Porady Czytelniczek: Jak dbać o zniszczone włosy?

Wiele z nas boryka się z problem suchych, zniszczonych i puszących się włosów. Codzienne wstawanie z łóżka z sianem na głowie to jednak coś bardzo denerwującego, natomiast istnieje na to parę sposobów, aby choć w małym stopniu obniżyć ich niszczenie się. Jak dbać o zniszczone włosy i jak pomóc włosom szybciej rosnąć ? Jak ułożyć szybko fryzurę damską, by wyglądać na ogarniętą i zadbaną kobietę? Podpowiadamy!

Jak dbać o zniszczone włosy

 

 Jak dbać o zniszczone włosy? – Nie używaj ciepła

Poprzez używanie ciepła nasze włosy się palą i zaczynają coraz częściej wypadać. Staraj się nie używać prostownicy, lokówki czy też suszarki. Jeśli nie poradzisz sobie bez tych palących maszyn, używaj ich w najmniejszym stopniu temperatury, w przypadku suszarki używaj jedynie zimnego powietrza.

 

 Jak dbać o zniszczone włosy? – Nie związuj włosów za mocno.

Wiązanie włosów ciasno i mocno może spowodować ich przetarcie się, tym bardziej jeśli robimy to codziennie. Dlatego starajmy się robić luźne kucyki, koki.

 Jak dbać o zniszczone włosy?  – Nie czesz włosów za często.

Częste czesanie włosów źle wpływa na ich kondycję, coraz częściej się elektryzują i puszą, najlepiej zostawić je w spokoju i nic z nimi nie robić.

 Jak dbać o zniszczone włosy?  – Nie myj włosów często.

Częste mycie włosów usuwa łój, który pełni ochronę na naszej skórze, przez co skóra przesusza się, a włosy wypadają.

 

Jak dbać o zniszczone włosy?  – Nie używaj suchych szamponów.

To bardzo ważne, suchy szampon zatyka nam ‘dziurki’ na naszej skórze głowy, przez co włosy nie wydzielają łoju, łatwiej się przesuszają, niszczą i wypadają!

 Jak dbać o zniszczone włosy?  – Używaj produktów nawilżających do włosów.

Produkty nawilżające mają to do siebie, że wypełniają płytkę włosową różnymi substancjami czy witaminami.

Należy pamiętać, aby nie kupować odżywek z SLS’ ami (Sodium Lauryl Sulfate) czy Silikonami, wyjątkowo wysuszają włosy w sposób dla nas nie widoczny. To inaczej zwane ulepszacze, jeśli masz włosy wysoko-porowate silikony będą dla ciebie dobrym rozwiązaniem. Osoby z wysoko-porowatymi włosami powinny używać kosmetyków z silikonami, brzmi to dziwnie natomiast silikony uzupełnią płytkę.

Produkty nawilżające:

* Balsam do włosów

* Serum do włosów

  • Maska nawilżająca
  • Odżywki nawilżające
  • Odżywki ‘psikane’ bez spłukiwania
  • Spray ziołowy uzupełniający płytkę
  • Pianki nawilżające
  • Mus nawilżający
  • Wszelkiego rodzaju olejki nawilżające
  • Oleje np: kokosowy, macadamia, arganowy, herbaciany, łopianowy itp.

 

 Jak dbać o zniszczone włosy?  – Masaż skóry głowy.

Codzienny masaż powoduje, że cebulki włosowe pobudzają i zmiękczają się przez co zaczynają szybciej rosnąć. Taki masaż należy wykonywać głową w dół, można lecz nie trzeba pocierać olejkiem, balsamem czy serum i należy go wykonywać nie więcej niż 1 raz w miesiącu, można zauważyć znaczny wzrost i nawilżenie po pewnym czasie.

 Jak dbać o zniszczone włosy?  – Używaj maści i żelów nawilżających.

Używanie maści np: końskiej rozgrzewającej spowoduje

zmiękczenie cebulek włosowych, szybki porost włosów jak i duże nawilżenie. Należy wmasować maść w skórę głowy i poczekać nawet do paru godzin lub całą noc, a po tym czasie umyć włosy.

PAMIĘTAJ: Jeśli myjesz włosy myj tylko brudne miejsca głowy, nie myj całych włosów, wpłynie to negatywnie na ich kondycję, przesuszą się.

 Jak dbać o zniszczone włosy?  – Pij dużo wody!

Każdego dnia powinniśmy pić 2 litry wody. Woda to źródło najlepszych witamin, zawiera składniki które odpowiadają za skórę, cebulki włosowe oraz naprawiają płytkę od środka naszego organizmu.

 

 Jak dbać o zniszczone włosy?  – Zażywaj suplementy diety oraz zdrowo się odżywiaj!

Zbilansowana dieta to klucz do zdrowego organizmu, zatem bierz się do roboty i zacznij już dziś!

Suplementy diety takie jak: SkrzypoVita, Belissa zapewniają nam zdrowe włosy, skórę jak i paznokcie oraz są dostępne w nie mal każdej drogerii czy aptece.

CIEKAWOSTKA: Zażywanie pomidora (nawet do kanapek czy sałatek) spowoduje wypełnienie naszego organizmu dużą ilością witamin. W pomidorze znajduje się Biotyna – odpowiedzialna za porost włosów jak i wypełnienie cebulek włosowych od wewnątrz.

Autorka: Julia Madej

 

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (191 głosów, średnia: 4,64 z 5)
zapisuję głos...