny

Każde urodziny i każda rocznica związku, czy ślubu powinna być przez Was celebrowana. Bez wymówek pracą, dziećmi, czy remontem w domu. To Wasz czas, Wasze wyjątkowe okazje i należy się im odpowiednia oprawa. Nigdy nie zapominaj o urodzinach partnera, nawet jeśli zapewnia, że nie są dla niego ważne. I nawet jeśli deklaruje, że nie potrzebuje żadnego prezentu, to przecież nie po to je robimy! Drobiazg, czasami pomysł wspólnego czasu, odpowiednia oprawa, świeczka w babeczce – to pozornie mało. Każda okazja do powiedzenia i okazania tego, jak ważny jest dla nas partner jest ważna.

Jak dbać o związek – Zrobić coś specjalnego dla partnera bez okazji

Może to być wyręczenie go w obowiązkach w ciągu jednego dnia. Niespodziewany upominek, zaplanowanie weekendowego wypadu za miasto, rezerwacja w ulubionej restauracji, czy wykupienie biletów na koncert ulubionego artysty. Sposobów jest wiele, a każdy jest dobry, by sprawić ukochanej osobie miłą niespodziankę.

Jak dbać o związek – Romantyczny wieczór

Każdy związek potrzebuje romantycznego wieczoru, chociaż każdy może mieć inną definicję tego, co jest romantyczne. Dla jednych może to być kolacja przy świecach, dla innych oglądanie zachodu słońca, czy wspólne oglądanie gwiazd. Będąc w związku, nawet wieloletnim warto pielęgnować w sobie romantyzm i „tracić” na niego czas.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (156 głosów, średnia: 4,63 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany