Jak dbać o skórę twarzy?

Wygląd Twojej twarzy stanowi Twoją najlepszą wizytówkę! I nie chodzi tu nawet o urodziwe rysy twarzy, na które ogólnie rzecz biorąc nie mamy większego wpływu. Kondycja skóry naszej twarzy może się diametralnie zmieniać z biegiem lat, lecz na szczęście, nie zawsze na gorsze! Jeśli zadbasz o rozwój właściwych nawyków pielęgnacyjnych, skóra Twojej twarzy będzie wyglądać doskonale niezależnie od wieku.

pielęgnacja-skóry-twarzy

Warto uświadomić sobie, że największym wrogiem estetycznej cery jest upływ czasu. Niestety, wraz z wiekiem nie tylko starzeje się skóra, lecz również znacznie zwiększa się podatność na szkodliwe czynniki, które cerę naszej twarzy mogą zniszczyć. Możemy jednak ten proces do pewnego stopnia zatrzymać, stosując, między innymi, dobrej jakości kosmetyki do twarzy. Kremy czy toniki do pielęgnacji twarzy, na przykład te produkowane przez firmę Neutrogena, wyposażone są w odpowiednie składniki, które pozwolą naszej skórze na regenerację. Pamiętajmy o tym, aby dobrać rodzaj kremu odpowiedni do rodzaju naszej cery. Inne potrzeby ma bowiem sucha skóra, a zupełnie inne skóra wrażliwa, dlatego warto czytać dokładnie oznaczenia na opakowaniach.

Równie ważne jak skład danego preparatu jest jego regularne stosowanie. W zależności od tego, co napisane jest na opakowaniu konkretnego produktu, można go stosować albo codziennie albo kilka razy w tygodniu, lecz pamiętajmy, że kluczem do pięknej skóry jest systematyczność.
Oprócz wyboru odpowiedniego produktu do pielęgnacji skóry twarzy, zadbajmy również o to, aby w jak największym stopniu unikać czynników, które negatywnie wpływają na stan skóry. Przede wszystkim, starajmy się unikać zbyt częstego mycia. Choć brzmi to jak żart, to oczyszczanie skóry twarzy kilka razy dziennie może mieć negatywne skutki. Ponadto, pamiętajmy że zażywanie kąpieli w zbyt gorącej wodzie potrafi być szkodliwe dla skóry. Aby tego uniknąć, warto dodawać tłuste płyny do wody, dzięki czemu stworzymy dla cery naturalną barwę ochronną. I nie zapominajmy też o tym, jak ważna jest odpowiednia dieta. Jak rozumieć to pojęcie? Przede wszystkim, musimy się zdrowo odżywiać – to oczywiste. Aby skóra była piękna, należy dbać o odpowiednie nawodnienie organizmu – wypijanie do dwóch litrów wody dziennie jest wręcz wskazane. Oprócz tego, starajmy się unikać zbyt częstego spożywania alkoholu bowiem również niszczy on skórę.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (128 głosów, średnia: 3,91 z 5)
zapisuję głos...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany