Jak dbać o skórę wokół oczu – proponowane zabiegi
Szukając u siebie oznak starzenia najpierw skupiamy się na oczach. Ich nie da się skryć pod apaszką, a i ciągłe chodzenie w okularach przeciwsłonecznych nie jest dobrym rozwiązaniem (sprawdza się tylko u Anny Wintour 🙂 ). Tym razem wspólnie z ekspertem dr Moniką Królikowską radzimy jak dbać o skórę wokół oczu .
Jak dbać o skórę wokół oczu – Skóra jak papier
Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i bardzo wrażliwa na działanie czynników zewnętrznych. Jest bardzo cienka (najcieńsza z całej twarzy!) i posiada słabe krążenie krwi i limfy, w dodatku jest najbardziej narażona na reakcje alergiczne. Skóra wokół oczu jest również bardzo słabo nawilżona i skłonna do zastojów limfatycznych, które objawiają się u nas w postaci tzw. worków pod oczami. Do tego wszystkiego nie zapominajmy, że nasze powieki są bardzo zapracowane, są w ciągłym ruchu powodując zmarszczki mimiczne.
– Okolica oka to bardzo delikatny obszar wymagający wyjątkowej opieki. Szczególnie zimą, gdy skóra jest narażona na wysuszenie spowodowane różnicami temperatur oraz przebywaniem w ogrzewanych pomieszczeniach – wyjaśnia dr Monika Królikowska z Antamed Indywidualna Praktyka Lekarska w Łodzi. Skóra wokół oczu może wówczas wyglądać na zmęczoną i przesuszoną z workami pod oczami, co nie zawsze udaje się ukryć pod warstwą makijażu. Dlatego lekarze zalecają stałą pielęgnację i regularne dostarczanie skórze składników aktywnych i minerałów bez względu na pogodę za oknem. Cieplejsza zima wcale nie zwalnia nas z tego obowiązku.
Jak dbać o skórę wokół oczu – Zbawienne nakłuwanie
Jednym z najskuteczniejszych zabiegów polecanych osobom, którym zależy na odżywieniu skóry wokół oczu, jest mezoterapia. Jej istotą jest dostarczenie skórze składników aktywnych, a nawet ważniejszy od wyboru miejsca podania jest w tym przypadku dobór odpowiedniego preparatu. – Każdy produkt przeznaczony do iniekcji powinien być przede wszystkim bezpieczny dla pacjenta – przebadany klinicznie i posiadać rejestrację do wstrzyknięć – wyjaśnia dr Królikowska. – Mezoterapię można przeprowadzać samym kwasem hialuronowym lub – dla lepszego efektu – połaczonym z innymi składnikami, na przykład witaminami. Do zabiegu używa się nieusieciowanego kwasu hialuronowego, który ładnie i równo dystrybuuje się po całej powierzchni naskórka. Może to być na przykład Teosyal Redensity I. Mezoterpia przeprowadzona tym preparatem pozwala ukryć drobne zmarszczki, odżywić i rozświetlić skórę, a dodatkowo – znacznie wydłużyć czas utrzymywania się codziennego lub wieczorowego makijażu – dodaje ekspert. Zabieg rozświetla okolicę oka, działając dwuetapowo. Pierwszy efekt widoczny jest tuż po wyjściu z gabinetu. Wówczas dochodzi do intensywnego przyłączania się cząsteczek wody do wstrzykniętego kwasu, a skóra wyraźnie się napina. Po kilku tygodniach kwas ulega stopniowemu rozkładowi, ale efekty nadal są widoczne ze względu na zbawienne działanie kompleksu witaminowego. Pod wpływem zabiegu skóra przez wiele tygodni wygląda młodziej i zdrowiej, jest bardziej jędrna i zagęszczona. Dla podtrzymania efektu zabieg warto powtarzać co 2 – 3 miesiące.
Ze względu na wrażliwość skóry wokół oczu, a także na jej widoczność, która zdradza nasz wiek, watro szczególnie zadbać o odpowiednią pielęgnację tego rejonu.
A Wy jak dbacie o skórę wokół oczu? Może macie swoje sposoby na domowe zabiegi?
Polecamy również: Młodsza skóra zimą