Porady Czytelniczek: Jak dbać o zniszczone włosy?
Wiele z nas boryka się z problem suchych, zniszczonych i puszących się włosów. Codzienne wstawanie z łóżka z sianem na głowie to jednak coś bardzo denerwującego, natomiast istnieje na to parę sposobów, aby choć w małym stopniu obniżyć ich niszczenie się. Jak dbać o zniszczone włosy i jak pomóc włosom szybciej rosnąć ? Jak ułożyć szybko fryzurę damską, by wyglądać na ogarniętą i zadbaną kobietę? Podpowiadamy!
Jak dbać o zniszczone włosy? – Nie używaj ciepła
Poprzez używanie ciepła nasze włosy się palą i zaczynają coraz częściej wypadać. Staraj się nie używać prostownicy, lokówki czy też suszarki. Jeśli nie poradzisz sobie bez tych palących maszyn, używaj ich w najmniejszym stopniu temperatury, w przypadku suszarki używaj jedynie zimnego powietrza.
Jak dbać o zniszczone włosy? – Nie związuj włosów za mocno.
Wiązanie włosów ciasno i mocno może spowodować ich przetarcie się, tym bardziej jeśli robimy to codziennie. Dlatego starajmy się robić luźne kucyki, koki.
Jak dbać o zniszczone włosy? – Nie czesz włosów za często.
Częste czesanie włosów źle wpływa na ich kondycję, coraz częściej się elektryzują i puszą, najlepiej zostawić je w spokoju i nic z nimi nie robić.
Jak dbać o zniszczone włosy? – Nie myj włosów często.
Częste mycie włosów usuwa łój, który pełni ochronę na naszej skórze, przez co skóra przesusza się, a włosy wypadają.
Jak dbać o zniszczone włosy? – Nie używaj suchych szamponów.
To bardzo ważne, suchy szampon zatyka nam ‘dziurki’ na naszej skórze głowy, przez co włosy nie wydzielają łoju, łatwiej się przesuszają, niszczą i wypadają!
Jak dbać o zniszczone włosy? – Używaj produktów nawilżających do włosów.
Produkty nawilżające mają to do siebie, że wypełniają płytkę włosową różnymi substancjami czy witaminami.
Należy pamiętać, aby nie kupować odżywek z SLS’ ami (Sodium Lauryl Sulfate) czy Silikonami, wyjątkowo wysuszają włosy w sposób dla nas nie widoczny. To inaczej zwane ulepszacze, jeśli masz włosy wysoko-porowate silikony będą dla ciebie dobrym rozwiązaniem. Osoby z wysoko-porowatymi włosami powinny używać kosmetyków z silikonami, brzmi to dziwnie natomiast silikony uzupełnią płytkę.
Produkty nawilżające:
* Balsam do włosów
* Serum do włosów
- Maska nawilżająca
- Odżywki nawilżające
- Odżywki ‘psikane’ bez spłukiwania
- Spray ziołowy uzupełniający płytkę
- Pianki nawilżające
- Mus nawilżający
- Wszelkiego rodzaju olejki nawilżające
- Oleje np: kokosowy, macadamia, arganowy, herbaciany, łopianowy itp.
Jak dbać o zniszczone włosy? – Masaż skóry głowy.
Codzienny masaż powoduje, że cebulki włosowe pobudzają i zmiękczają się przez co zaczynają szybciej rosnąć. Taki masaż należy wykonywać głową w dół, można lecz nie trzeba pocierać olejkiem, balsamem czy serum i należy go wykonywać nie więcej niż 1 raz w miesiącu, można zauważyć znaczny wzrost i nawilżenie po pewnym czasie.
Jak dbać o zniszczone włosy? – Używaj maści i żelów nawilżających.
Używanie maści np: końskiej rozgrzewającej spowoduje
zmiękczenie cebulek włosowych, szybki porost włosów jak i duże nawilżenie. Należy wmasować maść w skórę głowy i poczekać nawet do paru godzin lub całą noc, a po tym czasie umyć włosy.
PAMIĘTAJ: Jeśli myjesz włosy myj tylko brudne miejsca głowy, nie myj całych włosów, wpłynie to negatywnie na ich kondycję, przesuszą się.
Jak dbać o zniszczone włosy? – Pij dużo wody!
Każdego dnia powinniśmy pić 2 litry wody. Woda to źródło najlepszych witamin, zawiera składniki które odpowiadają za skórę, cebulki włosowe oraz naprawiają płytkę od środka naszego organizmu.
Jak dbać o zniszczone włosy? – Zażywaj suplementy diety oraz zdrowo się odżywiaj!
Zbilansowana dieta to klucz do zdrowego organizmu, zatem bierz się do roboty i zacznij już dziś!
Suplementy diety takie jak: SkrzypoVita, Belissa zapewniają nam zdrowe włosy, skórę jak i paznokcie oraz są dostępne w nie mal każdej drogerii czy aptece.
CIEKAWOSTKA: Zażywanie pomidora (nawet do kanapek czy sałatek) spowoduje wypełnienie naszego organizmu dużą ilością witamin. W pomidorze znajduje się Biotyna – odpowiedzialna za porost włosów jak i wypełnienie cebulek włosowych od wewnątrz.
Autorka: Julia Madej