Jak dbać o skórę szyi, by dłużej zachowała młodość?

Skóra na szyi jest cieńsza niż na twarzy, dlatego oznaki starzenie mogą pojawiać się na niej o wiele wcześniej, a także ciężej jest odwrócić ten proces. To skóra szyi najczęściej zdradza nasz wiek! Co robić by dłużej zachowała młodość? Jak dbać o skórę szyi ?

Na kondycję szyi niekorzystnie wpływa niewielka ilość włókien kolagenowych, które są naturalnym rusztowaniem skóry oraz odpowiadają za jej jędrność i elastyczność. Z wiekiem jest ich coraz mniej – w rezultacie skóra staje się wiotka, a podbródek zaczyna opadać. Nie jesteśmy bezradni wobec takich problemów – uspokajają specjaliści. Co zrobić, żeby szyja nie zdradzała naszego wieku?

Beautiful woman pampering the neck

Jak dbać o skórę szyi – Pamiętaj o niej!

Kondycji skóry nie sprzyjają codzienne nawyki – o ile podczas pielęgnacji pamiętamy o twarzy, o tyle o szyi niekoniecznie. Tymczasem jej pielęgnacja nie należy do skomplikowanych.

Na co dzień używajmy tych samych kosmetyków, które stosujemy do twarzy. Pierwszym krokiem w dbaniu o szyję, jest odpowiednie oczyszczanie – przynajmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Zamiast mydła, które wysusza skórę, warto postawić na żel do mycia lub płyn micelarny. Częścią pielęgnacji jest również oczyszczenie za pomocą peelingów drobnoziarnistych – mówi Iwona Kasica, kosmetyczka w Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu.

Złuszczanie warto wykonać przynajmniej raz w tygodniu. Skóra zostanie pobudzona do odnowy i będzie aktywniej wchłaniać aplikowane kremy, sera, olejki.

Jak dbać o skórę szyi – Dobry kosmetyk to podstawa

Które kosmetyki są najlepsze? Zdaniem eksperta zawsze warto skorzystać z porady dermatologa, który zarekomenduje produkt dobrany indywidualnie do potrzeb naszej skóry. Jeśli jednak chcemy samodzielnie kupić kosmetyk, warto postawić na specjalistyczne linie dermokosmetyczne dostępne w aptece. Ich atutem jest ograniczona liczba składników.

Im ich więcej, tym większe prawdopodobieństwo podrażnienia i zachodzenia reakcji pomiędzy poszczególnymi składnikami. Dodatkowym atutem kremu będą filtry UV, które chronią skórę przed fotostarzeniem, bez względu na porę roku – mówi Iwona Kasica.

Krem należy nakładać wykonując poziome lub pionowe ruchy zgodnie z przebiegiem mięśni. Podobnie wykonujemy demakijaż. Nieusunięte zanieczyszczenia powodują nagromadzenie wolnych rodników, które przyspieszają starzenie się skóry i spowalniają prawidłową syntezę kolagenu i elastyny. Oczyszczanie usuwa nagromadzone przez cały dzień zanieczyszczenia, kurz, pot, bakterie, nadmiar sebum. Taka pielęgnacja powinna odbywać się zarówno wieczorem, jak i rano, przed nałożeniem kremu.

Jak dbać o skórę szyi – Gdy krem to za mało

Czasami właściwa pielęgnacja i kremy nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Wówczas warto sięgnąć po pomoc specjalistów.

– Szyja z opadającym podbródkiem i wiotką skórą, to jedno z największych wyzwań w medycynie estetycznej. Mimo to współczesne technologie są coraz skuteczniejsze, a przy tym często bezbolesne i bezinwazyjne. Obok znanych i cenionych sposobów, takich jak peelingi medyczne czy mezoterapia igłowa, warto zwrócić uwagę na najnowsze rozwiązaniaudoskonalone preparaty i terapie łączone – mówi Dorota Kliszewska, mgr fizjoterapii, ekspert technik laserowych w Centrum Medycyny Estetycznej i Laseroterapii Dermamed we Wrocławiu.

Jak dbać o skórę szyi – Osocze nowej generacji

Całkowitą nowością jest udoskonalona generacja osocza bogatopłytkowego i-PRF (iniekcyjna fibryna bogatopłytkowa). Preparat, wolniej niż klasyczne osocze bogatopłytkowe, uwalnia życiodajne czynniki wzrostu z płytek krwi. A to zwiększa efektywność zabiegu.

Samodzielne zabiegi i-PRF należy traktować jako doskonałą profilaktykę starzenia. W przypadku, gdy chcemy silniejszych efektów, warto stosować je w połączeniu z laserem frakcyjnym, szczególnie CO2. Dzięki temu gojenie przebiega szybciej, a efekt odmładzania jest silniejszy – mówi Dorota Kliszewska.

Nowa metoda, poza komórkami krwi, pozwala uzyskać krążące mezenchymalne komórki macierzyste. Jest całkowicie bezpieczna – ma bogate dossier naukowe. Pierwsze badania z użyciem i-PRF opisał prof. Choukroun z Nicei – użył on i-PRF do regeneracji stawów kolanowych.

Jak dbać o skórę szyi – Dwa lepsze niż jeden

Metody łączone, co prawda wymagają od lekarzy fachowej wiedzy i sporego doświadczenia, okazują się jednak bezkonkurencyjne w przypadku kondycjonowania trudnych okolic. W tym przypadku kompleksowa kuracja szyi może zakładać połączenie termoliftingu podbródka, lasera frakcyjnego CO2 i ostrzykiwania skóry osoczem bogatopłytkowym i-PRF.

Zabieg Ulthera usuwa powstające z wiekiem zwiotczenia, które wpływają na wygląd szyi. To co wyróżnia metodę to delikatność wobec tkanek zewnętrznych – właściwy proces leczniczy zachodzi pod powierzchnią skóry. Z kolei „wsparcie” lasera frakcyjnego CO2 stymuluje powstanie nowego kolagenu. Osocze sprawia, że gojenie przebiega szybciej, a efekt odmładzania jest silniejszy – mówi Dorota Kliszewska.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (105 głosów, średnia: 4,76 z 5)
zapisuję głos...
Komentarze
 1. Żanett  6 listopada 2015 09:27

  Bardzo często zapominamy o pielęgnacji szyi i dekoltu skupiając się wyłącznie na twarzy. A tam zmarszczki też się czają 🙂

  Odpowiedz
 2. bbo  6 listopada 2015 12:22

  Lubię swoją szyję, dekolt, ramiona. Dbam o nie, bo w końcu trzeba mieć jakieś atuty.

  Odpowiedz
 3. macierzanka  6 listopada 2015 17:28

  Ja dbam o skórę szyi , używam dobrych kosmetyków oraz często robię okłady z lekko podgrzanej oliwy z oliwek.

  Odpowiedz
 4. Ewcia  6 listopada 2015 18:07

  Ja także dbam o skórę szyi. Na razie nie mam żadnych problemów. Używam kremów oraz maseczek. Są dostępne maseczki oczyszczające do twarzy, szyi i dekoltu np. Eveline.

  Odpowiedz
 5. Patriszia  12 listopada 2015 21:26

  Przyznaję, że często zapominam o szyi, a to mój wielki błąd.

  Odpowiedz
 6. Aneta  18 listopada 2015 14:03

  Oj przyznam się szczerze, że skórę szyi traktuję nieco po macoszemu…

  Odpowiedz
 7. Kmakolagwa  7 grudnia 2015 10:51

  Często zdarza się tak, że nie pamiętamy o tej części ciała, której też należy się pielęgnacja.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany