Jak dbać o prawidłowe nawilżenie włosów?

Przesuszone włosy są podatne na złamanie i rozdwajanie końcówek. Przywrócenie im optymalnego poziomu nawilżenia sprawia, że pasma stają się miękkie i przyjemne w dotyku. Wykazują większą odporność na uszkodzenia mechaniczne, a po suszeniu suszarką mniej się puszą. Jeśli Twoje włosy są suche i szorstkie, sprawdź, jak poprawić ich nawilżenie.

Spis treści:

Codzienna ochrona włosów przed przesuszeniem

Aby utrzymać prawidłowy poziom nawilżenia włosów, powinno się działać od wewnątrz. Oznacza to, że pasma potrzebują wody dostarczanej wraz z piciem. Odwodnienie organizmu sprawia, że skóra, włosy i paznokcie tracą blask. Stają się też łamliwe i wyraźnie osłabione. W ciągu doby powinno się wypijać około 2 litrów wody. Ponadto powinno się dbać o nawilżanie powietrza w mieszkaniu w okresie grzewczym. Suche włosy w połączeniu z suchym powietrzem zwykle oznaczają silne elektryzowanie i puszenie. Utrzymywanie optymalnej wilgotności powietrza w domu zapobiega temu zjawisku.

Ochrona włosów przed gorącym powietrzem z suszarki

Suszenie włosów gorącym powietrzem z suszarki zajmuje kilka minut, lecz prowadzi do intensywnej utraty wody z włosów. Po suszarkę powinno się sięgać, jedynie gdy to konieczne. Przed rozpoczęciem suszenia można stosować specjalne kosmetyki, które ograniczają negatywny wpływ temperatury na strukturę pasm. Dzięki kosmetykom tego typu włosy po suszeniu są gładkie, gdyż ich łuski włosowe są zamknięte. Dodatkowo preparaty do stylizacji włosów termoochronne można stosować do zabezpieczania pasm poddawanych prostowaniu. Gorące płytki prostownicy nie powodują ich niszczenia nawet w przypadku codziennego używania sprzętu.

Szampony i maski nawilżające do włosów suchych i zniszczonych

W celu przywrócenia optymalnego nawilżenia suchych i zniszczonych włosów należy stosować szampony przystosowane do włosów wymagających intensywnego nawilżenia i odżywienia. Dzięki nim ogranicza się nadmierne usuwanie wody z pasm, dlatego włosy stają się gładkie i miękkie w dotyku. Efekt stosowania szamponu do włosów suchych wspiera maska. Maska nawilżająca do włosów używana kilka razy w tygodniu zapobiega dalszemu niszczeniu pasm i ogranicza konieczność ich radykalnego skracania. Wystarczy nałożyć ja umyte włosy, a następnie zawinąć głowę ręcznikiem. Po 15-20 minutach maskę należy spłukać. Po wykonaniu takiego zabiegu pasma wyraźnie się wygładzą i odzyskają zdrowy blask. Efekt zauważy się już po pierwszym zastosowaniu.

Jaką maskę do włosów suchych wybrać?

Suche włosy powinny być nawilżane przy użyciu maseczek, które nie zawierają siarczanów, oleju mineralnego, silikonów i parabenów. Substancje tego typu niekorzystnie wpływają na kondycję pasm i powodują ich niszczenie. Nie odżywiają cebulek włosowych, a jedynie dają złudne wrażenie poprawy stanu włosów. Powinno się stawiać na maski o wysokiej zawartości naturalnych składników. Dobrym wyborem są kosmetyki z aloesem, gliceryną, inuliną lub masłem z nasion kakaowca. Takie substancje zawiera m.in. maska Moisture Hero™ Hair Mask. Właściwości nawilżające i odżywcze ma także ekstrakt z czarnego bzu i owoców granatu. Równie skutecznym składnikiem jest olejek jojoba, bogaty w witaminy, który wspiera naturalną warstwę ochronną skóry głowy i odżywia cebulki.

Oceń ten artykuł:

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (21 głosów, średnia: 4,71 z 5)
zapisuję głos...